این پنج عادت به ماشینتان صدمه می‌زند
۲۶
دی

این پنج عادت به ماشینتان صدمه می‌زند

جک کنفیلد، نویسنده مشهور و سخنران انگیزشی، زمانی گفت: «عادات شما آینده شما را تعیین می‌کنند.» در حالی که ممکن است این بینش عالی نسبت به زندگی یک بینش کلی باشد، ما می‌خواهیم آن را یک قدم جلوتر ببریم … عادات رانندگی شما آینده ماشین شما را تعیین می‌کند.

عادات صرفا فعالیت‌هایی هستند که ما به طور منظم و حتی گاهی اوقات بدون فکر کردن انجام می‌دهیم. در حالی که برخی از آنها ممکن است مفید باشند، مانند مسواک زدن، برخی دیگر می‌توانند مضر باشند، مانند سرعت زیاد هنگام رانندگی. بیایید به 5 عادت رایج رانندگی که می‌تواند به سلامت خودرو و آینده آن آسیب برساند نگاهی بیندازیم.

یاد بگیرید که از این 5 عادت پرهزینه در رانندگی پرهیز کنید

هر چه مدت زمان بیشتری برای رانندگی داشته باشید، به احتمال زیاد در طول این زمان برخی از عادات رانندگی را در خود ایجاد کرده‌اید که ترک کردن آن‌ها دشوار است. اگر عادت‌های شما شامل استفاده نکردن از تلفن همراه در هنگام رانندگی برای جلوگیری از حواس پرتی در رانندگی است، این کار را ادامه دهید. اما، اگر هر یک از این 5 عادت خطرناک رانندگی را دارید، وقت آن است که تغییراتی در خود ایجاد کنید.

1- نادیده گرفتن چراغ‌های هشدار

این چراغ‌ها روشن می‌شوند تا به شما اطلاع دهند که مشکلی در وسیله نقلیه وجود دارد. گاهی اوقات خدمات یا تعمیرات فورا مورد نیاز است. در مواقع دیگر، ممکن است هشداری ظاهر شود که نشان دهد تعمیر و نگهداری به زودی مورد نیاز است. در هر صورت، توجه به این هشدارها می‌تواند از آسیب رساندن به وسیله نقلیه شما جلوگیری کند و حتی در هزینه شما صرفه‌جویی کند.

این پنج عادت به ماشینتان صدمه می‌زند

استفاده زیاد از ترمز

نگه داشتن پای خود بر روی پدال ترمز برای مدتی طولانی آزار دادن رانندگان پشت سرتان است. همچنین ترمزها را پیش از موعد فرسوده می‌کند و بر قدرت ترمز آن‌ها تاثیر می‌گذارد. به صورت تدافعی رانندگی کنید تا مجبور نباشید دائما از ترمز استفاده کنید و برای اینکه آنها را در حالت نرمال نگه دارید، سرویس منظم ترمز را در برنامه خود قرار دهید.

رانندگی با سوخت کم

حتی اگر در یک سفر جاده‌ای طولانی نیستید، رانندگی با باک خالی یا بنزین کم توصیه نمی‌شود. اگر این کار را انجام دهید، ممکن است به سیستم سوخت خودروی خود آسیب وارد کنید یا رسوبات را از پایین باک به فیلتر بنزین خود بکشید. درعوض، هر زمان که باک شما به یک چهارم سطح کامل رسید، بنزین بزنید.

این پنج عادت به ماشینتان صدمه می‌زند

برخورد به چاله‌ها

همیشه نمی‌توان از هر چاله یا دست‌انداز در جاده جلوگیری کرد. اما اگر با دقت رانندگی کنید و توجه کنید، ممکن است بتوانید از بدترین آنها جلوگیری کنید. ممکن است تعجب کنید که چاله ها چقدر می توانند به خودرویتان آسیب برسانند.

این پنج عادت به ماشینتان صدمه می‌زند

نادیده گرفتن صداهای عجیب و غریب

درست مانند چراغ های هشدار، صداهای عجیب و غریب که از ماشین شما می‌آید به شما می‌گوید چیزی اشتباه است. ممکن است یک مشکل ساده یا جدی باشد. در صورت بروز هرگونه شکی، حتما فورا ماشین را به تعمیرگاه ببرید.

با تعمیرات تخصصی خودرو روی آینده خودروی خود سرمایه‌گذاری کنید

حتی اگر در حال حاضر عادات رانندگی خوبی دارید، تعمیر و نگهداری پیشگیرانه منظم یک راه عالی برای محافظت از وسیله نقلیه شما و کمک به بهبود عملکرد آن است. همچنین می‌تواند عمر ماشین شما را طولانی‌تر کند و پول بیشتری را در جیب شما نگه دارد. تعمیر تخصصی موتور خودرو خود را به تویولند بسپارید.