نحوه دور انداختن باتری ماشین
۲۷
شهریور

نحوه دور انداختن باتری ماشین

اکثر باتری های خودرو معمولاً دارای چرخه عمر حدود 3-4 سال هستند. پس از آن زمان، ممکن است بخواهید به طور مرتب باتری خود را در سرویس دوره ای چک کنید تا مطمئن شوید عمر آن به پایان نمی رسد. هنگام خرید باتری جدید خودرو، این روزها به ندرت پیش می ‌آید که فروشنده این باتری ‌ها به هسته یا باتری مستعمل شما نیاز نداشته باشد.

با این حال، مواقعی وجود دارد که باتری‌ های قدیمی و مستعمل جایی برای بازیافت ندارند، در قفسه ‌ای گیر می ‌کنند و به گوشه ‌ای از گاراژ منتقل می ‌شوند. اگر این اتفاق بیفتد، مهم است که یاد بگیرید چگونه باتری‌ ها را دور بیندازید و خطرات دفع نادرست باتری ‌های خودرو را بدانید.یا، اگر نمی ‌خواهید در مورد بازیافت باتری بیاموزید و فقط می ‌خواهید از شر مشکل خلاص شوید، آن را بفروشید.

نحوه دور انداختن باتری ماشین

چرا نمی توانید آن را در سطل زباله بیندازید

باتری ماشین شما از سرب و اسید برای حفظ شارژ طولانی مدت و قابل اعتماد استفاده می کند. هر دوی این مواد می توانند خطرات جدی برای محیط زیست و سلامت شما داشته باشند. استفاده از باتری مهر و موم شده ایمن است، اما دور انداختن نادرست باتری خطرناک است.

باتری خود را به سادگی در سطل زباله های خانگی خود نیندازید یا از روش معمول بازیافت خود استفاده نکنید. این مواد خطرناک باید به دقت دور ریخته شوند و در بیشتر موارد برای خلاص شدن از شر آن به شما پول پرداخت می شود. چیزی که مایل نیستید اتفاق بیفتد این است که یک باتری در یک توده زباله یا محل دفن زباله بماند، جایی که سرب و اسید سولفوریک می ‌توانند یک مشکل زیست ‌محیطی بزرگ باشند.

EPA تخمین می زند که 98 درصد باتری های اسید سرب در حال حاضر به درستی بازیافت می شوند. به این درصد زیاد از افراد بپیوندید و دریابید که چگونه با خیال راحت باتری ماشین قدیمی خود را جدا کنید، ذخیره کنید و بازیافت کنید. راه های زیادی برای بازیافت ایمن باتری ماشین وجود دارد، بنابراین دریابید که چگونه می توانید محیط خود را ایمن نگه دارید و از هرگونه مشکل بهداشتی مرتبط با دور انداختن نامناسب باتری جلوگیری کنید.

نحوه دور انداختن باتری ماشین

خارج کردن ایمن باتری ماشین

خواه باتری شما سه سال، پنج سال یا حتی 10 سال یا بیشتر دوام آورده باشد، عمر آن تمام شده است. یک باتری قدیمی شارژ را برای مدت طولانی نگه نمی دارد، در شرایط دمایی شدید به طور موثر عمل نمی کند و مستعد نشتی است. با این حال، قبل از تعویض باتری، باید آن را با خیال راحت خارج کنید.

در اینجا چند مرحله ساده برای خارج کردن باتری خودرو آورده شده است:

چگونه باتری ماشین را جدا کنیم؟

  1. اول ایمنی

ابتدا باید دستکش و محافظ بپوشید. باتری های قدیمی ممکن است نشتی داشته باشند و تماس با اسید باتری می تواند خطرناک باشد.

  1. کابل منفی را جدا کنید

کابل را از قطب منفی باتری خود جدا کنید. باید روکش سیاه یا خاکستری داشته باشد. برای باز کردن مهره ترمینال باید از آچار استفاده کنید. مطمئن شوید که آچار شما به هر دو ترمینال به طور همزمان برخورد نمی کند.

  1. کابل مثبت را جدا کنید

کابل را از ترمینال مثبت که باید دارای روکش قرمز باشد جدا کنید.

  1. بازرسی و جدا کردن باتری

پس از برداشتن پایانه های باتری، تقریباً همه باتری ها دارای یک دستگاه نگه دارنده به شکل یک بند یا بلوک در پایین باتری خواهند بود. آن نیز باید جدا شود. پس از این، بررسی کنید که آیا باتری شما دارای گیره، بند یا سایر ویژگی های ایمنی است که آن را در جای خود نگه می دارد.

پس از برداشتن آنها، مطمئن شوید که باتری شما فاقد ترک، سوراخ یا سایر آسیب ‌های سطحی است که ممکن است باعث نشت مایع باتری شود. با باتری نشتی دارد باید با احتیاط شدید برخورد شود. اسید باتری می تواند تحریک کننده باشد، باعث سوختگی و حتی مشکلات سلامتی در طولانی مدت شود.

