چرا تعمیر و نگهداری پیشگیرانه ترمزهای شما به شما کمک می کند
۰۵
تیر

 چرا تعمیر و نگهداری پیشگیرانه ترمزهای خودروهای شما به شما کمک می کند

هر بار که رانندگی می کنید، ترمزهای خودروی شما به شدت کار می کنند. وقتی سرعتتان را در ترافیک کم می ‌کنید، پشت چراغ قرمز توقف می ‌کنید، یا باید به دلیل مانعی در جاده، یک توقف سریع انجام دهید، ترمزهای شما در حال کار هستند. با گذشت زمان استفاده از ترمزهای شما باعث سایش طبیعی می شود که می تواند آن ها را بی اثر یا بی فایده کند. مهم است که به طور منظم سیستم ترمز و جلو بندی وسیله نقیله خود را مورد تعمیر و نگهداری قرار دهید تا آن را در بهترین حالت نگه دارید و شرایط رانندگی ایمن را برای شما و خانواده تان فراهم کنید.

Why preventive maintenance on your brakes will help you

 

چه چیزی باعث ترمز می شود

سیستم ترمز خودروی شما شامل یک دیسک است که به آن روتور، کالیپر و لنت ترمز نیز می گویند. از داخل خودرو، به نظر می رسد که تمام اتفاقی که می افتد فشار دادن روی پدال ترمز است و خودرو متوقف می شود. اما در داخل سیستم ترمز خودرو، این پدال فشرده، مایع ترمز را از طریق خطوط ترمز به هنگام حرکت پیستون در سیلندر اصلی می فرستد. هنگامی که پیستون ها در کالیپر شروع به کار می کنند، کفشک ترمز به روتور فشار می آورد و باعث اصطکاک روی درام ترمز می شود. اساساً، این فشار ناشی از لنت ترمز روی درام، چرخش وسیله نقلیه شما را کند می کند و در نهایت باعث توقف آن می شود.

به این ترتیب، می توانید ببینید که ترمزهای شما بیشتر از یک پدال ساده در کف وسیله نقلیه شما نیرو می گیرد. برای اینکه خودروی شما ایمن و به موقع در جاده متوقف شود، فاکتورهای زیادی لازم است. به همین دلیل بسیار مهم است که هر بخش را از طریق نگهداری پیشگیرانه مستمر در حالت کار نگه دارید.

چرا یک مکانیک را انتخاب کنید؟

تعویض لنت ترمز یکی از کارهای جزئی است که بسیاری از دارندگان خودرو تصمیم می گیرند خودشان آن را امتحان کنند. در حالی که مطمئناً یکی از راهکارهای آسانتر برای تسلط بر آن در طول زمان است، مهم است که بدانید اگر این کار را در خانه انجام می ‌دهید دقیقاً چه کاری انجام می ‌دهید. اگر ترمزهای شما جیر جیر می کنند، می ‌چسبند، یا به نظر می ‌رسد فشار بیشتری نسبت به معمول برای درگیر شدن دارند، وقت آن است که به یک مکانیک مراجعه کنید.

Why preventive maintenance on your brakes will help you

نکات قابل تامل

متأسفانه، اصطکاک ترمزهای شما باعث می شود لنت های ترمز شما به مرور زمان فرسوده شوند و بارها و بارها باید تعویض شوند. این یک بخش عادی از روال نگهداری پیشگیرانه است که باید در سیستم ترمز خود بگنجانید. البته، این به این معنی است که مقداری پول خرج کنید تا وسیله نقلیه خود را سالم نگه دارید و هر روز شما را با خیال راحت به خانه برساند.