• تلفن: 09129426434
  • ایمیل: info@toyoland1.com
  • ساعات کاری: 08:00-21:00

صافکاری PDR در شرق تهران

  • خانه
  • /
  • صافکاری PDR در شرق تهران

محسن جلالی: 09123475520

صافکاری PDR در تهران

صافکاری PDR به دلیل عدم نیاز به رنگ و نقاشی بسیار محبوب خودرو سواران است. مخصوصاً خودروهای لوکس و گران قیمت که اگر تصادفی یا ضربی در بدنه داشته باشند و سراغ صافکاری و نقاشی سنتی بروند، مطمئناً از قیمت خودروی بی رنگ و تصادف دچار ضرر و کسر از قیمت می‌شوند. مزیت اصلی صافکاری بی رنگ یا PDR، عدم استفاده از رنگ و پولیش است بطوریکه بدنه آسیب دیده به حالت قبل خود بازگشته و ضرری به مالک خودرو وارد نمی‌شود. مجموعه تویولند، صافکاری PDR را در شرق تهران در ناحیه تهرانپارس انجام می‌دهد.

صافکاری PDR چیست؟

صافکاری PDR مخفف کلمات Paintless Dent Repair است که به معنی تعمیر بدون نقاشی فرورفتگی است. صافکاری PDR یکی از روش های صافکاری بی رنگ می باشد و در مواردی که خودرو دچار ضربات شدید نشده باشد از این روش صافکاری استفاده می کنند.

در این روش از صافکاری از میله های PDR که بسیار مستحکم و از جنس فولاد است، استفاده می شود. این میله ها ناهمواری های بدنه خودرو را برطرف می کنند.

میله های PDR دارای انواع مختلفی می باشند که برای قسمت های مختلف خودرو مورد استفاده قرار می گیرند.

انواع میله های PDR

میله چرخشی : این نوع از میله در مواردی مورد استفاده قرار می گیرد که امکان چرخش میله وجود دارد.

میله دم ماهی : برای ترمیم نقاطی که فضای کمی دارند از میله دم ماهی برای صافکاری استفاده می کنند.

میله اهرمی : این میله برای اهرم در قطعات جدا شونده مانند کاپوت مورد استفاده قرار می گیرد.

صافکاری PDR تهران
صافکاری PDR در تهران

محسن جلالی: 09123475520

تهران، تهرانپارس، خ هنگام، بالاتر از چهارراه استقلال، پلاک ۶۳۹/۲

روش استفاده از میله PDR

همانطور که در قسمت قبل اشاره کرده ایم، میله های PDR دارای انواع مختلفی می باشند که با توجه به نیاز خودرو یکی از انواع آن مورد استفاده قرار می گیرد.

میله های پی دی ار دارای دو قسمت دسته و تکیه گاه می باشند که قسمت دسته محل اعمال نیرو و قسمت تکیه گاه محل برخورد با فرورفتگی خودرو است.

در صافکاری پی دی آر ، سطح داخل قطعه که دچار فرورفتگی شده است را حرارت می دهند و سپس با استفاده از میله PDR اقدام به برطرف کردن فرورفتگی می کنند.

علاوه بر میله پی دی ار از تجهیزات دیگری نیز برای این نوع صافکاری استفاده می کنند که برخی از این تجهیزات عبارتند از :

  • سشوار صنعتی جهت گرم کردن قسمت فرو رفته خودرو
  • انواع چکش های مخصوص و سبک
  • قالب تنه برای قسمت های زاویه دار بدنه خودرو

همین حالا تماس بگیرید: 09124254922

صافکاری PDR تهران
صافکاری PDR تهران

در چه مواردی می توان از صافکاری PDR استفاده کرد؟

با استفاده از صافکاری PDR می توان فرورفتگی های سطحی بدنه خودرو را بر طرف کرد. در این قسمت به بررسی مواردی می پردازیم که با استفاده از صافکاری PDR می توان آنها ترمیم کرد.

آسیب های سطحی که بر اثر تصادف روی بدنه خودرو ایجاد می شود.

تصادف اغلب باعث ایجاد فرورفتگی های کوچک بر سطح خودرو می شود. در مواردی که محل هایی همچون سپر، درب، گلگیر و یا بدنه خودرو دچار فرورفتگی های سطحی شده باشند، می توان از صافکاری PDR استفاده کرد.

آسیب های ایجاد شده بر اثر بلایای طبیعی همچون بارش تگرگ

بارش تگرگ معمولاً سبب ایجاد فرورفتگی هایی بر روی سقف، کاپوت و بدنه خودرو می شود. اگر فرورفتگی های ناشی از تگرگ به گونه ای باشد که خودرو به رنگ کاری نیاز نداشته باشد می توان از صافکاری PDR برای ترمیم فرورفتگی ها استفاده کرد.

