Three preventive maintenance strategies that can benefit your vehicle
۲۹
خرداد

سه راهکار تعمیر و نگهداری پیشگیرانه که می تواند برای وسیله نقلیه شما مفید باشد

تعمیر و نگهداری پیشگیرانه برای افزایش طول عمر و بهره وری وسیله نقلیه شما مهم است. نه تنها برای رفع مشکلات فعلی خودروی شما جواب می دهد، بلکه به جلوگیری از آسیب دیدگی بیشتر خودرو در آینده کمک می کند. انواع مختلفی از تعمیر و نگهداری پیشگیرانه وجود دارد، از چیزی جزئی مانند تعویض لنت ترمز گرفته تا مسئله بزرگی مانند اجرای تشخیص کامل سیم کشی داخلی و خروجی برق خودرو

اگر مطمئن نیستید که آیا تعمیر و نگهداری پیشگیرانه چیزی است که به آن علاقه دارید یا خیر، این لیست از 3 روشی که می تواند برای وسیله نقلیه شما مفید باشد را بررسی کنید.

Three preventive maintenance strategies that can benefit your vehicle

 

  1. صرفه جویی در پول: شاید یکی از مهمترین امتیازات برای نگهداری پیشگیرانه، مزیت آن در صرفه جویی در پولتان در طول زمان باشد. وسیله نقلیه شما به نگهداری زیادی نیاز دارد و هزینه های قطعات و نیروی کار بسته به کاری که انجام می شود می تواند بالا باشد. برای حصول اطمینان از اینکه در آینده بیش از حد خرج نمی کنید، پرداخت مبلغ کمی کمک می کند تا مطمئن شوید که همه چیز در حال حاضر به درستی کار می کند.

به عنوان مثال، چیزی به سادگی جابجایی لاستیک های خود به طور منظم، و تراز کردن در یک گاراژ، می تواند شما را از دردسر تعویض زودهنگام چهار لاستیک نجات دهد. این هزینه مقایسه میان 200 دلار در مقابل 800 تا 1000 دلار است. با گذشت زمان آج لاستیک های شما فرسوده می شود،. هنگامی که لاستیک ها را می چرخانید، اجازه می دهید آج طرف دیگر به طور یکنواخت ساییده شود و عمر و آج لاستیک ها معمولاً در یک طرف بیشتر از طرف دیگر، کاهش می یابد. اگر اجازه دهید آج از یک طرف ساییده شود، در حالی که طرف دیگر همانطور که هست باقی بماند، می تواند نحوه وسیله نقلیه را تغییر دهد و منجر به ترکیدن لاستیک شود.

لاستیک ها تنها موردی نیستند که می توانید با جابجایی در پول خود صرفه جویی کنید. تعویض روغن می تواند طول عمر موتور را افزایش دهد، تعویض منظم لنت ترمز می تواند از آسیب دیدن روتورها و کالیپرهای شما جلوگیری کند، و تنظیم کردن باعث می شود که برق خودرو در بهترین حالت نگه داشته شود.

Three preventive maintenance strategies that can benefit your vehicle

  1. اقدامات احتیاطی ایمنی: فقط به دلایل مالی نیست که ما در این مقاله تعمیر و نگهداری پیشگیرانه را به رانندگان پیشنهاد می دهیم. دلیل اصلی برای نگهداری پیشگیرانه برای دستیابی به اهداف ایمنی است. وسیله نقلیه شما در طول زمان بسیار آسیب می بیند، دچار خوردگی و زدگی می شود، گرمای تابستان را تحمل می کند و با سرعت بیش از حد در بزرگراه رانده می شود. تصور کنید که در یکی از گردش ‌هایتان چیزی به شما آسیب می ‌زند و شما را در کنار جاده‌ ها سرگردان می ‌کند.

بسیاری از روش های نگهداری پیشگیرانه خدمات کوچک و مقرون به صرفه ای هستند، اما تأثیر زیادی بر طول عمر وسیله نقلیه دارند. چیزی به کوچکی چراغ های هشدار دهنده می تواند شما را از خرابی موتور در وسط بزرگراه نجات دهد.

Three preventive maintenance strategies that can benefit your vehicle

 

  1. اجتناب از مشکلات آینده: شما پول زیادی برای وسیله نقلیه خود پرداخت کرده اید و انتظار دارید که شما را به مقصد برساند. تعمیر و نگهداری پیشگیرانه تضمین می کند که ماشین شما به خوبی کار می کند و در مواقعی که بیشتر به آن نیاز دارید آسیبی به شما وارد نمی کند.

برخی از مشکلاتی که ممکن است بدون تعمیر و نگهداری پیشگیرانه با آن مواجه شوید عبارتند از قفل شدن شیشه های برقی، خاموش شدن باتری در صورت توقف طولانی مدت، قطع شدن گرما و قطع شدن جریان متناوب در هنگام نیاز به تنظیم دمای خودرو، و بسیاری دیگر از مسائل مهم دیگر.