• تلفن: 09129426434
 • ایمیل: info@toyoland1.com
 • ساعات کاری: 08:00-21:00

تعمیر گیربکس اتوماتیک نیسان

 • خانه
 • /
 • تعمیر گیربکس اتوماتیک نیسان

تماس بگیرید: 09192381468

تعمیر گیربکس اتوماتیک نیسان در شرق تهران

از آنجایی که گیربکس در عملکرد خودرو بسیار تاثیرگذار است در این مقاله قصد داریم تا نکاتی را در رابطه با تعمیر گیربکس اتوماتیک نیسان به شما عزیزان توضیح دهیم. تعمیرگاه تویولند با ارائه سرویس های دوره ای خودروی شما توسط تعمیرکاران مجرب و کارآزموده در کسب رضایت مشتریان تلاش میکند.

گیربکس چیست؟

یکی از مهمترین اجزای هر خودرو گیربکس آن میباشد. گیربکس در خودرو وظیفه ی انتقال انرژی از موتور به چرخ ها را بر عهده دارد و در دو نوع گیربکس اتوماتیک و گیربکس دستی وجود دارد که امروزه گیربکس اتوماتیک از محبوبیت بیشتری نسبت به گیربکس دستی برخوردار است.

گیربکس اتوماتیک نیسان

استفاده از خودروهای دارای گیربکس اتوماتیک از جمله خودروهای کمپانی نیسان در شهر های بزرگ و پر ترافیک از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا عمل کلاچ گیری را برای شما راحت تر میکند.

همانگونه که گیربکس اتوماتیک از محبوبیت بالاتری نسبت به گیربکس دستی برخوردار است ، نیاز به مراقبت بیشتری نیز داشته و نیازمند سرویس های دوره ای توسط تعمیرگاه‌های تخصصی میباشد.

تعمیر گیربکس اتوماتیک نیسان

تماس بگیرید: 09192381468

تهران، تهرانپارس، خ هنگام، بالاتر از چهارراه استقلال، پلاک ۶۳۹/۲

با رعایت نکات زیر عمر مفید گیربکس اتوماتیک خود را بالا ببرید:

 • در هنگام توقف های کوتاه از خلاص کردن گیربکس پرهیز کنید.
 • از فشار دادن پدال گاز به صورت درجا دوری کنید زیرا این عمل سبب افزایش ناگهانی اصطکاک میان موتور و قطعات داخل گیربکس شده و به گیربکس شما اسیب میرساند.
 • به طور مداوم روغن گیربکس را چک کنید و در صورت نیاز اقدام به تعویض آن نمایید زیرا روغن گیربکس وظایفی از جمله روانکاری و خنک کنندگی گیربکس را برعهده دارد و در صورت بی توجهی به آن عواقب جبران ناپذیری را برای خودروی شما به همراه دارد.
 • در سرازیری ها از خلاص کردن گیربکس بپرهیزید زیرا خلاص کردن گیربکس در سرازیری باعث ایجاد فشار به شیر برقی های گیبکس میگردد.

در صورت مواجه شدن با موارد زیر نسبت به تعمیر گیربکس اتوماتیک نیسان اقدام کنید!

– در مواردی که روغن گیربکس بسیار داغ شود ، بویی شبیه بوی سوختگی به مشام میرسد و شما باید هرچه زودتر اقدام به تعویض روغن گیربکس نمایید زیرا نادیده گرفتن این امر سبب ایجاد مشکلات بیشتری برای گیربکس میگردد.

– ممکن است شما هم در تغییر وضعیت دنده با مشکل مواجه شده باشید. در خودروی هایی مانند نیسان که دارای گیربکس اتوماتیک هستند تغییر وضعیت دنده با استفاده از سیستم کامپیوتری ماشین انجام میشود و هنگامی که تعویض دنده صورت نگیرد شما مجبور هستید گاز بیشتری بدهید که این امر سبب ایجاد مشکلاتی برای خودروی شما خواهد شد ، این یکی از نشانه های خرابی گیربکس اتوماتیک شما خواهد بود.

– در برخی موارد صداهایی عجیب و غریب از زیر ماشین به گوش میرسد که ممکن است عامل آن ، خرابی قطعات داخلی گیربکس اتوماتیک باشد که هرچه سریع تر باید توسط یک تعمیرکار مورد بررسی قرار گیرد.

