نحوه برخورد با انفجار لاستیک برای جلوگیری از آسیب
۲۹
فروردین

چگونه با ترکیدگی لاستیک مقابله کنیم

نحوه برخورد با انفجار لاستیک برای جلوگیری از آسیب: ترکیدن لاستیک هنگام سفر در سرعت بالا، شما را در یکی از خطرناکترین موقعیت های اضطراری قابل تصور قرار می دهد. بهترین دفاع در برابر یک تصادف بالقوه فاجعه آمیز یا برخورد ناشی از ترکیدگی، باد کردن صحیح لاستیک های خودرو است:

نحوه برخورد با انفجار لاستیک برای جلوگیری از آسیب

فشار باد هر چهار لاستیک را هر ماه بررسی کنید همچنین در سرویس های دوره ای خودرو نیز تایرها را چک کرده و  آن را در محدوده توصیه شده سازنده لاستیک حفظ کنید.

اگر نشانگر فشار باد لاستیک داشبورد هنگام رانندگی روشن شود، به شما می گوید که فشار هوای قابل توجهی را در یک یا چند لاستیک از دست داده اید. برای جلوگیری از ترکیدگی و ارزیابی وضعیت، در اسرع وقت از جاده خارج شوید.

نحوه برخورد با انفجار لاستیک برای جلوگیری از آسیب

چگونه می توان با خیال راحت با شرایط اضطراری ترکیدگی برخورد کرد

نحوه برخورد با انفجار لاستیک برای جلوگیری از آسیب:

یادگیری نحوه واکنش به انفجار لاستیک می تواند به شما کمک کند از صدمات جدی و یا آسیب شدید به وسیله نقلیه خود جلوگیری کنید:

فرمان را محکم و ثابت بگیرید و اجازه ندهید حتی کمی بچرخد. پای خود را روی ترمز نگه دارید. در عوض برای کمک به تثبیت موقعیت خود در خط ترافیک، پدال گاز را برای مدت کوتاهی فشار دهید. نگران نباشید چرا که انجام این کار باعث افزایش سرعت شما نمی شود. افزایش سرعت ممکن نیست زیرا کشش لاستیک منفجر شده در حال حاضر سرعت وسیله نقلیه شما را کاهش می دهد.

نحوه برخورد با انفجار لاستیک برای جلوگیری از آسیب

اجازه ندهید خودروی شما در وسط جاده که در معرض برخورد از عقب یا کناره هستید متوقف شود. شما باید از جاده خارج شوید، اما باید تا زمانی که سرعت خود را به حداقل 45 کیلومتر در ساعت کاهش دهید، در مقابل میل به توقف مقاومت کنید.

وقتی سرعت شما به اندازه کافی کاهش یافت، به سمت شانه جاده رانندگی کنید. از چراغ های راهنما برای تغییر مسیر استفاده کنید و در حین حرکت، آینه ها و ترافیک اطراف را بررسی کنید.

هنگامی که هر چهار چرخ در لاین کم سرعت قرار گرفتند، به آرامی ترمز را فشار دهید تا خودرو متوقف شود. اکنون می توانید برای کمک تماس بگیرید یا از جاده خارج شوید و لاستیک ترکیده را با زاپاس جایگزین کنید.