• تلفن: 09129426434
  • ایمیل: info@toyoland1.com
  • ساعات کاری: 08:00-21:00

تعمیر گیربکس اتوماتیک آلفارومئو

  • خانه
  • /
  • تعمیر گیربکس اتوماتیک آلفارومئو
تعمیر گیربکس اتوماتیک آلفارومئو

تماس بگیرید: 09192381468

تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک آلفارومئو

آلفارومئو شرکت خودروسازی ایتالیایی است که در سال 1910 در میلان تاسیس شد و از سال 1911 تولید کننده خودروهای ویژه مسابقات اتومبیل رانی می باشد و امروزه شهرت این برند بیشتر به تولید خودرروهای اسپورت گران قیمت است. در ماه اوت سال 1951 شرکت آلفا تحت مدیریت نیکولا رومئو قرار گرفت، که در پی آن، در 1920 نام شرکت به آلفارومئو تغییر پیدا کرد.

گیربکس اتوماتیک آلفارومئو

گیربکس آلفارومئو از نوع TCT می باشد. این نوع از گیربکس با توجه به ویژگی ها و اصلاحاتی که شرکت سازنده در آن انجام داده تضمین کننده سریع ترین تعویض دنده (Gearshift) در کلیه شرایط رانندگی می باشد که می تواند در زمانی حدود130 میلی ثانیه از دنده ای به دنده دیگر تغییر کند. این نوع از گیربکس ها با گذر زمان می تواند شاهد پیشرفت و اثبات خود به عنوان بهترین سیستم انتقال قدرت در خودروهای اسپورت آینده باشد. تعویض دنده در حالت Dynamic تهاجمی تر و پویا تر و در اصطلاح کلی اسپرت تر عمل می کند. این نوع از گیربکس اتوماتیک آلفارومئو که به دوال کلاچ یا کلاچ دوبل مشهور است توانسته بسیاری از خودروسازان را متقاعد کند تا از این نوع گیربکس استفاده کنند.

تماس بگیرید: 09192381468

تهران، تهرانپارس، خ هنگام، بالاتر از چهارراه استقلال، پلاک ۶۳۹/۲

قطعات گیربکس اتوماتیک آلفارومئو عبارت اند از:

گیربکس کامل آلفرومئو ، کیت کلاچ ، دیسک کلاچ ، صفحه کلاچ ، فلایویل ، توربین گیربکس ، کلید ،سنسور و اتصالات گیربکس ، پوسته گیربکس و صافی گیربکس

اهمیت تعویض روغن گیربکس اتوماتیک آلفارومئو چیست؟

تمام سیالات موجود در خودرو آلفارومئو نیاز به رسیدگی و تعویض دارند. اگر روغن گیربکس به موقع تعویض شود، گیربکس روان تر و بهتر عمل می کند ، عمر مفید قطعات موجود در گیربکس بیشتر می شود ، درجه حرارت گیربکس کاهش می یابد و به همین دلیل آسیب نمی بیند ، قطعات موجود در گیربکس سروصدا نمی کنند . در این نوع از گیربکس های اتوماتیک مقداری از نیروی مکانیکی تولید شده توسط موتور صرف تعویض دنده می شود و این با هدف اصلی گیربکس های دو کلاچ که تعویض سریع تر دنده بدون هرگونه اتلاف انرژی است مغایرت دارد. در واقع گیربکس های دوبل کلاچ خیس این مزیت خاص را نسبت به گیربکس های اتوماتیک معمولی ندارند و از نظر سخت افزاری پیچیده تر از گیربکس های اتوماتیک معمولی محسوب می شوند. در گیربکس های اتوماتیک حرارت بیشتری نسبت به گیربکس های دستی ایجاد می شود. همین افزایش دما و حرارت است که کیفیت روغن را کاهش می دهد. فرسودگی قطعات داخل گیربکس اتوماتیک که مزید برعلت و زمان تعویض روغن گیربکس را جلو می اندازد.

