چه می‌شود اگر منبع اگزوز دچار شکستگی شود؟
۲۲
دی

چه اتفاقی می‌افتد اگر منبع اگزوز دچار شکستگی شود؟

یک سیستم اگزوز که به درستی کار می‌کند، محصولات جانبی گازهای سمی احتراق داخلی را از طریق منبع آزاد می‌کند و این امر برای کارایی وسیله نقلیه شما موضوعی حیاتی است. وظیفه مبدل‌های کاتالیزوری تبدیل اگزوزهای سمی به بخار آب و دی اکسید کربن غیر سمی است. هنگامی که سیستم اگزوز شروع به ایجاد مشکل می‌کند، مهم است که در اسرع وقت به آن رسیدگی کنید تا از آسیب بیشتر به خودرو و سلامت خود جلوگیری کنید.

پس اگر لوله منبع اگزوز خراب شود چه اتفاقی می‌افتد؟ در اینجا چهار مورد از رایج‌ترین نشانه‌های مشکلات سیستم اگزوز آورده شده است:

منبع اگزوز پر سر و صدا

از آنجایی که منبع اگزوز در قسمت زیرین ماشین نصب شده است، به طور مداوم در معرض شرایط مخرب جاده مانند نمک، ماسه یا شن قرار دارد. اگر منبع اگزوز شروع به سر و صدا کرده است، ممکن است نشتی داشته باشد.

زنگ زدگی

اگر بخار آب تولید شده توسط مبدل کاتالیزوری قبل از اینکه مجبور شوید ماشین خود را به پارکینگ ببرید، زمان مورد نیاز برای تبخیر کامل را نداشته باشد، زنگ زدگی می تواند ایجاد شود (به خصوص اگر مسافت‌های کوتاه زیادی را رانندگی کنید امری رایج است). بدتر از آن، گوگرد (محصول جانبی انتشار شده از موتور)، می‌تواند با آب مخلوط شود و اسید خورنده‌ای تشکیل دهد که منبع اگزوز را می‌خورد.

کاهش مسافت پیموده شده با مصرف سوخت یکسان

سیستم‌های اگزوز به خوبی تنظیم شده معمولا بهترین بازده سوخت را دارند. اگر مثل همیشه رانندگی می‌کنید اما بیشتر از حد معمول باک خود را پر می‌کنید، ممکن است منبع اگزوز مشکل داشته باشد.

بوی دود اگزوز

منبع اگزوز باید دود اگزوز را بیرون و دور از ماشین شما انتقال دهد. اما اگر به داخل ماشین وارد می‌شوند، ممکن است نشتی در سیستم اگزوز شما وجود داشته باشد.

مشکلات در سیستم اگزوز باعث افزایش مصرف سوخت می‌شود و به بخارهای مضر (مانند مونوکسید کربن) اجازه ورود به کابین سرنشینان خودرو را می‌دهد. به خاطر داشته باشید که در هر بار تعویض روغن، سیستم اگزوز خود را بررسی کنید تا از نشتی یا زنگ زدگی اطمینان حاصل کنید.

اگر روی خودروی وارداتی و لوکس خود حساس هستید، از خدمات سرویس های دوره ای تویولند بهره‌مند شوید!