صدا خفه کن ماشین شما چه زمانی به خدمات نیاز دارد؟
۲۰
بهمن

صدا خفه کن ماشین شما چه زمانی نیاز به سرویس دارد؟

صدا خفه کن ماشین شما جزء مهمی از سیستم اگزوز خودرو است، اما اغلب تا زمانی که شروع به ایجاد سر و صدا نکند متوجه آن نمی شوید. ما می دانیم که یک صدا خفه کن با عملکرد خوب چقدر برای عملکرد و ایمنی خودرو مهم است، بنابراین قصد داریم برخی از علائم آشکار مشکلات صدا خفه کن را با شما به اشتراک بگذاریم.

صدا خفه کن ماشین شما چه زمانی به خدمات نیاز دارد؟

صداهای بلند:

تغییرات قابل توجه در صدای اگزوز ماشین می تواند موجب نگرانی باشد. فرقی نمی‌ کند نوع صدا، زیر و بم یا لحن صدا تغییر کند؛ به صدا خفه‌ کن خود گوش کنید. صدا خفه کن زنگ زده، واشر منیفولد دارای نشتی، یا اگزوز ترک خورده اغلب به صورت شنیداری ظاهر می شوند. نادیده گرفتن این مسائل می تواند منجر به کاهش عملکرد، کاهش بهره وری سوخت و در موارد شدید، حتی جریمه آلودگی صوتی شود.

صداهای بلند بیشتر:

اگر صدای تق تق یا کوبیدن را در زیر ماشین خود می شنوید، یا اگر چیزی از زیر خودرو آویزان است، صدا خفه کن خود را بررسی کنید. شکستگی لوله اگزوز یا شل شدن پایه های اگزوز می تواند باعث شود صدا خفه کن شما در جاده کشیده شود. هرچه زودتر به این مشکل رسیدگی کنید، از آسیب بیشتر جلوگیری خواهید کرد.

صدا خفه کن ماشین شما چه زمانی به خدمات نیاز دارد؟

صدای خشن:

اگر ماشین شما در حین دور کار تقه یا تکان خورد، ممکن است صدا خفه کن شما مسدود شده باشد. خراب شدن مبدل کاتالیزوری یا آسیب ضربه می تواند باعث این مشکلات شود و نیاز به تعمیر فوری داشته باشد.

صدا خفه کن ماشین شما چه زمانی به خدمات نیاز دارد؟

مشکلات موتور:

گرفتگی و فروریختن صدا خفه کن همچنین می تواند منجر به چرخش ناهماهنگ در دقیقه، کاهش توان موتور و مشکلات در استارت شود. چنین مسائلی فقط آزاردهنده نیستند. آن ها می توانند تا حد زیادی مانع سفرهای روزانه شما شوند، به همین دلیل ضروری است که مشخص شود آیا ناشی از یک صدا خفه کن آسیب دیده هستند یا خیر.

در زمستان های مناطق سردسیر، با جاده های نمکی و دمای دارای نوسان، صدا خفه کن بیش از همیشه در معرض خطر است. صدا خفه کن معیوب عملکرد خودرو را کاهش می دهد و صداهای بدی ایجاد می کند، اما رانندگان را در معرض خطر نشت مونوکسید کربن قرار می دهد که برای رانندگان و محیط زیست مضر است. مسافرانی که به طور منظم در شهر رانندگی می کنند نیز در معرض خطر بیشتری به دلیل تجمع رطوبت هستند که می تواند به سیستم اگزوز آن ها آسیب بیشتری وارد کند.

اگر هر یک از علائم بالا را تجربه کردید، خودرو را نزد مکانیک ببرید! مکانیک های متخصص اطمینان حاصل می کنند که وسیله نقلیه شما برای رفت و آمد ایمن و کارآمد است. حتی اگر هیچ نگرانی مبرمی در مورد وسیله نقلیه خود ندارید، برای داشتن آرامش خاطر یک چکاپ منظم خوب است.

اگر قصد تعمیرموتورخودرو و یا تعمیرجلوبندی خودرو را دارید به وب سایت تویولند مراجعه کنید.