• تلفن: 09129426434
  • ایمیل: info@toyoland1.com
  • ساعات کاری: 08:00-21:00

تعمیر گیربکس اتوماتیک سوبارو

  • خانه
  • /
  • تعمیر گیربکس اتوماتیک سوبارو
تعمیر گیربکس اتوماتیک سوبارو

تماس بگیرید: 09192381468

تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک سوبارو

شاید شما هم با مشکلات و خرابی های گیربکس اتوماتیک سوبارو مواجه شده باشید ، در این مقاله قصد داریم نکات مختصر و مفیدی را در رابطه با گیربکس اتوماتیک سوبارو ارائه کنیم.

سوبارو شرکت خودروسازی ژاپنی است، که به عنوان زیر مجموعه ای از ابرشرکت سوبارو، وظیفه تولید خودروهای سواری آن را به عهده دارد. شرکت سوبارو در مدل های سفارشی نظیر سوبارو امیپرزا نیز، از موتورهای توربو شارژ استفاده می نماید. عمده شهرت سوبارو به علت موتورهای تختی است، که در خودروهای خود از آن استفاده می کند.

نگه داری و افزایش طول عمر گیربکس اتوماتیک سوبارو

– در خودرو های دنده اتوماتیک سوبارو با توجه به زمان بندی و کیلومتر تعیین شده توسط شرکت سازنده، روغن گیربکس آن را تعویض کنید.

– سرویس های دوره ای خودرو سوبارو، را فراموش نکنید حداقل سالی یک بار برای اطلاع از وضعیت خودروی خود به تعمیرگاه مراجعه کنید تا مواردی مانند نشتی روغن و یا هر وضعیت غیر عادی دیگر را بررسی کنید و هم چنین میزان سطح روغن گیربکس اتوماتیک  سوبارو و رنگ و بوی آن را نیز چک کنید تا از بروز ایراد در گیربکس جلوگیری کنید.

– چک کردن سطح روغن گیربکس های اتوماتیک سوبارو باید در دمای خاصی انجام شود برای کنترل سطح روغن گیربکس به نمایندگی های مجاز مراجعه کنید.

– تعویض روغن گیربکس اتوماتیک سوبارو باید به وسیله دستگاه های اتوماتیک انجام شود به این صورت که دستگاه تمام روغن کهنه و سوخته را از داخل گیربکس خارج کرده و روغن سالم را جایگزین آن می کند.

– پدال گاز را نرم فشار دهید با توجه به طرز کار گیربکس اتوماتیک سوبارو فشار دادن زیاد و نامنظم پدال گاز باعث ضربه، به گیربکس می شود و عمر آن را کاهش می دهد.

– از خودرو سوبارو به عنوان یدک کش استفاده نکنید زیرا باعث اکسید شدن و یا سوختن روغن گیربکس اتوماتیک شده و در نتیجه منجر به آسیب رسیدن به گیربکس می شود.

– مجموعه سنسورها و مدارهای الکترونیکی گیربکس های توماتیک سوبارو دارای حساسیت بالایی هستند بنابراین توصیه می شود هرگز آن ها را موتور شویی نکنید.

– کمپانی های خودرو سازی با گذشت زمان برنامه های جدید را برای نرم افزار گیربکس اتوماتیک سوبارو ارائه می دهند، برنامه کامپیوتر گیربکس خودروی سوبارو را هر 2 سال یک بار به روز رسانی کنید.

-هنگام تعویض دنده میزان فشار را بر روی پدال گاز کمتر کنید تا دور موتور پایین بیاید و عمل تعویض دنده در دور موتور پایین تر انجام شود قطعات گیربکس کمتر آسیب دیده و کارایی و عمر گیربکس بیشتر خواهد شد.

تماس بگیرید: 09192381468

تهران، تهرانپارس، خ هنگام، بالاتر از چهارراه استقلال، پلاک ۶۳۹/۲

ATF کارکردهای روغن گیربکس اتوماتیک

روغن های ATF که در گیربکس اتوماتیک سوبارو استفاده می شود عملکردهای متفاوتی دارند:

1- انتقال قدرت موتور از طریق مبدل گشتاور

2- کنترل تورم آب بندها

3- روانکاوی یاتاقان ها و دنده ها

4- کنترل دما از طریق انتقال حرارت

5- کنترل اصطکاک در صفحه کلاچ ها دردمای متغیر

6- محافظت از سطوح فلزات در برابر خوردگی

7- روانکاری کلیه سطوح اصطکاک

8- تمیز نگه داشتن قطعات داخلی گیربکس اتوماتیک سوبارو

 

