چه موقع باتری ماشین باید تعویض شود ؟
۰۴
مرداد

مواردی که نشان می‌دهد باتری ماشین باید تعویض شود

سر و کار داشتن با باتری که مانند گذشته قوی نیست نگران کننده است. این می‌تواند منجر به بسیاری از مشکلات شود که صاحبان خودرو دوست ندارند در حین رانندگی با آن مواجه شوند. در اینجا نگاهی به پنج نشانه رایج که نشان می‌دهند باتری خودروی شما باید در اسرع وقت تعویض شود، آورده شده است.

1) مشکل در روشن کردن وسیله نقلیه

هنگامی که ماشین باید روشن شود، شروع به کندوپاش می‌کند. این نشان می‌دهد که باتری خودرو آن‌طور که باید شارژ نمی‌شود و این بدان معناست که برق را به باقی قسمت‌های خودرو نمی‌رساند. در ابتدای امر به آن اندازه قابل توجه نخواهد بود. با گذشت زمان کندوپاش طولانی‌تر و طولانی‌تر خواهد شد. این موضوع ناامید کننده است و نشانه واضحی است که عمر باتری در حال اتمام است.

2) عملکرد ضعیف در هوای سرد

وقتی هوای بیرون سرد است، باتری گرم نمی‌شود. اگر باتری 100 درصدی کار نکند، این یک مشکل بزرگ خواهد بود زیرا هوای سرد فشار زیادی را به این قسمت از خودرو وارد می‌کند. اگر در زمستان به راحتی روشن نمی‌شود، این یک نشانه است که می‌گوید زمان تعویض باتری رسیده است.

3) خرابی‌های الکتریکی خودرو

اگر درها به درستی قفل نمی‌شوند یا شیشه‌ها با استفاده از دکمه بالا نمی‌روند، احتمالا به این دلیل است که باتری خودرو به طور موثری آن‌ها را تغذیه نمی‌کند. وقتی این اتفاق می افتد بهتر است باتری را عوض کنید زیرا با گذشت زمان بدتر می شود.

4) چراغ‌های داشبورد و مسائل روشنایی

وقتی چراغ‌های داشبورد شروع به چشمک زدن می‌کنند، این نشانه از بین رفتن باتری است. چندین مشکل پیش می‌آید و آن زمانی است که چراغ‌های هشدار روی داشبورد ظاهر می‌شوند. این می‌تواند شامل عدم بازگرداندن شارژ توسط دینام باشد، که زمانی اتفاق می‌افتد که باتری ضعیف باشد.

5) بوی عجیب

هنگامی که بوی مشخصی از وسیله نقلیه به مشام می‌رسد، این علامتی رایج است که نشان می‌دهد مشکلی در باتری وجود دارد. این بو اغلب به عنوان بوی «تخم‌مرغ گندیده» شناخته می‌شود و بویی است که با گذشت زمان بدتر می‌شود.

دلیل این اتفاق به نشت مواد باتری مربوط می‌شود. اسید سولفوریک در باتری شروع به خارج شدن می‌کند. این نشانه بزرگی است که می‌گوید باتری نیاز به تعویض فوری دارد. برای یک فرد معمولی، تشخیص اینکه کدام بخش از این دو سیستم می‌تواند باعث ایجاد مشکل شود، ممکن است دشوار باشد.