• تلفن: 09129426434
 • ایمیل: info@toyoland1.com
 • ساعات کاری: 08:00-21:00

سرامیک بدنه خودرو

 • خانه
 • /
 • سرامیک بدنه خودرو
سرامیک بدنه خودرو
سرامیک بدنه خودرو

همین حالا تماس بگیرید: 09129426434

سرامیک بدنه ماشین برای تمامی برندهای ایرانی و خارجی

برای جلوگیری از خراب شدن رنگ بدنه خودرو، از پوششی به نام سرامیک بدنه استفاده می کنند. این پوشش از جنس نانو می باشد و برای تمامی خودروهای ایرانی و خارجی قابل استفاده است.

خودروهای ایرانی و خارجی هر یک بر مبنای خاصی تولید می شوند و در ساخت هر کدام از رنگ مخصوصی استفاده می کنند.

سرامیک بدنه خودرو با رنگ خودرو ترکیب می شود و بسیاری از خط و خش های خودرو را پوشش می دهد. این پوشش سرامیکی نسبت به پولیش های معمولی، مقاومت و دوام بیشتری دارد.

پوشش های نانو سرامیک موجود در بازار انواع مختلفی دار که در ادامه به بررسی چند نمونه از آنها می پردازیم.

انواع سرامیک بدنه ماشین

انواع پوشش های سرامیکی بدنه خودرو را می توان به صورت زیر دسته بندی کرد:

سرامیک پلیمری

سرامیک پلیمری یکی از انواع پوشش های سرامیکی بدنه خودرو می باشد. پلیمر یک پیوند قوی با رنگ بدنه خودرو ایجاد می کند و بسیار مقاوم می باشد. این پوشش سرامیکی مقاومت بالایی دارد و به راحتی از بین نمی رود.

سرامیک کوارتزی

یکی از قوی ترین پوشش های سرامیکی موجود در بازار، پوشش سرامیکی کوارتزی می باشد. این پوشش مقاومت بالایی در برابر خط و خش دارد. سرامیک کوارتزی زیبایی خاصی را به بدنه خودرو می بخشد. همچنین این پوشش سرامیکی سطحی براق را بر روی بدنه خودرو ایجاد می کند و ماندگاری آن بالا می باشد.

سرامیک هیبریدی

پوشش سرامیکی هیبریدی یکی از بهترین پوشش های سرامیکی موجود در بازار می باشد زیرا این سرامیک از ترکیب دو نوع سرامیک پلمیری و کوارتزی ساخته می شود. سرامیک هیبریدی یکی از سخت ترین پوشش های سرامیکی بدنه خودرو است. این سرامیک دارای لایه محافظی می باشد که باعث افزایش مقاومت بدنه خودرو می شود.

مهندس علی حمیدی 09129426434

تهران، تهرانپارس، خ هنگام، بالاتر از چهارراه استقلال، پلاک ۶۳۹/۲

مزایای استفاده از پوشش سرامیکی در بدنه خودرو

برخی از مزایای استفاده از پوشش های سرامیکی در بدنه خودرو عبارتند از:

زیبایی و درخشندگی بالا

برخی از افراد برای براق شدن و درخشندگی بیشتر بدنه خودرو، از پوشش های سرامیکی استفاده می کنند.

محافظت از بدنه خودرو

یکی از مهمترین مزیت های استفاده از پوشش های سرامیکی بر روی بدنه خودرو، محفاظت از بدنه در برابر خط و خش می باشد.

خودروی شما روزانه در معرض آسیب های زیادی قرار دارد که استفاده از روکش های سرامیکی این امکان را به شما می دهد که آسیب کمتری به بدنه خودرو وارد شود.

در واقع می توان گفت پوشش های سرامیکی یک لایه مستحکمی را بر روی بدنه خودرو ایجاد می کنند و این لایه بدنه خودرو را برابر آسیب هایی همچون نور خورشید و باران های اسیدی حفظ می کند. به طور مثال اگر خودرو شما برای مدت طولانی در معرض نور مستقیم خودرو قرار بگیرد، اشعه ماوراء بنفش خورشید به رنگ بدنه خودرو آسیب وارد می کند اما استفاده از پوشش سرامیکی مانع از انجام این فرایند می شود.

