مرسوم ترین تعمیرات خودرو که باید بدانید
۱۷
دی

مرسوم ترین تعمیرات خودرو

زندگی و کار در هر نقطه ای، خارج از بزرگترین شهرها به این معنی است که احتمالاً نیاز به رانندگی با ماشین دارید، و دیر یا زود، همه به تعمیر خودروهای خود نیاز پیدا خواهند کرد. تبدیل شدن به یک متخصص در تعمیر خودرو به شما کمک می کند تا از بسیاری افراد جلوتر باشید.

صرف نظر از حرفه تعمیر خودرو، هنوز چند تعمیر متداول وجود دارد که باید همچنان یاد بگیرید. اگر علاقه مند به یادگیری نحوه کارکردن خودرو هستید، اینها برخی از متداول ‌ترین مواردی است که با آن برخورد می کنید، زیرا کارهایی است که اغلب انجام خواهید داد.

1. تعویض شمع

شمع ها قطعه کوچکی هستند که می توانند مشکلات بزرگی ایجاد کنند. کار آن ها این است که سوخت موتور شما را مشتعل کنند و به روشن شدن آن کمک کنند. خود شمع ها ارزان هستند و اگر بلد باشید به تنهایی قابل تعویض هستند. با این حال، اگر اشتباه نصب شوند (یا اگر به موقع آن ها را تعویض نکنید) می توانند به خودروی شما آسیب وارد کنند.

مرسوم ترین تعمیرات خودرو که باید بدانید

 

2. سفت کردن درپوش سوخت

شل بودن درپوش بنزین در واقع دلیل اصلی روشن شدن چراغ چک موتور در خودرو است. تعمیر نکردن آن در دراز مدت برای شما هزینه خواهد داشت، زیرا باعث می شود مسافت پیموده شده با بنزین حال حاضر کاهش یابد (به این معنی که سوخت را سریعتر می سوزانید و باید باک خود را بیشتر پر کنید)

مرسوم ترین تعمیرات خودرو که باید بدانید

 

3. تعویض سنسور اکسیژن

سنسورهای اکسیژن غلظت اکسیژن را در دهانه های اگزوز اندازه گیری می کنند تا عملکرد موتور و آلایندگی را بهینه کنند. این در واقع چیزی است که گاهی اوقات می توانید خودتان آن را انجام دهید، اما اکنون بسیاری از تولیدکنندگان گارانتی های ویژه ای روی آن ارائه می دهند، به این معنی که برای بررسی آن به یک مکانیک نیاز دارید.

4. کارکرد ترمز

همه ما می دانیم که چرا کارکرد ترمز مهم است، به خصوص به این دلیل که یک چهارم تمام تصادفات رانندگی در دنیا ناشی از عدم توقف به موقع است. تعمیرات می تواند به شکل تعویض لنت ترمز باشد که به طور طبیعی به دلیل استفاده از آن ها فرسوده می شود و تعمیر آن چندان پرهزینه نیست. این نوع تعمیر ممکن است خطوط ترمز، دیسک، درام و تعمیر روتور را نیز پوشش دهد.

 

مرسوم ترین تعمیرات خودرو که باید بدانید

5. تعویض روغن

شما باید هر 5000 کیلومتر یا بیشتر، روغن خودرو خود را تعویض کنید تا موتور خود را در بهترین حالت ممکن نگه دارید. دلیل آن صرفاً این است که به مرور زمان کثیفی و زباله در روغن خودرو جمع می ‌شود و باعث می ‌شود که توانایی روغن ‌کاری موتور کاهش یابد. این مورد یکی از ابتدایی ترین کارهایی است که می توانید نحوه انجام آن را یاد بگیرید. نه تنها این، بلکه داشتن سوابق تعویض مکرر روغن به این معنی است که خودروی شما هنگام فروش ارزشمندتر است.

مرسوم ترین تعمیرات خودرو که باید بدانید

 

تویولند! متخصص تعمیر موتور خودروهای وارداتی و لوکس

6. تعمیر و تعویض لاستیک

بدون لاستیک ‌های خوب و باد شده، سرعت، کنترل و کارایی خودرو کاهش می‌ یابد و مصرف سوخت بالا می رود، بنابراین در صورت نشتی (مثلاً اگر از روی یک میخ عبور کردید) باید آن ‌ها را پنچرگیری کنید یا اگر بیش از حد فرسوده شده ‌اند، آن ‌ها را تعویض کنید. بهتر است لاستیک ها را جایگزین کنید تا ریسک انفجار در جاده را که می تواند منجر به تصادفی بزرگ شود، کاهش دهد.

مرسوم ترین تعمیرات خودرو که باید بدانید

 

7. سیستم جرقه زنی

سیستم جرقه زنی خودرو شامل باتری، استارت و خود جرقه است. اگر به درستی کار نکنند، ماشین روشن نمی شود، یا ممکن است در وسط جاده متوقف شود. خوشبختانه، تعویض باتری ساده است.

مرسوم ترین تعمیرات خودرو که باید بدانید

 

8. سیستم برق

در کنار باتری ‌ها، سایر اجزای الکتریکی خودروی شما که معمولاً نیاز به تعویض دارند فیوزها و لامپ ‌ها هستند. خوشبختانه، این تعمیرات را معمولاً می توان در خانه انجام داد و فقط باید مطمئن شوید که فیوز یا لامپ مناسب را به کار گرفته اید.

مرسوم ترین تعمیرات خودرو که باید بدانید