5 چیزی که باید درباره شیشه های شکسته خودرو بدانید
۰۹
تیر

پنج نکته درباره شیشه شکسته ماشین

5 چیزی که باید درباره شیشه‌‌های شکسته خودرو بدانید: شکسته شدن شیشه خودرو چه به دلیل خرابکاری باشد، چه به دلیل تصادف، یا به دلایل طبیعی، هرگز تجربه لذت بخشی نیست.

اما خود پنجره شکسته تنها آغاز مشکل است. هنوز چیزهای زیادی وجود دارد که باید در نظر بگیرید. در زیر، پنج نکته را که باید در مورد مواجهه با شیشه شکسته بدانید، خواهید یافت.

5 چیزهایی که باید درباره شیشه های شکسته خودرو بدانید

  1. شیشه شکسته هنوز هم ‌می‌تواند تیز باشد

خودروی شما به احتمال زیاد مجهز به شیشه‌‌های ایمنی سکوریت شده است که به جای شکستن به گونه ای طراحی شده اند که خرد شوند. این باعث ‌می‌شود که تکه‌‌های شیشه ای نسبتاً گرد در داخل وسیله نقلیه شما باقی بماند.

با وجود اینکه به گونه ای طراحی شده است که نسبت به تکه‌‌های شیشه ای که در صورت شکستن آینه ‌می‌بینید، کمتر خطرناک باشد، قطعات شیشه سکوریت همچنان ‌می‌توانند تیز باشند.

بسیاری از افراد هستند که سعی کرده اند شیشه ایمنی را تمیز کنند، اما بریدگی روی دست‌‌های خود دیده اند. هنگامی که بعد از شکستگی شیشه‌‌ها را تمیز ‌می‌کنید، بهتر است از دستکش ایمنی یا حتی یک جاروبرقی دستی استفاده کنید.

5 چیزهایی که باید درباره شیشه های شکسته خودرو بدانید

  1. ضربه زدن به پنجره ایده خوبی نیست

ممکن است پنجره‌‌های شکسته پوشیده شده با نوار، جعبه مقوایی یا کیسه‌‌های زباله را دیده باشید. این به طور کلی یک ایده بد است. به یک دلیل، دید را کاهش ‌می‌دهد. دلیل دیگر اینکه، واقعاً ‌می‌تواند به ماشین شما آسیب برساند.

اگر نوار را به بیرون بمالید، ‌می‌تواند کار رنگ را از بین ببرد. استفاده از آن در قسمت داخلی ‌می‌‌تواند آثار چسبناک و لثه ‌ای روی درب شما باقی بگذارد.

5 چیزهایی که باید درباره شیشه های شکسته خودرو بدانید

  1. تعمیر نشدن شیشه ‌می‌تواند به درهای شما آسیب برساند

اگر با شیشه شکسته رانندگی کنید، ممکن است متوجه شوید که درب آسیب دیده است. اگر شن و ماسه به مکانیزم‌‌های شیشه برقی داخل درب ماشین شما وارد شود، ممکن است گیر کرده و از کار بیفتند.

به همین ترتیب، باران یا هر رطوبت دیگری ‌می‌تواند باعث کار نکردن شیشه‌‌های برقی شود. و اگر آب وارد درب ماشین شما شود، ممکن است در از داخل شروع به زنگ زدن کند. ممکن است تا زمانی که فلز شروع به زنگ زدن نکند، از چیزی آگاه نشوید.

  1. شیشه تعمیر نشده ‌می‌تواند مشکلات بیشتری ایجاد کند

فقط ماشین شما نیست که باید به دلیل شیشه شکسته نگران آن باشید. تعمیر نشدن شیشه ماشین احتمالاً نگاه‌‌های بد همسایه‌‌هایتان را به شما جلب ‌می‌کند. اما مهمتر از آن، شما فضای داخلی ماشین خود را برای هر کسی که ممکن است قدم بزند و به آن علاقه مند شود، باز ‌می‌گذارید.

5 چیزهایی که باید درباره شیشه های شکسته خودرو بدانید

  1. مطمئن شوید که شیشه را در مکان‌‌های معتبر نصب کرده اید

مشاهده کرده اید که تعویض سریع شیشه جلوی شما بسیار مهم است، اما ما همچنین توصیه ‌می‌کنیم برای این کار از مکان‌‌های مجاز استفاده کنید. هیچ کمبودی در مکان‌‌های مستقل شیشه خودرو ارزان وجود ندارد و برخی از آنها احتمالا خوب هستند.

با این حال، برخی دیگر چندان خوب نیستند. شیشه‌‌های با کیفیت پایین ممکن است مشکلاتی را ایجاد کند و نصب ضعیف ‌می‌تواند اوضاع را بدتر کند. یک مکان مجاز با استفاده از شیشه مجاز کارخانه راه حل خوبی است و حتی ممکن است تا حدی یا به طور کامل تحت پوشش بیمه جامع شما باشد.

اگر قصد تعمیر موتور خودرو یا نصب آپشن خودرو برای وسیله نقلیه خود را دارید ‌می‌توانید به مجموعه تویولند مراجعه کنید.