تمیز بودن خودرو

از دیگر مزایای استفاده از پوشش های نانو سرامیکی می توان به عدم نفوذ گرد و غبار به سطح بدنه خودرو اشاره کرد. در واقع این پوشش های سرامیکی سطحی بسیار صاف و مسطح را بر روی بدنه خودرو ایجاد می کنند.

در واقع هنگامی که ذرات و اشیاء خارجی با سطح بدنه خودرو برخورد می کنند، به ناچار بر روی سطح خودرو می لغزند و در نهایت از آن دور می شوند.

عملکرد بهتر پوشش سرامیکی نسبت به واکس بدنه خودرو

یکی از روش های قدیمی برای حفظ زیبایی بدنه خودرو، استفاده از واکس بدنه می باشد. این واکس ها پس از مدتی فرسوده می شوند و باید به صورت مداوم تعویض شوند. اما پوشش های سرامیکی مقاومت بالایی دارند.

مقرون بصرفه بودن

شاید در نگاه اول با این مسئله روبه رو شوید که قیمت پوشش های سرامیکی در مقایسه با انواع دیگر پوشش های بدنه خودرو بیشتر می باشد. اما همانطور که در قسمت قبل اشاره کرده ایم، پوشش سرامیکی چندین سال بدون تغییر باقی می ماند و مقاومت خود را حفظ می کند.

همین حالا تماس بگیرید: 09129426434

سرامیک بدنه خودرو

معایب استفاده از پوشش های سرامیکی بدنه خودرو

پوشش های سرامیکی نیز همانند هر پوشش دیگری معایبی دارند. در ادامه به بررسی این معایب می پردازیم.

 • استفاده از پوشش های سرامیکی برای برخی از خودروهای خارجی هزینه بالایی دارد. اما این پوشش می تواند به مدت حداکثر سه سال بر روی بدنه خودرو شما بدون هیچ عیب و نقضی باقی بماند.
 • پوشش دهی سرامیکی بدنه خودرو زمان بر می باشد و اگر شما وقت کافی برای انجام این کار را ندارید، بهتر است انجام آن را به زمان دیگری موکول کنید.
 • شما با استفاده از این پوشش نمی توانید به طور کامل از بدنه خودرو خود محافظت کنید. اما استفاده درست و اصولی از این پوشش می تواند احتمال ایجاد خط و خش بر روی بدنه خودرو شما را کاهش دهد.
 • پوشش های سرامیکی توسط افراد متخصص انجام می شود تعمیرکاران معمولی نمی توانند این پوشش را به خوبی بر روی بدنه خودرو شما ایجاد کنند.
 • استفاده از پوشش های با کیفیت از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. زیرا خرید محصول بی کیفیت می تواند ظاهری نامناسب و کدر به خودرو شما بدهد.
 • پوشش های سرامیکی مقاومت بالایی دارند اما ممکن است در برابر آب و هوای گرم و یا خشک آسیب ببینند.

قیمت پوشش سرامیکی بدنه خودرو بر چه اساسی تعیین می شود؟

عوامل بسیار مهمی در تعیین هزینه پوشش سرامیکی بدنه خودرو تاثیر گذار هستند. در این قسمت قصد داریم به بیان این عوامل بپردازیم:

برند ماشین

خودروهای لوکس و مدرن از ظرافت بالایی برخوردار هستند. در نتیجه هزینه پوشش دهی سرامیکی این خودروها نسبت به خودروهای معمولی بیشتر است.

استفاده از مواد مرغوب و با کیفیت

نانو سرامیک ها دارای انواع مختلفی می باشند که در هر کدام از آنها مواد خاصی استفاده می شود. استفاده از مواد نانو با کیفیت، قیمت انجام پوشش سرامیکی را افزایش می دهد.

