باتری و سیستم برقی خودرو
۱۰
اردیبهشت

سیستم الکتریکی خودروی شما

باتری و سیستم برقی خودرو: سیستم الکتریکی خودروی شما از باتری، استارت و دینام تشکیل شده است. باتری به استارت جان می دهد. سپس دینام انرژی مورد نیاز باتری برای تامین انرژی ماشین شما را می رساند.

اگر یکی از این قطعات به درستی کار نکند، ماشین به درستی روشن نمی شود یا کار نمی کند. تکنسین های متخصص می توانند سیستم الکتریکی را بررسی کنند تا مطمئن شوند همه چیز به درستی کار می کند.

هر گونه مشکلی را که ممکن است در سیستم الکتریکی شما رخ دهد مشخص می کنند. اگر تکنسین ها مشکلی پیدا کنند، به شما اطلاع می دهند که برای رفع آن چه کاری می توانند انجام دهند. می ‌توان هر مشکلی را قبل از ایجاد آن مهار کرد، بنابراین شما با یک وسیله نقلیه بدون استارت رها نخواهید شد.

باتری و سیستم برقی خودرو

باتری

تا زمانی که وسیله نقلیه روشن شود، باتری کل جریان الکتریکی خودرو را تامین می کند. این شامل جریان به سیستم احتراق و سوخت است که مسئول ایجاد احتراق لازم برای عملکرد موتور هستند.

استارت

در حالی که باتری نیروی لازم برای راه اندازی وسیله نقلیه شما را تامین می کند، استارت در واقع همان چیزی است که موتور را روشن می کند. باتری مقدار کمی انرژی به موتور استارت می دهد.

سپس استارت چرخ فلایویل را می‌ چرخاند، که میل لنگ را می ‌چرخاند و حرکت پیستون ‌های موتور را آغاز می ‌کند. این فرآیند پیچیده است و به همین دلیل کلیدی است که باید مطمئن شوید استارت خوب کار می کند.

تعیین زمان دقیق خرابی استارت دشوار است، اما بررسی سیستم الکتریکی می ‌تواند به تشخیص علائم هشدار کمک کند. بررسی می شود که آیا استارت مقدار مناسب جریان را می کشد یا خیر. تخلیه بیش از حد جریان نشان دهنده استارت فرسوده است. در حالی که جریان کم به کابل ها یا اتصالات خورده اشاره می کند. نگران نباشید! این مشکلی است که تکنسین های متخصص می توانند آن را برطرف کنند.

باتری و سیستم برقی خودرو

دینام

هنگامی که موتور کار می کند، دینام باتری را شارژ نگه می دارد و سیستم الکتریکی را روشن نگه می دارد. ماشین می ‌تواند با دینام معیوب روشن شود، اما نمی ‌تواند برای مدت طولانی کار کند.

اگر دینام نیاز به تعویض داشته باشد، سیستم الکتریکی وسیله نقلیه شما نامنظم عمل می کند، باتری آن تخلیه می شود و در نهایت موتور شما از بین می رود. یک بررسی کامل سیستم الکتریکی به شما خواهد گفت که آیا دینام مقدار مناسب جریان و ولتاژ را تولید می کند یا خیر. به این ترتیب قبل از اینکه دینام شما از کار بیفتد، یک قدم جلو خواهید بود.

آن را در عمل ببینید

سوئیچ را می چرخانید و سیستم الکتریکی وسیله نقلیه شما وارد عمل می شود. باتری به استارت جریان می دهد، استارت می خورد و دینام انرژی مورد نیاز باتری را برای تامین انرژی چراغ ها، یخ زدا، برف پاک کن ها و لوازم جانبی شما می دهد.

باتری و سیستم برقی خودرو

یک سیستم الکتریکی سالم برای یک سواری قابل اعتماد

سیستم الکتریکی ماشین شما مهم است. باید از توانایی آن در انجام کار مطلع می شوید. در صورت عدم کنترل، باتری ضعیف یا تخلیه شده می‌ تواند سایر قطعات سیستم الکتریکی، مانند دینام‌ ها و استارت را خراب کند.

اگر سیستم الکتریکی شما نشانه‌ هایی از عملکرد بالا را نشان می‌ دهد، تأخیر نکنید. ماشین خود را نزد مکانیک ببرید تا آنها بتوانند وضعیت را ارزیابی کنند، مطمئن شوند ولتاژ صحیح است و از آسیب احتمالی بیشتر جلوگیری کنند.

برای تعمیر برق خودرو و سرویس های دوره ای خودرو به وب سایت تویولند مراجعه کنید.