• تلفن: 09124254922
  • ایمیل: info@toyoland1.com
  • ساعات کاری: 08:00-21:00

تعمیر گیربکس اتوماتیک اوپل

  • خانه
  • /
  • تعمیر گیربکس اتوماتیک اوپل
تعمیر گیربکس اتوماتیک اوپل

همین حالا تماس بگیرید: 09124254922

تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک اوپل

گیربکس یکی از اجزای مهم هر خودرو بشمار می‌رود. در ادامه با ما همراه باشید تا اطلاعات مختصر و مفیدی را در این رابطه به شما ارائه دهیم.

اوپل شرکت خودروسازی آلمانی است، که از سال 1929 تا 2017 در تملک شرکت خودروسازی موتورز قرار داشت و در 6 مارس سال 2017 به قیمت 2/2 میلیارد یورو تحت مالکیت گروه پی اس ای درآمد و اکنون در مالکیت گروه استلانتیس است. بنیانگذار این کارخانه آدام اوپل در شهر روسلزهایم می باشد. این کارخانه در ابتدا سازنده چرخ خیاطی بود.اوپل نخستین محصول خود را درسال 1882 به بازار ارائه کرد.

وظیفه اصلی گیربکس اتوماتیک اوپل

وظیفه اصلی گیربکس انتقال قدرت تولید شده توسط موتور اتومبیل به دیفرانسیل و چرخ های آن می باشد. گیربکس اتوماتیک اوپل از قسمت هایی تشکیل شده است که عبارت اند از: کامپیوتر مرکزی، مبدل گشتاور(توربین، روغن گیربکس و…)، شیرهای برقی، کلاچ گیربکس اتوماتیک و چرخ دنده های گیربکس اتوماتیک. اگر هرکدام از این قسمت ها دچار مشکل شود در عملکرد جعبه دنده اختلال ایجاد می کند. خرابی هایی از جمله: خرابی توربین، ضعف یا خراب شدن شیر برقی، فرسودگی و سوختگی روغن گیربکس، گازخوردن هرز خودرو،خرابی کامپیوتر مرکزی و… ازاین دسته هستند و خرابی گیربکس اتوماتیک اوپل معمولا هنگام سرویس های دوره ای یا با روشن شدن چراغ مخصوص گیربکس و یا با شنیدن سرو صدای اضافه در هنگام رانندگی قابل تشخیص می باشد.

مهندس علی حمیدی 09124254922

تهران، تهرانپارس، خ هنگام، بالاتر از چهارراه استقلال، پلاک ۶۳۹/۲

نشت روغن گیربکس

گیربکس یکی از اجزای اصلی سیستم انتقال قدرت می باشد و ساختمان اصلی گیربکس از پوسته، شفت و تعدادی چرخ دنده تشکیل شده است. وظیفه گیربکس تغییرگشتاور تولیدی توسط پیشرانه و تنظیم دورانی چرخ ها است گیربکس خودرو اتوماتیک اوپل یک سیستم بسته می باشد و نشست روغن گیربکس مثل دیدن نشت روغن موتور در زیر خودرو نشان دهنده ی یک مشکل است. اگر گیربکس اتوماتیک اوپل سطح روغن کافی نداشته باشد، برای قطعاتی که داخل گیربکس خودرو اوپل کار می کنند ریسک سایش ، آسیب بیشتر و خطر گرم شدن بیش از اندازه گیربکس به دلیل گرمای اضافی تولید شده از اصطکاک وجود دارد.

علائمی که نشان می دهد گیربکس اتوماتیک اوپل نیاز به تعمیر یا تعویض دارد:

1- گیربکس اتوماتیک اوپل روغن ریزی می کند.

2- گیربکس خودرو صدای غیر عادی تولید می کند.

3- چراغ چک خودرو و یا چراغ اخطار موتور روشن است.

4- بوی سوختگی از گیربکس خودرو به مشام راننده می رسد.

5- تعویض دنده خودرو با مشکل مواجه است.

6- –  خودرو اوپل گیربکس را درگیر نمی کند.

7- دنده از جای خود خارج می شود.

تعویض و بازسازی گیربکس اتوماتیک اوپل

– باعث می شود کنترل بیشتر و بهتری روی خودرو اوپل داشته باشید.

– تعویض دنده ها به نرمی انجام میشود.

– باعث می شود هنگام تعویض دنده ها تکان  و پرش احساس نکنید.