– درهنگام تغییر وضعیت دنده ممکن است لرزشی را احساس کنید که این لرزش میتواند به خرابی گیربکس شما مربوط باشد و در صورت بی توجهی به آن باعث ایجاد مشکلات و هزینه های سنگین تری برای شما خواهد شد.

– از آنجایی که روغن گیربکس نقش مهمی در نحوه ی عملکرد خودرو دارد نشتی و یا کم شدن آن در گیربکس اتوماتیک میتواند نشانه ای از خرابی گیربکس باشد ولی معمولا میزان روغن گیربکس کاهش نمیابد ، در صورتی که این میزان کاهش یابد ، سیستم انتقال دچار نشتی شده است که سبب ایجاد اصطکاک زیاد در گیربکس شده و آن را با مشکل مواجه میکند.

تماس بگیرید: 09192381468

تعمیر گیربکس اتوماتیک نیسان

توربین گیربکس اتوماتیک نیسان

توربین گیربکس یا مبدل گشتاور یکی از مهمترین بخش های گیربکس بوده که در قسمت خروجی آن  نصب شده و وظیفه ی انتقال قدرت از موتور به گیربکس را بر عهده دارد و میتوان گفت بخشی از کارهای کلاچ را انجام میدهد.

توربین گیربکس یا مبدل گشتاوردارای سه بخش داخلی ، توربین ، هسته و پمپ روغن میباشد که همگی با هم کار میکنند تا نیروی تولیدی موتور را به سیستم انتقال قدرت برسانند.

علائم خرابی توربین گیربکس اتوماتیک نیسان

 • اگر در هنگام استارت زدن متوجه ضعف و کندی خودرو شدید ممکن است توربین گیربکس شما با مشکل مواجه شده باشد.
 • دهانه پمپ روغن به توربین متصل است و خورد شدن آن سبب شل شدن توربین خواهد شد و به دنبال آن مشکلاتی از جمله خراب شدن کاسه نمد و در پی آن سوختن توربین گیربکس را به همراه دارد.
 • اگر در هنگام استارت زدن با صدای عجیبی روبه رو شدید ممکن است این صدای عجیب ناشی از خرابی توربین گیربکس شما باشد که به احتمال زیاد پیچ های توربین شما شل شده است.
 • از دیگر علائم خرابی توربین گیربکس اتوماتیک میتوان به روغن ریزی پشت پمپ اشاره کرد که در صورت سهل انگاری منجر به سوختن گیربکس خواهد شد و در پی آن مشکلاتی را در صفحات ، پیستون و باند داخل گیربکس به وجود بیاورد.

روغن گیربکس اتوماتیک چیست و چه کاربردهایی دارد؟

روغن گیربکس مایعی لغزنده ، که وظیفه ی روانکاری و خنک کنندگی قطعات داخل گیربکس را بر عهده دارد. از ویژگی های آن میتوان به مقاومت بالا در برابر گرما ، گرانروی پایین ، ضد کف بودن و… اشاره کرد.

زمان دقیق تعویض روغن گیربکس خودرو در دفترچه راهنمای آن ذکر شده است ولی معمولا طی هر 60 هزار کیلومتر حرکت باید آن را تعویض نمود. اگر روغن گیربکس به موقع تعویض نگردد منجر به ایراداتی میشود که در اینجا به چند نمونه از آنها میپردازیم :

 • ایجاد مشکل در هنگام تغییر وضعیت دنده
 • صداهای عجیب و غریب گیربکس در زیر ماشین
 • لرزیدن و تکان خوردن خودرو در هنگام تغییر وضعیت دنده
 • داغ شدن بیش از حد روغن گیربکس که بوی سوختگی را به همراه دارد

تمامی این موارد منجر به خراب شدن گیربکس شده و در صورت مواجه با هر یک از موارد بالا حتما به یک تعمیرگاه مراجعه کنید.

تعمیرگاه تویولند در این مقاله سعی نمود نکات جامع و کاملی را در رابطه با تعمیر گیربکس اتوماتیک نیسان برای شما عزیزان ارائه دهد. امید است با ارائه ی این مطالب گامی شگرف در ایجاد آسایش در سفر برای شما برداشته باشد ، در صورت مواجه با هر گونه مشکل میتوانید به تعمیرگاه ما مراجعه کرده و یا با ما در تماس بگیرید.

خدمات دیگر تویولند