• تلفن: 09129426434
  • ایمیل: info@toyoland1.com
  • ساعات کاری: 08:00-21:00

پولیش خودرو

پولیش خودرو

همین حالا تماس بگیرید: 09129426434

انجام پولیش خودرو در شرق تهران

پولیش مایعی می باشد که به منظور از بین بردن خطوط و آلودگی های ایجاد شده بر روی سطح خودرو، مورد استفاده قرار می گیرد. این مایع حاوی مواد سایایی می باشد که باعث بر طرف کردن خط و خش های بدنه خودرو می شوند. علاوه بر آن پولیش هایی که در ساخت آنها از واکس استفاده شده است، خاصیت درخشان کنندگی نیز دارند.

نحوه عملکرد پولیش بر روی بدنه خودرو به این صورت می باشد که لایه ای نازک بر روی بدنه ایجاد می کند که این لایه باعث اصطکاک دانه های موجود در بدنه خودرو می گردد و در نتیجه خط و خش های بدنه خود از بین می رود سطح بدنه خودرو درخشان و براق می شود.

دسته بندی پولیش ها

پولیش ها را بر اساس قدرت سایندگی که دارند، دسته بندی می کنند. هرچه پولیش سفت تر باشد، قدرت سایندگی بالاتری دارد و در مقابل هرچه پولیش نرم تر باشد، قدرت سایندگی کمتری دارد.

به پولیش هایی که هیچ خاصیت سایندگی از خود نشان نمی دهند، واکس می گویند که این واکس ها بیشتر برای براق کردن بدنه خودرو استفاده می شوند و لایه ای را از روی خودرو بر نمی‌دارند. به طور کلی می توان گفت پولیش ها به دو دسته پولیش های نرم و پولیش های زبر یا همان سفت دسته بندی می شوند که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم.

مهندس علی حمیدی 09129426434

تهران، تهرانپارس، خ هنگام، بالاتر از چهارراه استقلال، پلاک ۶۳۹/۲

پولیش نرم

پولیش های نرم برای از بین بردن خطوط سطحی مورد استفاده قرار می گیرند. در واقع زمانی که آسیب های جزئی به بدنه و رنگ خودرو وارد شود، از این پولیش استفاده می کنند. با استفاده از پولیش نرم می توان مات بودن بدنه خودرو را نیز بر طرف کرد. زیرا این پولیش دارای خاصیت سایندگی و براق کنندگی می باشد.

پولیش سفت

پولیش سفت مانند یک سنباده عمل می کند و خطوط عمیق را ترمیم می کند. از پولیش سفت به هیچ عنوان نباید برای ازبین بردن خطوط سطحی استفاده کرد.

برای تشخیص عمیق یا سطحی بودن خطوط، ناخن خود را روی خطوط قرار دهید. اگر ناخن شما به سطح آهن برخورد کرد، آن  خطوط عمیق می باشد.

از پولیش سفت برای برطرف کردن ماتی چراغ خودرو نیز استفاده می کنند.

همین حالا تماس بگیرید: 09129426434

پولیش خودرو

در چه مواردی می توان از پولیش برای بدنه خودرو استفاده کرد؟

مات بودن رنگ بدنه خودرو

در مواقعی ممکن است سطح بدنه خودرو شما سالم باشد اما رنگ آن بر اثر برخورد گرد و غبار و سنگریزه ها کدر شده باشد. در چنین مواقعی خطوط بسیار ریزی بر روی بدنه خودرو ایجاد می شوند که این خطوط با چشم دیده نمی شوند اما سبب شکست نور و کدر شدن رنگ بدنه خودرو می شوند.

در چنین مواقعی می توانید از پولیش برای بدنه خودرو استفاده کنید.

سوختگی رنگ بدنه خودرو

سوختگی رنگ بدنه خودرو به دو دسته تقسیم می شود، دسته اول سوختگی که بر اثر نور آفتاب اتفاق افتاده است و دسته دوم سوختگی که توسط شعله بر روی بدنه خودرو ایجاد شده است.

اگر سوختگی به صورت سطحی باشد و لایه اول بدنه خودرو را درگیر کرده باشد، با پولیش می توان آن را ترمیم کرد. اما اگر سوختگی عمیق باشد و به لایه های زیرین رنگ نفوذ کرده باشد با پولیش نمی توان آن را ترمیم کرد.

تاثیرات شیمیایی

بارش باران اسیدی و شستسوی خودرو با مواد بی کیفیت می تواند دانه های ریزی را بر روی بدنه خودرو ایجاد کند که این دانه ها به رنگ خودرو آسیب می رسانند. لکه هایی که بر اثر بارش باران اسیدی بر روی سطح خودرو ایجاد می شوند، با استفاده از پولیش قابل ترمیم می باشند.

در این مقاله به بررسی پولیش و نحوه عملکرد آن بر روی سطح بدنه خودرو پرداخته ایم. پولیش کردن خودرو کار بسیار ظریفی می باشد و باید برای انجام پولیش به تعمیرگاه های تخصصی مراجعه کنید.

خدمات دیگر تویولند