چیزهایی که باید درباره ترمزها بدانید
۰۱
خرداد

هر آنچه که باید در مورد ترمز بدانید

ترمزها چگونه کار می کنند؟

چیزهایی که باید درباره ترمزها بدانید: همانطور که استخوان مچ پا به استخوان پای شما متصل است، سیستم ترمز شما برای عملکرد موفقیت آمیز و ایمن به هر قسمت ترمز متصل شده متکی است.

در اینجا یک درس وجود دارد: با فشار دادن پدال ترمز، سیلندری را فعال می کنید که مایع ترمز را به کالیپرها می رساند و سپس لنت های ترمز شما را درگیر می کند.

لنت های ترمز شما سپس به روتورها فشار وارد می کند و اصطکاک لازم برای توقف خودرو را ایجاد می کند. می بینید که همه چیز به هم متصل است. تمام قطعات ترمز شما با هم کار می کنند تا یک عملکرد مهم و حیاتی را انجام دهند: قدرت توقف ایمن و دقیق.

چیزهایی که باید درباره ترمزها بدانید

بازرسی ترمز چیست؟

کامل، جامع، گسترده و روشمند تنها چند ویژگی است که بازرسی ترمز را توصیف می کند. برای تشخیص یک مشکل، به تکنسین هایی نیاز داریم که نه تنها بتوانند مشکلات بالقوه را تشخیص دهند، بلکه دانش و دقت لازم برای بازیابی ترمز را نیز داشته باشند.

وقتی کار تمام شد، با دانستن اینکه خودروی شما یک بازرسی ترمز دریافت کرده و به درستی کار می کند، اطمینان کامل خواهید داشت.

بازرسی ترمز شامل بررسی ترمز می شود:

  • پد (و/یا کفشک)
  • کولیس
  • روتورها (و/یا درام)
  • سیلندر چرخ
  • سخت افزار (چشمه و تنظیم کننده)
  • شیلنگ
  • کابل های ترمز دستی
  • وضعیت مایع
  • یاتاقان چرخ و آب بند گریس
  • تعویض سیال سیلندر اصلی

چیزهایی که باید درباره ترمزها بدانید

چند بار باید ترمزهایم را بازرسی کنم؟

وقتی سالیانه برای معاینه پزشکی به متخصص مراجعه می کنید، در مورد سلامتی خود هوشمندانه عمل می کنید. در مورد ترمزهای شما هم همینطور است.

چکاپ سالانه نه تنها اعتماد به نفس و راهنمایی تکنسین های متخصص را به شما می دهد، بلکه بهترین فرصت را برای شما فراهم می کند تا تعمیرات کوچکتر لازم را تشخیص دهید تا از تعمیرات بزرگتر و گران تر جلوگیری کنید. اگر علائم هشدار دهنده ای را تجربه می کنید، ممکن است نیاز به بررسی فوری بیشتری باشد.

چیزهایی که باید درباره ترمزها بدانید

لنت ترمز چیست؟

لنت ترمز قطعاتی هستند که با روتورهای شما در تماس هستند و باعث ایجاد اصطکاک می شوند تا ماشین شما را متوقف کنند.

روتور چیست؟

روتور به طور مستقیم به هر تایر متصل است. برای متوقف کردن ماشین خود، روتور باید از چرخش خودداری کند. چرخش با اصطکاک ایجاد شده توسط لنت ترمز متوقف می شود.

کالیپر چیست؟

کالیپر فشار وارد می کند و لنت های ترمز را فعال می کند تا لنت ها با روتورها تماس برقرار کنند. کالیپر برای عملکرد صحیح به روغن ترمز نیاز دارد.

شیلنگ ترمز چیست؟

هنگامی که پدال ترمز خود را فشار می دهید، مایع ترمز از طریق شیلنگ ترمز به هر کالیپر می رسد، که لنت ترمز را وارد عمل می کند.

چیزهایی که باید درباره ترمزها بدانید

مایع ترمز دقیقاً چیست؟

روغن ترمز یک عنصر حیاتی است که برای موفقیت آمیز کردن ترمزهای شما لازم است. هنگامی که فشار در خطوط روغن ترمز ایجاد می شود، انرژی به قطعات ترمز شما توزیع می شود تا آنها بتوانند کار اصلی خود را انجام دهند: توقف ماشین شما.

اگر نشت روغن ترمز دارید، توقف خودروی شما بیشتر طول می کشد یا بدتر از آن، اصلاً متوقف نمی شود. اگر وسیله نقلیه روغن ترمز نداشته باشد، ترمزها کار نمی کنند. و این وضعیت ترسناکی است که هرگز برای کسی آرزو نمی کنیم.

برای تعمیر موتور خودرو و خدمات ظاهری و نصب آپشن خودرو به وب سایت تویولند مراجعه کنید.