تعداد لایه های ایجاد شده بر روی بدنه خودرو

هرچه میزان لایه های استفاده شده در این پوشش بیشتر باشد، مقاومت آن نیز افزایش می باید. در نتیجه با افزایش تعداد لایه ها هزینه انجام پوشش دهی نیز بیشتر می شود.

در این مقاله به بررسی پوشش سرامیکی بدنه خودرو برای برندهای خارجی و ایرانی پرداخته ایم. با توجه مطالب بیان شده، اگر زیبایی خودرو برای شما اهمیت دارد و در عین حال می خواهید از بدنه خودرو خود به خوبی محافظت کنید، پوشش های سرامیکی بهترین انتخاب برای شما می باشند. مجموعه ما آماده خدمت رسانی در زمینه ایجاد پوشش های سرامیکی بر روی بدنه خودرو شما می باشد.

آیا سرامیک بدنه برای شما مناسب است؟

این پوشش عمری طولانی داشته و دلیل اصلی انتخاب آن در بین گزینه‌های دیگر، همین است. اساسا پوشش سرامیکی یک پوسته سخت یک پارچه تشکیل می‌دهد که از رسیدن لکه‌های آب، لکه‌های وارده از سمت جاده، فضولات پرندگان و سایر مواد جلوگیری می‌کند و به رنگ آسیب نمی‌رساند و  البته با یک آبکشی سریع، به سادگی رفع می‌شوند.

و این موضوع ما را به یک کلمه جالب می‌رساند: آبگریز (هایدروفوبیک). به طور معمول، هر چیزی که به «فوبیک» مربوط می‌شود، بار منفی دارد، اما در این مورد خاص همه چیز مثبت است. یک پوشش سرامیکی یک لایه آبگریز ایجاد می‌کند که اساسا آب را دفع می‌کند، به این معنی که رسوبات معدنی و خاک فرصت کمتری برای آسیب رساندن به سطح رنگ دارند.

پوشش‌های سرامیکی چه کاری را انجام نمی‌دهند

متاسفانه پوشش‌های سرامیکی برای همه ایده‌آل نیستند، در درجه اول به دلیل هزینه‌های بالا. برای مثال، بر خلاف واکس، یک پوشش سرامیکی به رنگ خودرو می‌چسبد و نمی‌توان آن را به سادگی پاک کرد.

در حالی که قیمت کیت‌های پوشش سرامیکی کمتر از چند میلیون است، آماده‌سازی مناسب می‌تواند این کار را به یک کار گران قیمت تبدیل کند. از آنجایی که پوشش هر گونه نقص را بزرگ می‌کند، ابتدا باید رنگ را با زحمت جلا دهید تا هرگونه خرابی، خراش یا تغییر رنگ را از بین ببرید. کارشناسان ادعا می‌کنند که این موضوع حتی در مورد خودروهای کاملا جدید که تازه وارد بازار شده‌اند نیز صدق می‌کند، زیرا احتمالا در اثر کار با کارواش خودکار آسیب کمی به رنگ وارد شده است.

شاید مهم‌تر از هزینه یک پوشش سرامیکی، انتظارات غیر واقعی برخی از افراد در مورد نتیجه باشد. مسلما روکش‌های سرامیکی محافظت بی‌نظیری را ارائه می‌دهند، اما خودروی شما به ناگاه لایه‌ای غیرقابل نفوذ نخواهد داشت. سنگ‌ها همچنان رنگ شما را خراش می‌دهند، همچنان گلگیر شما در اثر عوامل مختلف خراب می‌شود، و شیره درخت باقی مانده روی کاپوت، به پلیمر مبتنی بر سیلیس شما لبخند می‌زند!

علاوه بر این شما باید یک پوشش سرامیکی را با شستشوی مکرر بدون برس (برای جلوگیری از خراش) و تعمیرگاه به گاه با یک اسپری خاص حفظ کنید که خوشبختانه صاحبان خودرو می‌توانند خودشان این کار را انجام دهند.

خدمات دیگر تویولند