مزیت تعمیر گیربکس اتوماتیک اوپل نسبت به تعویض گیربکس چیست؟

بزرگترین مزیت تعمیر گیربکس نسبت به تعویض آن ، این است که راننده خودرو بعد از پایان یافتن کلیات تعمیر و بازسازی گیربکس از سالم بودن و کیفیت تک تک قطعات و اجزایی داخلی گیربکس اتوماتیک اوپل اطمینان حاصل می کند اما زمانی که گیربکس را تعویض می کنید از کیفیت و سالم بودن اجزای داخلی آن اطلاعات درستی ندارید و ممکن است پس از مدت کوتاهی گیربکس مجدد دچار مشکل شود.

همین حالا تماس بگیرید: 09124254922

تعمیر گیربکس اتوماتیک اوپل

وظیفه رادیاتور گیربکس اتوماتیک اوپل

وظیفه رادیاتور گیربکس اتوماتیک اوپل خنک کنندگی روغن گیربکس می باشد. رادیاتور که در حقیقت خنک کنندگی روغن را انجام می دهد دارای دو لوله ورودی و خروجی می باشد و با گردش آبی که به وسیله این لوله ها انجام میشود از بالا رفتن دمای روغن گیربکس جلوگیری می کند و آن را در حالت تعادل نگه می دارد. در رادیاتور گیربکس اتوماتیک اوپل چند پره مسی وجود دارد که با بالا رفتن دمای روغن گیربکس به ECU گیربکس دستور خنک کننده میدهد. و بعد این دستور از ECU گیربکس اتوماتیک به سنسور شیرخنک کن رادیاتور  گیربکس رفته و در آخر کانال ورودی روغن آزاد می شود تا عمل خنک کنندگی انجام شود.

نحوه عملکرد خنک کننده گیربکس اتوماتیک اوپل

زمانی که ماشین استارت می خورد و روشن می شود چند لحظه طول می کشد تا گیربکس به دمای مطلوب برسد و دمای روغن بالا برود که روغن گیربکس توسط یک لوله به مبدل حرارتی که در قسمت تحتانی رادیاتور آب تعبیه شده هدایت می شود.زمانی که موتور خودرو اوپل از طریق ترموسات داغ شده است و به دمای بیشتر از 80 رسیده باشد، روغن گیربکس اتوماتیک با تبادل آب به روغن گرم می شود و در این مرحله رادیاتور آب به رادیاتور خنک کننده روغن گیربکس اتوماتیک اوپل منتقل می شود.

تعمیر گیربکس اتوماتیک اوپل

اجزای تشکیل دهنده گیربکس اتوماتیک اوپل

– پمپ روغن: پمپ روغن درون گیربکس اتوماتیک مایع انتقال را از مخزن انتقال به بدنه دریچه منتقل می کند.

– مبدل گشتاور: گیربکس های اتوماتیک اوپل چون کلاچ ندارند ، یک مبدل گشتاور دارند که جایگزین کلاچ می شود و همان عملکرد را انجام می دهد. مبدل گشتاور به راننده خودرو اجازه می دهد که موتور هنگام قطع اتصال از گیربکس روشن بماند . در یک گیربکس اتوماتیک اوپل مبدل گشتاور وظیفه کاهش سرعت و توقف خودرو را دارد و همچنان به موتور این اجازه را می دهد که کار کند.

– کلاچ گیربکس اتوماتیک: کلاچ گیربکس اتوماتیک اوپل دارای چنین صفحه فشرده می باشد، وقتی که بدنه سوپاپ فشار روغن را به کلاچ می فرستد تعدادی از کلاچ ها را به یک دیگر قفل میکند و به راننده نسبت خروجی مورد نظر را می دهد.

– باند ترمز: نگه داشتن موقت چرخ دنده ها هدف باند ترمز می باشند. به آنها اجازه می دهند RPM موتور قبل از آزاد شدن با نسبت دنده مطابقت داشته باشد که باعث می شود دنده راحت ترعمل کند.

– ساعت گیربکس: موتور خودرو اوپل RPM دارد و گیربکس اتوماتیک خودرو دارای ساعت می باشد که تمام فشار پمپ روغن را به تمام اجزای انتقال دهنده هدایت می کند تا نتایج مطلوبی به دست آورد.

جهت ارائه خدمات تعمیر گیربکس اتوماتیک اوپل یا هر برند دیگری، با ما تماس بگیرید.

خدمات دیگر تویولند