نگه داری از گیربکس های اتوماتیک آلفارومئو

گیربکسی که در خودروهای آلفارومئو به کار برده می شود، گیربکس دو کلاچه است. گیربکس های دوکلاچه با مهندسی پیشرفته خود امروزه جای گیربکس های معمولی را در خودروهای به روز دنیا گرفته اند. یکی از تصورات اشتباهی که در مورد گیربکس های دوکلاچه آلفارومئو وجود دارد این است که بسیاری از افراد فکر می کنند هنگامی که پشت چراغ توقف می نمایند، باید دنده خودرو را خلاص کنند. در صورتی که گیربکس های دوکلاچه به دلیل تکنولوژی مخصوصی که در آن وجود دارد، هنگام توقف کلاچ های گیربکس از مدار خارج شده و فشاری به آن ها وارد نمی شود. توصیه می شود که هنگام رانندگی با خودرو آلفارومئو با گیربکس اتوماتیک دوکلاچه از انجام حرکات حلزونی اجتناب کنید یعنی از ترمز گرفتن پشت سرهم استفاده نکنید که این حرکت مانع از درگیرشدن کامل کلاچ ها در گیربکس های دو کلاچه می شود که در درازمدت آسیب های جدی را به گیربکس اتوماتیک وارد می کند. نکته ی دیگر اینکه در هنگام رانندگی در سربالایی پای خود را از روی ترمز برندارید زیرا این کار باعث می شود که سیستم کلاچ ثابت شروع به حرکت  کند و این موضوع سبب فشار زیاد بر کلاچ ها می شود و به طور ناگهانی عمر گیربکس کاهش پیدا میکند.

تماس بگیرید: 09192381468

تعمیر گیربکس اتوماتیک آلفارومئو

واشر کامل گیربکس اتوماتیک الفارومئو

واشر کامل گیربکس خودرو یکی از مواردی است که راننده خودرو معمولا نادیده می گیرد اما واشر کامل گیربکس اتوماتیک آلفارومئو را به سطح بالاتری ارتقا می دهد. اگر بارهای سنگینی با خودرو آلفارومئو حمل کنید قطعات گیربکس اتوماتیک آسیب شدیدی می بیند  و باید در فواصل مختلف واشر کامل را تعویض کنید. و اگر از این کار خوداری کنید باعث آسیب دیدن گیربکس خودرو می شود.سیستم انتقال خودرو شما یک کار مهم برای کنترل انتقال قدرت از موتور به درایو شفت است. قدرت باید به چرخ ها به نحوی مناسب تحویل داده شود تا بتوانید خودرو خود را به طور مطلوب در طیف وسیعی از سرعت حرکت دهید. در حقیقت هیچ سیستمی پیچیده تر از انتقال وجود ندارد و هیچ سیستم دیگری در طول زمان به علت مقدار زیاد گرما و اصطکاک ایجاد شده توسط قطعات متحرک متعدد، نمی تواند استفاده کند.

تعمیر گیربکس اتوماتیک آلفارومئو

قفل شدن گیربکس اتوماتیک آلفارومئو

یکی از ضعف هایی که در برخی از خودروها از جمله خودرو آلفارومئو مشاهده می شود قفل شدن دنده پارک است. بسیاری از راننده ها در زمان پارک خودروآلفارومئو ، وضعیت گیربکس اتوماتیک را در حالت پارک قرار می دهند  و بعد از ترمز دستی استفاده می کنند این کار باعث می شود که تمام وزن خودرو به گیربکس منتقل شود  و در نتیجه حالت قفل مکانیکی در وضعیت پارک برای گیربکس به وجود آید. در هنگام پارک ابتدا ترمز دستی را بکشید سپس خودرو را خاموش کنید و اهرم دنده را به حالت پارک ببرید و توجه داشته باشید هنگامی که  ترمز دستی را کشیده اید ابتدا پای خود را از روی پدال ترمز بردارید و اجازه دهید خودرو کمی حرکت کند زیرا این کار باعث  می شود وزن خودروآلفارومئو کاملا بر روی ترمز دستی وارد شود و سپس آهسته  دنده را به حالت  پارک ببرید.

تعمیرگاه تویولند با سال ها تجربه  و کسب رضایتمندی مشتریان در زمینه تعویض و تعمیر گیربکس اتوماتیک آلفارومئو، آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می‌باشد.

خدمات دیگر تویولند