از آنجایی که اغلب تگرگ ها به شکل توپ گلف هستند، فرورفتگی های دایره ای شکل بر روی خودرو ایجاد می کنند و تکنسین ها باید به این مورد توجه کنند که میزان فرورفتگی به اندازه ای نباشد که میزان کشسانی رنگ خودرو را تحت تاثیر قرار دهد.

برخورد توپ های سنگین به بدنه خودرو

در برخی از موارد ممکن است برخورد توپ های سنگین به خودرو باعث ایجاد فرورفتگی های دایره ای شکل بر سطح بدنه خودرو شوند. معمولا برخورد توپ به بدنه اتومبیل سبب ایجاد فرورفتگی در بدنه خودرو می شود و خراشی را بر روی بدنه ایجاد نمی کند. با استفاده از صافکاری PDR  می توان فرورفتگی های سطحی ناشی از برخورد توپ به بدنه خودرو را برطرف کرد.

صافکاری PDR تهران


قطعات قابل تعمیر با صافکاری PDR

در قسمت قبل به بررسی مواردی پرداخته ایم که با استفاده از صافکاری PDR می توان آنها را ترمیم کرد. در این قسمت به بررسی قطعات و نواحی قابل تعمیر در صافکاری PDR می پردازیم.

صافکاری PDR کاپوت خودرو

فرورفتگی های برخی از کاپوت ها با استفاده از صافکاری PDR قابل ترمیم می باشد. در برخی از خودروها کاپوت از بدنه خودرو جدا می شود و صافکاری می تواند به راحتی فرورفتگی ها را از قسمت داخلی کاپوت بر طرف کند.

کاپوت های فایبرگلاس و فیبر کربن با استفاده از صافکاری PDR قابل تعمیر و ترمیم نیستند.

صافکاری PDR درب خودرو

برخی از درب خودروها همانند کاپوت از بدنه خودرو جدا می شوند و تکنسین ها می توانند به راحتی با برداشتن پوشش داخلی درب، فرورفتگی ایجاد شده را با استفاده از صافکاری PDR بر طرف کنند.

فرورفتگی درب خودرو زمانی با استفاده از PDR قابل ترمیم می باشد که رنگ درب دچار خراشیدگی و ترک نشده باشد.

گلگیر جلو و عقب

گلگیر جلو به راحتی از سطح بدنه خودرو جدا می شود و تکنسین ها می توانند فرورفتگی را از قسمت پشت گلگیر بر طرف کنند.

گلگیرهای عقب به طور معمول از وسیله نقلیه جدا نمی شوند و تکنسین ها باید از قسمت صندوق عقب و یا چراغ های عقب خودرو اقدام به برطرف کردن فرورفتگی کنند.

سقف خودرو

فرورفتگی های سطحی که به رنگ خودرو آسیب نزده اند را می توان با استفاده از صافکاری PDR ترمیم کرد.

هزینه صافکاری PDR

صافکاری PDR روشی مقرون بصرفه بحساب می‌آید و هزینه آن پس از بررسی سطح آسیب و نسبت به کیفیت آن تعیین می شود. در این حالت خودروی شما باید توسط کارشناس PDR بررسی شده و در نهایت هزینه صافکاری اعلام گردد.

چند عامل مهم در هزینه تاثیرگذار است که برخی از آنها عبارتند از :

میزان خسارت

نواحی آسیب دیده و تعداد فرورفتگی های خودرو بر میزان هزینه صافکاری PDR موثر است.

اندازه ناحیه آسیب دیده و عمق فرورفتگی

در صافکاری از واحد سکه برای توصیف اندازه ناحیه آسیب دیده استفاده می کنند. هرچه میزان ناحیه آسیب دیده و عمق فرورفتگی بیشتر باشد، هزینه صافکاری نیز بیشتر می شود.

محل آسیب

علاوه بر اندازه ناحیه آسیب دیده، محل ناحیه نیز حائز اهمیت می باشد. به عنوان مثال نواحی همچون لبه های خودرو به زمان بیشتری برای ترمیم نیاز دارند و مسلما هزینه بیشتری بابت آنها دریافت می شود.

جهت انجام PDR می توانید به تویولند مراجعه کنید و از خدمات مجموعه ما بهره مند شوید. مجموعه ما با داشتن تکنسین های ماهر و با تجربه آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

خدمات دیگر تویولند