روغن سنتتیک چیست ؟
۱۲
آبان

روغن سنتتیک چیست ؟ ، هرآنچه که باید بدانید

چرا باید برای روغن سنتتیک بیشتر هزینه کرد؟ آیا روغن موتور Synthetic بهتر از روغن موتور معمولی است؟ اگر دنبال پاسخ این سوال هستید که چرا روغن موتور سنتتیک در بین رانندگان بسیار محبوب است، به جای درستی آمده‌اید.

روغن موتور Synthetic از ترکیبات شیمیایی سنتتیک ساخته شده است که شامل روغن پایه، روغن حامل و مواد افزودنی پودری می‌باشد. روغن حامل توزیع یکنواخت مواد افزودنی را تضمین می‌کند تا از موتور محافظت بهتری داشته باشد و عمر طولانی‌تری نسبت به روغن‌های معمولی داشته باشد.

در اینجا برخی از مزایای استفاده از روغن موتور سنتتیک ممتاز برای خودرو به جای روغن موتور معمولی آورده شده است.

روغن موتورهای سنتتیک بسیار تمیز و دارای ساختار مولکولی ثابتی هستند تا روغن کاری عالی را به موتور وسیله نقلیه شما ارائه دهند. روغن موتورهای معمولی فقط کمی تصفیه می‌شوند و ممکن است ناخالصی‌هایی مانند گوگرد و موم به درجات مختلف داشته باشند.

از خدمات سرویس های دوره ای خودروهای لوکس و وارداتی تویولند بهره‌مند شوید.

روغن سنتتیک چیست ؟

روغن Synthetic با استفاده از نفت خام برای دستیابی به تمیزی فوق العاده و مقاومت در برابر شکست روغن و محافظت بهتر از موتور در طول زمان، تصفیه و فرآوری می شود. روغن‌های نوع Synthetic با کیفیت بالا شامل روغن‌های پایه برتر و افزودنی‌های پیشرفته برای محافظت از موتور شما برای مدت طولانی در مقایسه با روغن‌های معمولی هستند.

این نوع روغن می‌توانند به راحتی در برابر دمای بالاتر بدون شکستگی یا اکسید شدن مقاومت کنند. در حالی که روغن‌های معمولی حد بالایی 250-300 درجه فارنهایت دارند، روغن های سنتتیک می‌توانند تا 450 درجه فارنهایت یا بالاتر را تحمل کنند.

در واقع برخی از روغن‌ها می‌توانند تا 700 درجه فارنهایت را تحمل کنند. به همین دلیل است که روغن‌های سنتتیک برای همه انواع خودروها در آب و هوای گرم و موتورهای سنگین یا توربو شارژ ایده‌آل هستند.

روغن سنتتیک همچنین می‌تواند آزادانه در دماهای پایین‌تر جریان یابد – حتی در منفی 40 یا منفی 50 درجه فارنهایت که روغن‌های معمولی غلیظ می‌شوند. به این ترتیب به کاهش سایش موتور در وسیله نقلیه شما کمک می‌کند.

این نوع روغن در مقایسه با روغن موتورهای معمولی جوشش کمتری را تجربه می‌کنند. زمانی که موتور در دمای 400 درجه به مدت 6 ساعت کار کند، یک روغن با کیفیت تنها حدود 4 درصد از وزن خود را از دست می‌دهد. اما یک روغن موتور معمولی در شرایط مشابه حداقل 30 درصد وزن خود را از دست می‌دهد.

نرخ تبخیر کمتر به این معنی است که موتور از روغن سنتتیک کمتری نسبت به روغن موتور معمولی استفاده می‌کند تا به شما در صرفه‌جویی در درازمدت کمک کند.

قیمت روغن‌های Synthetic بیشتر از روغن‌های معمولی است، زیرا تولید آنها گران‌تر است. برخی از افراد ممکن است اقتصادی بودن تغییر به روغن سنتتیک با قیمت بالاتر را زیر سوال ببرند. اما قیمت بالاتر همیشه با بهبود مسافت پیموده شده، حفاظت بهتر از موتور و کاهش هزینه های نگهداری در دراز مدت توجیه می‌شود.