اگر از محل باتری خود مطمئن نیستید یا اینکه کدام ترمینال مثبت یا منفی است، وسیله نقلیه خود را به فروشگاه قطعات خودروی محلی خود ببرید تا راهنمایی حرفه ای دریافت کنید. بسیاری از خودروها به استفاده از یک منبع تغذیه جداگانه نیاز دارند تا پس از جدا شدن باتری، 12 ولت برق خودرو را ثابت نگه دارد. کتابچه راهنمای تعمیر یا منابع آنلاین خود را بررسی کنید تا متوجه شوید که آیا خودروی شما یکی از این موارد است یا خیر.

نحوه دور انداختن باتری ماشین

باتری قدیمی خود را نگه دارید

اکنون که با خیال راحت باتری ماشین قدیمی خود را خارج کرده اید، آن را در یک کیسه پلاستیکی نگهداری کنید. از دو کیسه یا یک گزینه ضخیم و سنگین استفاده کنید تا اطمینان حاصل کنید که چربی و کثیفی باتری قدیمی شما هنگام حمل باتری خودرو شما را لکه نکند. تضمین کیسه های پلاستیکی همچنین می کنند که هرگونه نشت مایع باتری به طور ایمن مهار می شود.

هرگز باتری خود را در کنار خود ذخیره یا حمل نکنید. برخی از باتری ‌های خودرو درپوش ‌های هواکش دارند که اگر به ‌درستی در حالت عمودی نگهداری نشوند، ممکن است اسید نشت کنند. مراقب نحوه نگهداری و حمل و نقل باتری خود باشید تا مطمئن شوید که تکان نخورده، واژگون نمی شود یا نیفتاده است. همه این حرکات خشن می توانند به راحتی به باتری قدیمی شما آسیب بزنند.

در حالی که می توانید با خیال راحت باتری های خود را در یک کیسه پلاستیکی در حالت ایستاده نگهداری کنید، بهتر است آنها را در اسرع وقت از محل خود خارج کنید. یک باتری اسید سرب در یک کیسه پلاستیکی ممکن است هنوز مایع باتری نشت کند. اجازه ندهید این خطر بیش از آنچه نیاز است در منطقه شما باقی بماند و دریابید که چگونه می توانید با خیال راحت آنها را قبل از هر گونه آسیب بازیافت کنید.

نحوه دور انداختن باتری ماشین

تعویض باتری

اکنون که باتری قدیمی خودرو را برداشته اید، باید روی باتری جدید سرمایه گذاری کنید. ما امروزه چندین گزینه باتری را برای اکثر وسایل نقلیه در جاده ارائه می شود. یک باتری درجه یک با ضمانت طولانی تر برای عملکرد بدون دردسر انتخاب کنید.

باتری های قدیمی خود را می توانید بفروشید

باتری ها را می توان با خیال راحت در 3 مکان مورد توجه بازیافت کرد. تقریباً هر شهرداری که دارای مواد شیمیایی و اقلام خطرناک است می ‌تواند باتری‌ های قدیمی از هر نوع را تحویل بگیرد. در حالی که اینها اغلب روش‌ های سریع و آسانی هستند، اما برای باتری استفاده ‌شده‌ تان چیزی به شما نمی‌ دهند، که به دلیل مقدار سرب ارزشمند داخل آنها ارزش پولی دارد.

گزینه دوم هر کارخانه بازیافت فلز این باتری را از شما می خرد. این مکان‌ ها معمولاً انواع ضایعات فلزی را می ‌برند و همچنین هزینه باتری یا باتری ‌هایی را که ارائه می دهید به شما پرداخت می ‌کنند.

با این حال، گزینه راحتتر برای بسیاری از افراد این است که باتری خود را به لوازم خودروی ارائه دهنده باتری در ازای دریافت تخفیف یا مبلغ آن ارائه دهند. به خاطر داشته باشید، با یک خرید جدید، باتری قدیمی خود را تحویل می ‌دهید، اما اگر باتری قدیمی یا چند باتری دارید، به ازای هر باتری که ارائه می دهید، تخفیف بیشتری دریافت می ‌کنید!

این که آیا مجبور به بازیافت باتری هستید، یا فقط باید باتری جدید برای خودروی خود پیدا کنید، باید برای اطلاعات بیشتر به تعمیرکار محلی خود مراجعه کنید. اکنون که می دانید کجا باتری ها را بازیافت می کنند، زمان آن رسیده است که باتری فرسوده خود را با یک باتری ایمن و جدید با گارانتی سخاوتمندانه و عملکرد قابل اعتماد ارتقا دهید. به تیم های حرفه ای اجازه دهید امروز به شما کمک کنند باتری خودروی قدیمی خود را آزمایش، خارج و جایگزین کنید.