تفاوت بین شارژ قطره ای و نگهدارنده باتری
۱۹
دی

تفاوت بین شارژرهای قطره ای و نگهدارنده باتری چیست؟

تفاوت بین شارژ قطره ای و نگهدارنده باتری: باتری از کار افتاده، چه در یک ماشین و چه در یک قطعه تجهیزات برقی، یک مرگ فوری است. در اینجا نحوه جلوگیری از آن با شارژر قطره ای آورده شده است. هیچ چیز بدتر و مخرب تر از باتری خالی نیست. همچون زمانی که باتری ژنراتور 8500 واتی در وسط یک بوران از بین برود و باعث شود تا یک هفته برق قطع باشد.

تفاوت بین شارژ قطره ای و نگهدارنده باتری

اگر یک ژنراتور کار نباشید، کار سختی در پیش خواهید داشت. حتی با یک شارژر باتری ماشین 12 ولتی سایز کامل و یک جامپ استارتر قابل حمل، مجبور خواهید شد از سیم کشی برای استارت این ژنراتور استفاده کنید. اولین خرید بعد از تعویض باتری می تواند نگهدارنده باتری باشد.زمانی که SUV تخلیه الکتریکی کند یا «کشش انگلی» داشته باشد که باتری را هر پنج یا چند روز یک بار در صورت عدم راندن، تخلیه می کند، به همان اندازه ژنراتور کار خسته کننده ای خواهد بود.

گاهی مشکل یک سوئیچ جرقه زنی شل است که خودرو را روشن نگه می دارد، البته که باید شارژ قطره ای را نیز در نظر بگیرید.شارژرها و نگهدارنده‌ های باتری، باتری ‌ها را برای استارت ماشین یا تجهیزات برقی آماده نگه می‌ دارند، اما ویژگی ‌های متفاوتی دارند و برای اهداف مختلفی استفاده می ‌شوند. در زیر همه آن چیزی که باید بدانید آورده شده است.

  • شارژر قطره ای چیست؟
  • زمان استفاده از شارژر قطره ای نگهدارنده باتری چیست؟
  • زمان استفاده از نگهدارنده باتری؟
  • شارژر قطره ای چیست؟

نوعی دستگاه 6 یا 12 ولتی با آمپر کم (معمولاً دو تا 10 آمپر) که برای شارژ آهسته باتری ضعیف یا تخلیه شده استفاده می شود. باید مراقب این نوع شارژرها بود. هنگامی که باتری به شارژ کامل رسید، یک شارژر استاندارد قطره ای به شارژ کردن ادامه می دهد. اگر بدون مراقبت رها شود، باتری بیش از حد شارژ می شود و عمر آن کم می شود.

کمی زمان بیشتری برای شارژر قطره ‌ای با حالت خودکار خود تنظیمی «شناور» که پس از شارژ کامل باتری متوقف می ‌شود، در نظر بگیرید. یا برای کمپینگ یک پنل خورشیدی بخرید.

تفاوت بین شارژ قطره ای و نگهدارنده باتری

زمان استفاده از شارژر قطره ای

شارژرهای قطره ای برای استفاده کوتاه مدت بهترین هستند تا باتری ضعیفی را در طول شب شارژ نگه دارند. مثلاً روی خودرویی که ممکن است یک هفته یا بیشتر بدون استفاده بماند.به یاد داشته باشید، برخی از دستگاه‌ های خودروی شما همیشه روشن هستند و رایانه ‌های مختلف و ماژول ‌های کنترل را حتی زمانی که خودرو خاموش است، تغذیه می ‌کنند. اینها باتری 12 ولتی را تخلیه می کنند.

شارژرهای قطره ای در شب های سرد که باعث کاهش عمر (و ولتاژ) باتری های قدیمی می شود، شارژ کامل را حفظ می کنند. شارژ کامل باتری های قدیمی می تواند عمر آنها را افزایش دهد.و یک شارژر قطره ای می تواند بر کشش انگلی غلبه کند. اگر از نگهدارنده باتری در دستگاه‌ های فصلی، قایق، RV یا باتری‌ های موتورسیکلت خود استفاده نمی‌ کنید، یک هفته قبل از اینکه قصد استفاده از آنها را داشته باشید، یک شارژر قطره‌ ای را به آنها وصل کنید.

با این کار باتری شارژ می شود.علاوه بر خودروی شاسی بلند، از شارژرهای قطره ‌ای در باتری ‌های خودروی گلف 12 ولتی سرب اسیدی و چرخه عمیق می توان استفاده کرد. آنها همچنین می توانند بر روی باتری های لیتیوم یونی 12 ولتی، حصیر شیشه ای جاذب (AGM) و باتری های سلول ژل استفاده شوند. شارژرهای قطره ای برای راه اندازی سریع باتری تخلیه شده استفاده نمی شوند.

تفاوت بین شارژ قطره ای و نگهدارنده باتری

نگهدارنده باتری چیست؟

نگهدارنده باتری 12 ولتی مانند یک شارژر قطره ای کار می کند، اما دقیقا به همان شکل نیست. معمولا یک آمپر یا کمتر خروجی می دهد تا باتری را شارژ نگه دارد. نمی تواند باتری مرده یا خالی شده را دوباره شارژ کند.با تنظیم خودکار توان خروجی خود برای مطابقت با نیاز باتری کار می کند.

همچنین می تواند با خاموش شدن خودکار زمانی که باتری به شارژ کامل رسید، از شارژ بیش از حد جلوگیری کند. سپس با احساس افت ولتاژ دوباره روشن می شود. برخلاف شارژر قطره ای، می تواند بدون خطر شارژ بیش از حد به باتری به طور نامحدود متصل بماند.

زمان استفاده از نگهدارنده باتری

اینها برای برنامه‌ های طولانی ‌مدت که در آن یک باتری سالم باید برای مواقع اضطراری، تصادف با موتورسیکلت در جاده در یک روز آفتابی نادر زمستانی یا برای نیازهای درخواستی (مثلاً ژنراتور) به طور کامل شارژ شود، بهترین هستند.

تفاوت بین شارژ قطره ای و نگهدارنده باتری

شارژرهای قطره ای برای تجهیزات فصلی (قایق، کشتی های شخصی، تراکتورهای چمنی)، موتورسیکلت ها، دوچرخه های خاکی، ATV، UTV های آف رود، RV و اتومبیل های کلاسیک یا سفارشی که ممکن است تنها دو یا سه بار در سال رانده شوند، بهترین هستند.

اگر وسیله نقلیه دارای کشش انگلی باشد، باتری را شارژ نگه نمی‌ دارند، و باتری کاملاً تخلیه شده را شارژ نمی ‌کنند.هنگامی که یک باتری سرویس و شارژ کامل شد، نگهدارنده های باتری با همان نوع باتری کار می کنند که شارژرهای قطره ای کار می کنند.

به جز باتری های لیتیوم یونی 12 ولتی که نرخ تخلیه بسیار پایین تری دارند. و با توجه به پشتیبانی فنی NOCO، می توانید از یک نگهدارنده باتری روی باتری 12 ولت EV  استفاده کنید. حتماً یکی را انتخاب کنید که با خودروهای الکتریکی سازگار باشد.

برای سرویس های دوره ای خودرو و خدمات ظاهری و آپشن های خودرو به سایت تویولند مراجعه کنید.