چگونه از باتری های خودرو در هوای سرد محافظت کنیم
۲۴
فروردین

چرا باتری های خودرو در هوای سرد از کار می‌افتند و چگونه از آن جلوگیری کنیم

با فرا رسیدن زمستان و کاهش دما، ممکن است باتری خودرو به طور ناگهانی ایجاد دردسر کند. این یک مشکل رایج است که صاحبان خودرو با آن مواجه می شوند و همه اینها به دلیل هوای سرد است. هوای سرد باعث می‌‌شود باتری‌ های خودرو از کار بیفتند و در وسط جاده سرگردان شوید، به ‌ویژه در استان های سردسیر همچون آذربایجان های شرقی و غربی و اردبیل که زمستان ‌ها ممکن است بسیار سخت باشند. در این گزارش، دلیل از کار افتادن باتری خودرو در هوای سرد و مهمتر از آن، چگونگی جلوگیری از آن را بررسی خواهیم کرد.

چگونه از باتری های خودرو در هوای سرد محافظت کنیم

چرا باتری خودرو در هوای سرد از کار می‌افتد؟

باتری ها با تبدیل انرژی شیمیایی به انرژی الکتریکی کار می‌کنند. هوای سرد این فرآیند را کند می‌کند و باعث می‌شود باتری انرژی لازم برای راه ‌اندازی خودرو را نداشته باشد. زمانی که دما به زیر صفر می‌رسد، باتری ماشین تقریباً 35 درصد از قدرت خود را از دست می‌دهد و باعث می‌‌شود که کارایی آن در هنگام استارت ماشین کمتر شود. علاوه بر این، روغن موتور در دماهای سرد نیز غلیظ می‌شود و باعث مقاومت بیشتر می‌شود و برای چرخاندن موتور به نیروی بیشتری از باتری نیاز است.

چگونه از از کار افتادن باتری خودرو در هوای سرد جلوگیری کنیم؟

 1. بررسی باتری:

  اولین قدم به منظور جلوگیری از مشکلات باتری خودرو این است که قبل از فرا رسیدن زمستان، باتری خود را به صورت حرفه ای بررسی کنید. این بررسی به شما می‌گوید که آیا باتری در شرایط خوبی است، چقدر از عمر آن باقی مانده است و آیا ظرفیت تحمل دمای سرد را دارد یا خیر.

چگونه از باتری های خودرو در هوای سرد محافظت کنیم

 1. باتری خود را گرم نگه دارید:

  هر چه باتری شما گرمتر باشد، تولید انرژی مورد نیاز خودروی برای راه اندازی آسان تر خواهد بود. ماشین خود را در گاراژ یا قسمت سرپوشیده نگهداری کنید تا از سرما محافظت شود.

 2.  لوازم جانبی الکتریکی را خاموش کنید:

 3. هنگام استارت زدن خودرو، تمام لوازم جانبی الکتریکی مانند رادیو، تهویه مطبوع و چراغ های جلو را خاموش کنید. این لوازم جانبی فشار بیشتری به باتری وارد می‌کنند که می‌تواند باعث از بین رفتن سریع باتری شود.

 4. ماشین خود را به طور منظم برانید:

  هنگامی که از ماشین خود برای مدت طولانی استفاده نمی‌کنید، باتری شما ممکن است انرژی خود را از دست بدهد. رانندگی منظم با ماشین، باتری را شارژ نگه میدارد و از کار افتادن آن در هوای سرد جلوگیری کند.

 5. روی بخاری باتری سرمایه گذاری کنید:

 6. بخاری باتری می تواند باتری را حتی در دماهای سرد گرم نگه دارد. این دستگاه به باتری شما متصل می‌شود و آن را گرم می‌کند و تولید انرژی مورد نیاز خودرو به جهت راه اندازی را آسان تر می‌کند.

چگونه از باتری های خودرو در هوای سرد محافظت کنیم

خدمات باتری، راه اندازی و شارژ خودرو:

باتری های خودرو در هوای سرد به دلیل کاهش واکنش شیمیایی که باعث تولید بار الکتریکی می‌شود، از کار می‌افتند. برای جلوگیری از این اتفاق، می توانید قبل از زمستان باتری خود را چک کنید، باتری خود را گرم نگه دارید، لوازم برقی را خاموش کنید، ماشین خود را به طور منظم برانید و روی یک بخاری باطری سرمایه گذاری کنید. با انجام این مراحل، می ‌توانید اطمینان حاصل کنید که باتری ماشین شما بیشتر دوام می ‌آورد و در وسط زمستان سرد سرگردان نمی ‌شوید.

https://absolutecarcare.com/why-car-batteries-die-in-cold-weather-and-how-to-prevent-it-in-ma/

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ی تعمیرات خودرو به سایت تویولند مراجعه کنید.