• تلفن: 09129426434
  • ایمیل: info@toyoland1.com
  • ساعات کاری: 08:00-21:00

تعمیر TCU

تعمیر TCU

همین حالا تماس بگیرید: 09129426434

TCU

TCU مخفف عبارت TRANSMISSION CONTROL UNIT می باشد که به عنوان کامپیوتر گیربکس های اتوماتیک شناخته می شود. TCU به واسطه سنسورهای مختلف و ECU ، اطلاعاتی را دریافت می کند و به انجام وظیفه مورد نظر می پردازد.

نحوه عملکرد TCU

در خودروهایی که گیربکس اتوماتیک دارند، دنده متناسب با میزان فشار پای راننده بر روی پدال گاز انتخاب می شود و چنانچه راننده به میزان کمی پدال گاز را فشار دهد، TCU نسبت به افزایش دنده اقدام می کند. این عمل باعث کاهش مصرف سوخت خودرو می شود.

مهندس علی حمیدی 09129426434

تهران، تهرانپارس، خ هنگام، بالاتر از چهارراه استقلال، پلاک ۶۳۹/۲

تعمیر TCU

تعمیر تی سی سو

تی سی یو نیز همانند هر قطعه دیگری ممکن است خراب شود و نیاز به تعمیر داشته باشد. تعمیر تی سی یو یک کار تخصصی می باشد زیرا این قطعه بسیار پیچیده است.

در واقع وظیفه اصلی TCU دریافت اطلاعات از سنسورهای مختلف و انجام اعمالی همچون تعویض دنده به صورت اتوماتیک است و زمانی که نتواند این عمل را به خوبی انجام دهد باید نسبت به تعمیر آن اقدام کنید.

به طور کلی تی سی یو دارای برد الکتریکی، ترانزیستور، حافظه فلش، خازن، فیوز، دیود، عدسی و مقاومت می باشد که هر یک از این قطعات در گذر زمان و بنا به دلایل خاصی خراب می شوند و نیازمند تعمیر می باشند.

در صورتی که هر یک از این قطعات در زمان مناسب و به صورت صحیح تعمیر نشوند، مشکل جدی برای تی سی یو به وجود می آید و هزینه تعمیر آن نیز بالا می رود و در مواردی نیز باید به صورت کامل عوض شود.

هزینه تعمیر تی سی یو

زمانی که تی سی یو خودرو خراب می شود باید به صورت دقیق بررسی قرار شود تا مشکل آن مشخص گردد. از این رو هزینه تعمیر تی سی یو را نمی توان به صورت دقیق بیان کرد و متناسب با کارهایی که بر روی این قطعه انجام می شود مشخص می شود.

خدمات دیگر تویولند