• تلفن: 09129426434
  • ایمیل: info@toyoland1.com
  • ساعات کاری: 08:00-21:00
تعمیر انواع ماشین های هیبریدی

همین حالا تماس بگیرید: 09129426434

انواع ماشین های هیبریدی

ماشین های هیبریدی که به عنوان ماشین های سبز نیز شناخته می شوند، نیروی مورد نیاز خود را از یک موتور دریافت نمی کنند. این ماشین ها دارای یک موتور برقی و یک موتور بنزینی می باشند. مصرف بنزین این ماشین ها بسیار کم است و این موضوع در کارایی و راندمان ماشین تاثیرات مثبتی دارد.

از انواع ماشین های هیبریدی می توان به ماشین های پلاگین هیبریدی و ماشین های هیبرید کامل اشاره کرد.

تعمیر انواع ماشین های هیبریدی

تعمیر انواع ماشین های هیبریدی نیازمند تخصص در این زمینه می باشد و باید برای این موضوع به یک تعمیرگاه تخصصی تعمیر ماشین های هیبریدی مراجعه کنید.

اگر در صفحه کیلومتر ماشین هیبریدی با پیغام Hybrid System Check مواجه شدید، باتری ماشین شما دچار مشکل شده است و برای بر طرف کردن این موضوع باید به تعمیرگاه مراجعه کنید تا سیستم باتری خودرو به صورت کامل بررسی شود.

ماشین های هیبریدی دارای دو سیستم خنک کننده مجزا می باشند که یک سیستم برای خنک کردن موتور بنزینی و یک سیستم برای خنک کردن موتور برقی مورد استفاده قرار می گیرد و اگر این سیستم های خنک کننده با مشکل مواجه شوند، ECU ماشین هیبریدی دچار اختلال می گردد و مانع از Ready شدن ماشین می شود.

تعمیرگاه خودروهای هیبریدی

با توجه به کاهش انرژی منابع کشور، کاهش مصرف سوخت های فسیلی، استفاده از انرژی پاک و کمک به محیط زیست استفاده از خودروهای هیبریدی افزایش یافته است. این خودروها به عنوان خودروهای دوستدار محیط زیست و یا خودروهای سبز نیز شناخته می شوند.

در واقع خودروهای هیبریدی از دو موتور متفاوت برای تامین نیروی مورد نیاز خود استفاده می کنند. یکی از این موتورها درون سوز می باشد که معمولا بنزینی است و دیگری الکتریکی و یا برقی است که از طریق شارژ باتری های لیتیومی انرژی مورد نیاز خود را دریافت می کنند. به این منظور تعمیرگاه های خودروهای هیبریدی، خدمات مربوط به این خودروها را به صورت تخصصی انجام می دهند.

خدمات تعمیرگاه خودروهای هیبریدی

در تعمیرگاه خودروهای هیبریدی انواع خدمات مربوط به این خودروها انجام می شود. از مهمترین آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

تعویض و یا تعمیر باتری خودروهای هیبریدی

خودروهای هیبریدی داری باتری های مخصوصی می باشند که از کیفیت خوبی برخوردارند. اگر از این باتری ها به صورت صحیح استفاده شود، تا مدت زمان زیادی می توان بدون تعمیر و یا تعویض از آنها استفاده کرد. یکی از عوامل اصلی خرابی باتری خودروهای هیبریدی، سلول های آسیب دیده و یا مرده می باشند.

چنانچه باتری خودرو هیبریدی با مشکل مواجه شود، اختلالاتی را در سیستم حرکتی این خودرو به وجود می آورد که با مشاهده آنها باید در سریع ترین زمان ممکن به تعمیرگاه خودروهای هیبریدی مراجعه کنید تا بتوانید از ایجاد مشکلات زمان بر و هزینه بر برای باتری جلوگیری کنید.

تعویض و یا تعمیر سیستم خنک کننده خودروهای هیبریدی

خودروهای هیبریدی دارای دو سیستم خنک کننده می باشند که یکی از این سیستم ها به منظور خنک سازی موتور بنزینی و دیگری به منظور خنک سازی موتور الکتریکی مورد استفاده قرار می گیرد. خودروهای هیبریدی نیز همانند خودروهای معمولی به مایع خنک کننده نیاز دارند و در صورت عدم تعویض به موقع این مایع، مشکلاتی برای سیستم خنک کننده و سایر قطعات مربوط به آن ایجاد می شود. برای تعویض این مایع خنک کننده، تعمیر و یا تعویض سیستم خنک کننده باید به تعمیرگاه خودروهای هیبریدی مراجعه کنید.

مهندس علی حمیدی 09129426434

تهران، تهرانپارس، خ هنگام، بالاتر از چهارراه استقلال، پلاک ۶۳۹/۲

تعمیر لنت ترمز انواع ماشین های هیبریدی

اکثر ماشین های هیبریدی به مجهز به سیستم بازیابی انرژی ترمز می باشند که این موضوع باعث می شود که ماشین در مدت زمان طولانی تر و با شدت کمتر ترمز بگیرد. استفاده از این سیستم در ماشین های هیبریدی مانع از وارد شدن فشار زیاد به لنت ها می شود. در مواقعی ممکن است سیستم بازیابی انرژی ترمز ماشین هیبریدی با مشکل مواجه شود و شدت ترمز بالا برود، در چنین مواقعی باید نسبت به تعمیر لنت ترمز ماشین هیبریدی اقدام کنید.

تعویض روغن انواع ماشین های هیبریدی

بازه زمانی تعویض روغن در ماشین های هیبریدی نسبت به ماشین های معمولی طولانی تر است. زمان تعویض روغن انواع ماشین های هیبریدی وابسته به میزان کیلومتری که ماشین حرکت کرده است توسط کمپانی سازنده ماشین در دفترچه راهنما آن نوشته شده است. برای تعویض روغن انواع ماشین های هیبریدی باید به تعمیرگاه های تخصصی که در زمینه تعمیر این ماشین ها فعالیت می کنند مراجعه کنید.

همین حالا تماس بگیرید: 09129426434

تعمیر انواع ماشین های هیبریدی