نکات مراقبت از شیشه جلو
۰۶
دی

نکات مراقبت از شیشه جلو خودرو

نگهداری مناسب از شیشه جلوی خودرو بخش مهمی از نگهداری خودرو است. شیشه جلوی شما از شما در برابر دنیای بیرون محافظت می‌کند و با محافظت از آن این لطف را جبران کنید. در اینجا چند نکته برای مراقبت از شیشه جلو آورده شده است که باید از آنها به خوبی استفاده کنید:

نظافت عمومی

رایج‌ترین کاری که باید برای مراقبت از شیشه جلوی خود انجام دهید این است که هر از چند گاهی آن را به خوبی تمیز کنید. تمیز کردن کثیفی‌ها و برطرف کردن اشکالات روی شیشه جلو نه تنها باعث بهتر دیده شدن آن می‌شود و به شما کمک می‌کند واضح ببینید، بلکه در واقع می‌تواند عمر شیشه جلو را افزایش دهد.

ذرات کوچک باقی مانده روی شیشه جلوی شما می‌توانند شیشه را خراش دهند و احتمال ترک خوردن آن را افزایش دهند. از شیشه پاک کن و حوله میکروفایبر استفاده کنید تا شیشه جلوی شما تمیز و بدون اشکال باقی بماند.

برف پاک‌کن‌های شیشه جلو خود را تعویض کنید

برف پاک‌کن‌ها باید حداقل سالی یک بار تعویض شوند. اگر اغلب مسافت‌های طولانی را رانندگی می‌کنید یا ماشین شما برای مدت طولانی در گرما قرار دارد، سالی دو بار برف پاک‌کن‌ها را تعویض کنید، چرا که در این صورت یکپارچگی آنها بهم خورده و سریعتر خراب می‌شوند. هر چه برف پاک‌کن‌های شما کیفیت بالاتری داشته باشند، بهتر می‌توانند کار خود را انجام دهند.

نکات مراقبت از شیشه جلو

اجازه ندهید شیشه پاک کن خشک شود

صدها شیشه شوی خودرو وجود دارد که می‌توانید از آنها برای شفاف‌سازی شیشه جلوی خود استفاده کنید، اما استفاده هر شیشه شویی روی شیشه واجازه دادن به باقی ماندن آن و خشک شدنش ایده خوبی نیست. احتمالا سپر شما را با بقایای موادی که سطح را می‌پوشانند و می‌توانند به مایعات صمغی تبدیل شوند ترکیب شده و به سختی جدا خواهند شد.

قسمتی از شیشه جلوی خود را که در حال تمیز کردن هستید اسپری کنید، تمام پاک کننده را پاک کنید و به قسمت بعدی بروید. سعی کنید شیشه جلوی خود را در سایه بشویید.

برف پاک‌کن‌های خود را رها نکنید

اگر برف ‌پاک‌کن‌ها را در حالت عمودی قرار می‌دهید تا زیر آن‌ها را تمیز کنید یا به این دلیل که برف می‌بارد، هرگز اجازه ندهید که محکم به شیشه برخورد کنند. ضربه می‌تواند شیشه جلوی شما را ترک دهد و برای سلامت برف پاک‌کن شما هم خوب نیست. پس از تمیز کردن قسمت زیر آنها را به آرامی پایین بیاورید.

 

درهای ماشین خود را محکم نبندید

وقتی همه شیشه‌ها بالا هستند و در ماشین خود را به هم می‌کوبید، فشاری در کابین خودرو ایجاد می‌کنید که به بیرون فشار می‌آورد. انجام این کار می‌تواند شیشه جلوی شما را بشکند یا اگر سلامت آن از قبل به خطر افتاده باشد، آن را بشکند. ملایم رفتار کنید.

تعمیر شیشه جلو را به حرفه‌ای‌ها بسپارید

اگر متوجه شکافی در شیشه جلوی خود شدید، در اسرع وقت آن را بررسی کنید. هر چه بیشتر با شیشه جلوی ترک خورده در اطراف رانندگی کنید، بیشتر در معرض خطر قرار می‌گیرد. وقتی صحبت از تعویض شیشه جلو می‌شود، این کار را به متخصصان بسپارید مگر اینکه در تعویض آنها مهارت داشته باشید.

آنها ابزار و تجربه لازم را دارند تا مطمئن شوند که کار بار اول به درستی انجام شود. اگر آن را به درستی تعویض نکنید، ممکن است مجبور شوید برای بار دوم هزینه تعویض شیشه جلو خود را بپردازید.

این نکات را در روال مراقبت از خودرو خود به کار گیرید تا مطمئن شوید که از شیشه جلوی خود به درستی نگهداری می‌کنید. به یاد داشته باشید که شیشه جلوی شما تنها چیزی است که بین شما و حشرات و سنگ‌هایی که در جاده به سمت شما پرواز می‌کنند قرار دارد.

چراغ خودروی شما نیاز به بازسازی و تعمیر دارد. به بخش تعمیر چراغ خودرو تعمیرگاه تخصصی تویولند مراجعه فرمایید.