• تلفن: 09129426434
  • ایمیل: info@toyoland1.com
  • ساعات کاری: 08:00-21:00

تعمیر گیربکس اتوماتیک لکسوس

  • خانه
  • /
  • تعمیر گیربکس اتوماتیک لکسوس

تعمیر گیربکس اتوماتیک لکسوس در شرق تهران

تعمیرات گیربکس اتوماتیک لکسوس را به تعمیرگاه تویولند بسپارید. این تعمیرگاه با سال ها سابقه در پی فراهم کردن بستری جهت آرامش بیشتر در سفر ، برای شما عزیزان میباشد.

گیربکس اتوماتیک لکسوس

لکسوس یک شرکت خودروسازی ژاپنی میباشد که یکی از زیر مجموعه های شرکت تویوتا است و این کمپانی از سال 1998 فروش این خودرو را آغاز کرده است. این کمپانی در حال حاضر تولیدات خود را به 70 کشور جهان صادر و به یک برند بین المللی تبدیل شده است.

وظیفه ی گیربکس چیست؟

گیربکس یا جعبه دنده خودرو وظیفه ی انتقال گشتاور تولیدی موتور به چرخ ها را بر عهده دارد که میتوان گفت بعد از موتور از اصلی ترین اجزای خودرو به شما میرود.

گیربکس ها به طور کلی به دو دسته گیربکس اتوماتیک و گیربکس دستی تقسیم میشوند که امروزه گیربکس های اتوماتیک از محبوبیت بالاتری در میان افراد برخوردار است.

تماس بگیرید: 09192381468

تهران، تهرانپارس، خ هنگام، بالاتر از چهارراه استقلال، پلاک ۶۳۹/۲

قطعات گیربکس اتوماتیک لکسوس

گیربکس از قطعات زیادی تشکیل میشود که چرخ دنده ها از مهمترین قطعات گیربکس میباشند ، قطعات دیگری همچون کاسه های گیربکس ، صفحات گیربکس ، شیر برقی ، پمپ ، توربین ، باندهای گیربکس ، رینگ ، اورینگ و… نیز از قطعات گیربکس بشمار میرود. هر کدام از این قطعات عمر مفید خود را داشته و پس از مدت زمان معینی باید نسبت به تعویض یا تعمیر آن اقدام کنید که تعمیرگاه تویولند در این زمینه یاری رسان شما خواهد بود.

علت گاز هرز خوردن گیربکس اتوماتیک

گاز هرز خوردن خودرو به این صورت است که در حالی که شما خودرو را گاز میدهید نیرویی از طرف موتور به گیربکس برای حرکت رو به جلو خودرو وارد نمیشود و دارای علت های گوناگونی ازجمله خرابی صفحه کلاچ ، خرابی شیرهای برقی ، خرابی ساعت گیربکس ، سوختن باند ترمزها و… است.

روغن گیربکس

روغن گیربکس از موادی تشکیل شده که خاصیت روانکاری و خنک کنندگی قطعاتی همچون قطعات جعبه دنده و دیفرانسیل را دارد.

بهترین روغن گیربکس دارای چه ویژگی هایی میباشد؟

گرانروی مناسب : روغن گیربکس باید با اندازه کافی سیال باشد به عبارتی گرانروی مناسبی داشته باشد.

پایداری و مقاومت بالا : روغن گیربکس باید مقاومت بالایی در برابر سفت شدن در حرارت های بالا را داشته باشد.

کف نکردن : اگرروغن گیربکس کف کند یا حباب هایی روی آن تشکیل گردد نمیتواند لایه ی مناسبی را بر روی دندانه ها و چرخ ها ایجاد کند.

ضد زنگ باشد : روغن گیربکس باید ضد زنگ باشد تا بتواند از خوردگی سطوح فلزی جلوگیری کند.

مقاومت و پایداری در برابر دماهای بالا : روغن گیربکس به گونه ای نقش خنک کنندگی سیستم رادیاتور را بر عهده دارد پس خود باید مقاومت و پایداری بالایی در برابر حرارت بالا نشان دهد.

 

تعمیر گیربکس اتوماتیک لکسوس

چه زمانی روغن گیربکس را تعویض کنیم؟

زمان دقیق تعویض روغن گیربکس درون دفترچه راهنمای هر خودرو ذکر شده است و همچنین زمان تعویض روغن گیربکس بسته به اتوماتیک و یا دستی بودن گیربکس متفاوت است. و اما نکته حائز اهمیت آن است که اگر در هنگام تعویض دنده با مشکل مواجه شدید حتما زودتر از زمان مقرر نسبت به تعویض روغن گیربکس اقدام نمایید.