تعمیر گیربکس اتوماتیک سوبارو

ویژگی های روغن گیربکس اتوماتیک سوبارو

– مقاوم نسبت به گرما: یکی از ویژگی های روغن گیربکس اتوماتیک خنک کنندگی می باشد. عملکرد این روغن در سیستم گیربکس اتوماتیک شبیه مایع خنک کننده در سیستم رادیاتور خودرو سوبارو است که با انتقال گرما، مانع داغ شدن دنده ها می شود. نقطه جوش روغن گیربکس اتوماتیک نسبت به گیربکس دستی پایین تر است که با افزودن مکمل افزایش می یابد.

– ویسکوزیته یا گرانروی پایین: روغن گیربکس اتوماتیک سوبارو رقیق می باشد و غلظت زیادی ندارد و یا می توان گفت گرانروی یا ویسکوزیته این روغن پایین می باشد. این یکی از موارد مهم ویژگی های روغن گیربکس اتوماتیک است که باعث می شود قدرت خوبی به کلاچ منتقل کند.

– آب گریزی: روغن گیربکس اتوماتیک سوبارو باید آب گریز باشد و باید قابلیت جدا شدن از آب را داشته باشد تا در صورت نفوذ آب یا رطوبت به مخزن، از تشکیل امولسیون های مضر برای سیستم جلوگیری شود.

– خاصیت ضد کف و ضد حباب: یکی از ویژگی های روغن گیربکس اتوماتیک سوبارو، خاصیت جلوگیری از تشکیل کف و حباب است. وجود حباب در روغن ، مانع انتقال قدرت در سیستم گیربکس اتوماتیک می شود و باز دهی روغن را کاهش می دهد.

– پایداری در برابر خوردگی و ساییدگی: روغن گیربکس اتوماتیک سوبارو دربرابر خوردگی قطعات مقاومت بالایی دارند. گیربکس ها از قطعات آلومینیومی، برنزی، مسی، فولادی، چدنی و… ساخته شده اند. روغنی که در سیستم گیربکس استفاده می شود، باید در برابر سایش و خوردگی انواع فلز مقاومت داشته باشد.

روغن گیربکس اتوماتیک سوبارو

روغن گیربکس اتوماتیک سوبارو خاصیت شویندگی دارد که به کاهش  سمیت گازهای ساطع شده در حین کار موتور کمک می کند. از روغن دنده های سوبارو برای افزایش عمر مفید سیستم انتقال قدرت استفاده می شود. این افزایش با استفاده از اجزای ویژه مواد افزودنی که بر قابلیت تصفیه پذیری و دمای جامد سازی سوخت تاثیر می گذارد،تسهیل می شود.

تماس بگیرید: 09192381468

تعمیر گیربکس اتوماتیک سوبارو

مزیت گیربکس اتوماتیک سوبارو

گیربکس اتوماتیک یا دنده خودکار،نوعی از جعبه دنده خودرو است که در آن تعویض دنده ها به صورت خودکار انجام می شود و از استهلاک کمتری برخوردار هستند.مزیت اصلی گیربکس اتوماتیک سوبارو این است که همان گیربکس را می توان روی یک ماشین کوچک سبک با موتور بنزینی و هم روی یک کامیون بزرگ سنگین با موتور دیزلی نصب کرد. این امر طیف گسترده ای از کاربردها را برای تولید کنندگان اتومبیل برای جعبه ها روی اتومبیل ارائه  می دهد که می تواند باعث کاهش هزینه های  خودرو شود. و یکی دیگر از مزیت های گیربکس اتوماتیک سوبارو وزن آن است . به عنوان مثال، گیربکس دو کلاچه سنگین تر است. در فضایی که خودروسازان برای صرفه جویی در مصرف سوخت سعی در کاهش وزن خودروها دارند، مزیت انتقال قدرت اتوماتیک غیر قابل انکار می باشد.

در این مقاله نکاتی در رابطه با گیربکس اتوماتیک سوبارو برای شما عزیزان ارائه کرده ایم.

تعمیرگاه تویولند خدماتی همچون تعمیر و تعویض گیربکس اتوماتیک خودرو ، سرویس های دوره ای ، عیب یابی و… را ارائه می‌کند.

خدمات دیگر تویولند