آیا می‌توان با خودروی کیلومتر بالا در جاده رانندگی کرد؟
۱۳
اردیبهشت

نکاتی در مورد اینکه چگونه خودروی کیلومتر بالا را در جاده ها به راحتی برانید

ماشین های امروزی واقعاً برای دوام بالا ساخته شده‌اند. اکثر وسایل نقلیه تولید شده در عصر مدرن می‌توانند حداقل 25000 کیلومتر به کاربران خدمات رسانی کنند. وسیله نقلیه ای با کیلومتر بالا به وسیله‌ای گفته می‌شود که حداقل 120000 کیلومتر را طی کرده باشد. علاوه بر مسافت پیموده شده، از سن نیز می‌توان برای تعیین اینکه آیا وسیله نقلیه مسافت پیموده شده زیادی را طی کرده است یا خیر، استفاده کرد. به این ترتیب، وسایل نقلیه قدیمی تر به عنوان مسافت پیموده شده در نظر گرفته می‌شوند. در مقایسه با مدل‌ های جدیدتر، خودروهای قدیمی برای حصول اطمینان از عملکرد بهینه در جاده، نیاز به تعمیر و نگهداری مکرر دارند.

آیا می‌توان با خودروی کیلومتر بالا در جاده رانندگی کرد؟

تعویض روغن

تعویض روغن موتور خودرو یکی از بهترین راه‌ ها برای کارکرد بهتر آن برای مدت طولانی‌تر است. اگر موتور وسیله نقلیه شما قلب ماشین در نظر گرفته می شود، می‌توانید روغن را به عنوان رگ حیات آن در نظر بگیرید. با این اوصاف، باید روغن آن را عوض کنید و از مواردی که برای خودروهای پرمصرف توصیه می شود استفاده کنید.

مکمل روغن خودرو با مسافت پیموده شده بالا

شما می‌توانید با استفاده از مکمل روغن ساخته شده برای وسایل نقلیه با مسافت پیموده شده بالا و عمر طولانی بیشتر از موتور خودروی خود محافظت کنید. علاوه بر جلوگیری از خوردگی، یک مکمل روغن همچنین به از بین بردن تجمعات رسوب کمک می‌کند. بهبود عملکرد، کاهش صدا و لرزش کمتر از جمله مزایای اصلی یک موتور تمیز است.

آیا می‌توان با خودروی کیلومتر بالا در جاده رانندگی کرد؟

بررسی مایعات

وسایل نقلیه دارای انواع مایعات هستند که عملکرد مطلوب را تضمین می‌کند. به این ترتیب، شما باید سطوح گیربکس، مایع خنک‌ کننده، فرمان برقی و روغن ترمز را در خودروی خود بررسی کنید و تمام سطوح تخلیه شده را از بین ببرید. توجه به این نکته مهم است که سطوح پایین غیر طبیعی مایعات ممکن است به نشتی اشاره داشته باشد. به خاطر داشته باشید که در مورد کاهش سطح مایعات، برنامه توصیه شده را رعایت کنید.

تسمه ها و فیلترها را بررسی کنید

شما می‌توانید با تعویض یا تمیز کردن فیلترهای هوای کثیف یا قدیمی از احتراق کارآمد اطمینان حاصل کنید. همچنین، مطمئن شوید که تسمه هایی را که ممکن است علائم ساییدگی و پارگی را نیز نشان دهد، بررسی و تعویض کنید.

لاستیک ها را بررسی کنید

شما باید همیشه مراقب لاستیک های خودرو خود باشید. لاستیک ها را به طور منظم بچرخانید تا از سایش ناهموار جلوگیری کنید. و همیشه مطمئن شوید که دارای فشار هوای مناسب هستند. همچنین مهم است که تایرها را از نظر هر نوع آسیبی مانند پنچری بررسی کنید و در اسرع وقت آن ها را تعمیر کنید.

آیا می‌توان با خودروی کیلومتر بالا در جاده رانندگی کرد؟

باتری را بررسی کنید

اگر باتری آسیب دیده باشد، نمی‌توانید ماشین خود را روشن کنید. برای نگهداری باتری در شرایط عالی، به یاد داشته باشید که سطح الکترولیت را بررسی کنید. در صورت لزوم، می توانید آب مقطر اضافه کنید. از یک برس فلزی و محلول آب و جوش شیرین برای پاک کردن هرگونه خوردگی از سیم های باتری و بالای باتری استفاده کنید.

آیا می‌توان با خودروی کیلومتر بالا در جاده رانندگی کرد؟

نتیجه گیری

نکات بالا را تمرین کنید تا خودروی کیلومتر بالای خود را در بهترین شرایط نگه دارید. به منظور دریافت کمک حرفه ای در نگهداری وسیله نقلیه خود در بهترین وضعیت حتی پس از طی کیلومترهای بالا، آن را برای بررسی کامل به مکانیکی های حرفه ای ببرید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر برای تعمیر موتور خودرو به سایت تویولند مراجعه کنید.