به طور معمول روغن گیربکس باید به ازای هر 60 هزار کیلومتر تعویض گردد ولی اگر خودرو در شرایط نامساعد آب وهوایی و جاده ایی قرار گیرد نیاز به زودتر تعویض نمودن روغن دارد ،  که در صورت تعویض نکردن مشکلاتی را برای خودروی شما وجود می آورد.

تعویض روغن گیربکس اتوماتیک لکسوس بدون دستگاه

از آنجایی که تعویض روغن گیربکس اتوماتیک بسیار اهمیت دارد به شما توصیه میگردد که خودروی خود را به تعمیرگاه های تخصصی و افراد کار آزموده و مجرب برای تعویض روغن ببرید که تعمیرگاه تویولند مناسب ترین انتخاب برای شما خواهد بود.

سوالی که ممکن است اکنون در ذهن شما شکوفا شود این است که چگونه میتوان روغن گیربکس را بدون استفاده از دستگاه انجام داد؟ در ادامه با ما همراه باشید.

مراحل تعویض روغن گیربکس بدون استفاده از دستگاه :

مرحله اول : روغن گیربکس در دمایی که خودرو حالت روشن دارد بهتر خالی میشود پس به مدت چند دقیقه خودرو را روشن نگه داشته و سپس آن را خاموش کرده ، با استفاده از جک خودرو را بلند کرده و به زیر خودرو بروید.

مرحله دوم : پیچ های هر سمت سینی گیربکس اتوماتیک را باز کرده و اجازه دهید روغن از آن خارج شود.

مرحله سوم : پس از آن که روغن تخلیه شد نوبت تعویض فیلتر میرسد که قبل از آن باید مخازن گیربکس را با استفاده از شوینده و یا دستمال ، تمیز کنید و سپس فیلتر جدید را نصب کنید.

مرحله چهارم : واشرهای جدید را روی سینی گیربکس اتوماتیک نصب کرده و با استفاده از گریس سینی گیربکس اتوماتیک را به جای قبلی خود برگردانید.

مرحله پنجم : در این مرحله روغن گیربکس را به مخزن مربوطه اضافه کنید ، میزان روغن مورد نیاز در دفترچه خودرو ذکر شده است.

تعویض روغن گیربکس اتوماتیک لکسوس با استفاده از دستگاه

  تعویض روغن گیربکس اتوماتیک لکسوس با استفاده از دستگاهی به نام ساکشن نیز امکان پذیر است.

ساکشن دستگاهی است ، که دارای دو مخزن جهت تخلیه روغن کهنه و اضافه کردن روغن جدید است و با استفاده از برق کار میکند . توصیه میگردد برای تعویض روغن گیربکس اتوماتیک لکسوس حتما از دستگاه ساکشن استفاده کنید زیرا تعویض روغن به وسیله ی دستگاه ساکشن دارای مزایای زیادی نسبت به تعویض روغن گیربکس اتوماتیک لکسوس به روش دستی و بدون استفاده از دستگاه است.

مزایای استفاده از دستگاه ساکشن جهت تعویض روغن گیربکس اتوماتیک لکسوس :

  • این دستگاه ، گیربکس را به طور کامل از فلزات و رسوبات پاکسازی میکند و این امر سبب افزایش طول عمر گیربکس میشود و از ایجاد تقه و لرزش گیربکس جلوگیری میکند.
  • در زمان کوتاهی تعویض گیربکس را انجام میدهد.
  • مشاهده خارج شدن روغن کهنه و وارد شدن روغن جدید توسط صاحب خودرو و تعمیرکار

در این مقاله سعی نمودیم مطالبی در خصوص تعمیر گیربکس اتوماتیک لکسوس برای شما عزیزان ازائه دهیم. تعمیرگاه تویولند با ارائه خدمات گوناگون در پی کسب رضایتمندی مشتریان عزیز قدم بر میدارد تا آسایشی بیشتر را برای آنها رقم بزند. در صورت مواجه با هر گونه مشکل میتوانید به تعمیرگاه ما مراجعه کرده و یا با ما در تماس بگیرید.

تماس بگیرید: 09192381468

خدمات دیگر تویولند