آیا رنگ مایع برف پاک کن شیشه جلو  مهم است؟
۱۰
دی

 آیا رنگ مایع برف پاک کن شیشه جلو مهم است؟

 آیا رنگ مایع برف پاک کن شیشه جلو  مهم است؟ تنها وظیفه مایع برف پاک کن این است که به تمیز کردن شیشه جلو کمک کند تا بتوانید ایمن رانندگی کنید. اما آیا رنگ آن مهم است؟ بستگی به برند دارد. تمام شدن مایع برف پاک کن یک دردسر بزرگ است، به خصوص اگر در هنگام رانندگی خاک و برف مزاحم شماست.

مایع برف پاک کن شیشه جلو، مانند پسر عموی دور خود، ضد یخ، در رنگ‌ های مختلف عرضه می ‌شود. رنگ ضد یخ برای نشان دادن نوع آن و مواد افزودنی که سازندگان تجهیزات اصلی برای محافظت از موتورها از گرمای بیش از حد و خوردگی مشخص می کنند استفاده می شود. اما در حال حاضر هیچ استاندارد رنگی برای مایع برف پاک کن شیشه جلو وجود ندارد. رنگ ها عمدتاً آرایشی هستند.

 آیا رنگ مایع برف پاک کن شیشه جلو  مهم است؟

رنگ های مایع برف پاک کنشیشه جلو

مایعات برف پاک کن شیشه جلو با رنگ های مختلف معمولاً برای اهداف بازاریابی رنگ می شوند و بسته به برند می توانند موارد مختلفی را نشان دهند:

 • آبی: مایع استاندارد در تمام طول سال، موثر برای گرد و غبار و خاک جاده.
 • سبز: رانندگی تابستانی، رفع اشکال موثر.
 • نارنجی: تمام فصل با یخ زدا، موثر در برابر یخ و نمک جاده.
 • زرد: زمستان با یخ زدا، آب شدن موثر یخ از شیشه جلو با محافظت در برابر یخ زدگی تا منفی 34 درجه.
 • بنفش: ترکیب مایع برف پاک کن غلیظ برای تابستان.

 آیا رنگ مایع برف پاک کن شیشه جلو  مهم است؟

صرف نظر از رنگ، برچسب را بخوانید تا مشخص کنید که آیا مایع برف پاک کن شیشه جلو که قصد خرید آن را دارید نیازهای خاص خودروی شما را برآورده می کند یا خیر. اگر وسیله نقلیه شما دارای سیستم برف پاک کن حساس به باران است، مایع برف پاک کنی را انتخاب کنید که رگه هایی از خود باقی نگذاشته و شیشه جلو را کاملا تمیز می کند. باقی مانده روی شیشه جلو می تواند حسگر مادون قرمز حساس به باران را که در کنار آینه دید عقب قرار دارد اشتباه گرفته و حتی اگر باران هم نباشد، برف پاک کن ها را روشن نگه دارد.

آیا مهم است که از چه مایع برف پاک کن شیشه جلو استفاده می کنم؟

بستگی دارد. مایع برف پاک کن آبی برای اکثر کاربردها خوب کار می کند. اگر در آب و هوای سردتر با برف مکرر زندگی می کنید، استفاده از مایع برف پاک کن حاوی یخ کن در طول زمستان بسیار مهم است. اگر مدت زمان مشخصی را صرف رانندگی در بزرگراه ‌ها می ‌کنید، به دنبال مایع پاک ‌کن شیشه ‌شو باشید.

مایع برف پاک کن شیشه جلو از چه چیزی ساخته شده است؟

هیچ استانداردی برای مواد تشکیل دهنده مایع برف پاک کن شیشه جلو وجود ندارد. این مایع عمدتاً آب است و ممکن است حاوی مواد افزودنی مانند متانول، اتانول، ایزوپروپیل یا الکل دناتوره شده، آمونیاک، رنگ ‌ها، چربی ‌زدای ملایم، مواد شوینده و اتیلن گلیکول (ضد یخ) باشد. بیشتر مایعات برف پاک کن حاوی سورفکتانت ها هستند، این مواد شیمیایی هستند که به برف پاک کن ها کمک می کنند تا مایع برف پاک کن را به طور مساوی پخش کنند تا شیشه جلو را بهتر تمیز کند. برخی از تولیدکنندگان دیگر از متانول (چون مایع خطرناکی است) یا الکل دناتوره استفاده نمی کنند زیرا می تواند رنگ خودرو را خراب کند.

اول ایمنی: الکل و متانول قابل اشتعال هستند. همیشه هنگام ریختن این مایعات در مخزن مایع برف پاک کن شیشه جلو و نشت آب با مقدار زیادی آب شیرین از قیف استفاده کنید.

 آیا رنگ مایع برف پاک کن شیشه جلو  مهم است؟

آیا می توانید آب را در مایع برف پاک کن بریزید؟

بله، اما شما نباید این کار را انجام دهید. آب توانایی تمیز کردن مایع برف پاک کن را کم می کند و باعث می شود رگه هایی روی شیشه جلوی شما باقی بماند. مهمتر از آن، مخزن مایع برف پاک کن، شیلنگ ‌ها، نازل‌ ها و پمپ واشر ممکن است در صورت فراموش کردن تخلیه آب قبل از کاهش دما به زیر صفر، یخ بزنند و ترک بخورند.

آیا می توانید مایع برف پاک کن خود را بسازید؟

بله، بسیاری از دستور العمل های مایع برف پاک کن خانگی وجود دارد که مردم می توانند آن را امتحان کنند. اکثر آنها مقرون به صرفه و معمولاً بسیار سازگار با محیط زیست هستند. در اینجا یک دستور اولیه آورده شده است:

 • 32 اونس سرکه سفید (انواع دیگر سرکه می توانند رنگ یا شیشه جلوپنجره شما را لکه دار کنند).
 • 96 اونس آب (ترجیحاً مقطر).
 • سه یا چهار قطره مایع ظرفشویی.
 • ظرف یک گالن را تمیز کنید.
 • همه مواد را با هم مخلوط کنید، سپس در مخزن مایع شستشو بریزید.
 • سرکه را به 16 اونس برسانید و 16 اونس ایزوپروپیل الکل را برای هوای زمستان جایگزین کنید.
 • محلول را خوب مخلوط کرده و در صورت نیاز استفاده کنید.
 • هنگام ساخت مایع شوینده شیشه ‌شوی خانگی به مواد تشکیل دهنده آن توجه کنید.

 آیا رنگ مایع برف پاک کن شیشه جلو  مهم است؟

آیا می توانید مایع برف پاک کن شیشه جلو را با رنگ های مختلف مخلوط کنید؟

بله، در صورت لزوم، اما توصیه نمی شود. مخلوط کردن انواع مختلف یا مایعات شستشوی رنگی خطرناک نیست. با این حال، مخلوط کردن مایعات شستشو، مزایای هر یک را کاهش می دهد، و اغلب باعث می شود که مایع به دست آمده اثربخشی کمتری داشته باشد.

برای تعمیر موتور خودرو و خدمات ظاهری و آپشن برای وسیله نقلیه خود به وب سایت تویولند مراجعه فرمایید.