• تلفن: 09129426434
  • ایمیل: info@toyoland1.com
  • ساعات کاری: 08:00-21:00

تعمیر گیربکس اتوماتیک پورشه

  • خانه
  • /
  • تعمیر گیربکس اتوماتیک پورشه

تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک پورشه در شرق تهران

پورشه یک شرکت خودروسازی آلمانی است که در سال 1931 توسط فردیناند پورشه تاسیس شد. دفتر مرکزی و کارخانه تولیدی اصلی شرکت پورشه در ایالات بادن – وورتمبرگ قرار دارند. تمرکز این شرکت عموما بر طراحی و ساخت خودروهای اسپرت و خودروهای لوکس معطوف می باشد.

در این صفحه نکاتی در رابطه با گیربکس اتوماتیک پورشه ارائه خواهیم کرد پس تا انتها با ما همراه باشید تا شما را با یکی از مهمترین اجزای این خودرو آشنا کنیم.

گیربکس پورشه چیست؟

گیربکس اتوماتیک پورشه یکی از مهم ترین و اصلی ترین اجزای خودرو پورشه می باشد تا جایی که میتوان جایگاه آن را با موتور خودرو یکسان دانست. گیربکس اتوماتیک قدرت را به چرخها انتقال می دهد. گیربکس دارای یک مکانیزم خاصی می باشد که به کمک آن دور موتور خودرو پورشه به میزان مشخصی با استفاده از چرخ دنده ها و سرعت های مختلف به چرخ های خودرو انتقال پیدا می کند. با وجود گیربکس اتوماتیک پورشه میتوان کنترل کاملی بر روی سرعت ماشین داشت و راننده هیچ نگرانی نخواهد داشت زیرا بدون این که دور موتور خودرو را بالا ببرد می تواند آن را در حالت دلخواه خود کنترل کند.

انواع خرابی های گیربکس اتوماتیک پورشه

  • تقه زدن گیربکس
  • لرزش خودرو در زمان حرکت
  • گیرکردن دنده
  • زوزه کشیدن گیربکس

تماس بگیرید: 09192381468

تهران، تهرانپارس، خ هنگام، بالاتر از چهارراه استقلال، پلاک ۶۳۹/۲

چرا گیربکس اتوماتیک پورشه تقه می زند؟

علت اصلی تقه زدن گیربکس اتوماتیک پورشه از مشکلات برقی آن می باشد و هنگامی که فشار روغن گیربکس کم می شود مشکل از ساعت گیربکس و یا مشکل از پارگی دسته موتور گیربکس می باشد.

گیربکس اتوماتیک پورشه تا چه مدتی می تواند کار کند؟

تعمیر گیربکس اتوماتیک پورشه

گیربکس اتوماتیک پورشه می تواند حدود 250 تا 300 هزار کیلومتر دوام داشته باشد و کار کند. تا زمانی که راننده خودرو پورشه بتواند به گیربکس ماشین رسیدگی کند و در صورت نیاز به تعمیرگاه ببرد و روغن گیربکس را بررسی کند می تواند عمر گیربکس خودروی خود را بالا ببرد. مواردی مانند بیش از حد گرم شدن موتور گیربکس، انجام حرکت های مسابقه ای و… باعث کاهش عمر گیربکس اتوماتیک پورشه می شود.

پورشه از انواع مختلف گیربکس های اتوماتیک در خودروهای خودش استفاده کرده است که هرکدام شاخص های خود را داشته است و همیشه حرفی در دنیای خود داشته اند. در این قسمت به بررسی سه مدل از این گیربکس ها می‌پردازیم:

گیربکس اتوماتیک PDK پورشه

مکانیزم این مدل از گیربکس اتوماتیک پورشه شبیه گیربکس های دستی می باشد با این تفاوت که دراین نوع از گیربکس جهت قطع و وصل شدن نیروی درگیرکننده چرخ دنده ها که به زوج و فرد تقسیم شده اند از دو کلاچ کمک گرفته شده است. چرخ دنده ها روی دو محور مستقل به صورت فرد و زوج قرار گرفته و عمل می کنند. این گیربکس توسط شرکت پورشه توسعه یافته و سرعتی بالا را بدون آن که وقفه ای در جریان انتقال دادن قدرت پیش بیاید، ممکن می سازد. از مزایای این مدل از گیربکس اتوماتیک پورشه ، کاهش در کله زنی های خودرو، مصرف سوخت کمترو شتابی بیشترهستند.

گیربکس اتوماتیک DCT پورشه

قابلیت تعویض دنده در این مدل از گیربکس اتوماتیک پورشه، بدون استفاده از کلاچ است . در این مدل راننده دخالتی در کار گیربکس ندارد و تمام کارها به وسیله ابزاری الکترونیکی هیدرولیکی انجام می شود. این مدل هرگز دچار اختلال ارتباطی گیربکس با پیشرانه نخواهد شد ، زیرا مجهز به کلاچی است با دنده های 2،4 و6 کلاچ. کلاچ های آن در دو نوع بزرگ و کوچک طراحی شده اند و مستقل عمل کردن آن ها باعث می شود که دنده ها با هم تداخلی نداشته و هر کدام وظیفه خودشان را به عهده بگیرند. صفحه کلاچ های خیس موجود در بعضی از آنها، گشتاوری با توانایی 350 نیوتن متر را برای گیربکس در پی دارند، و این قابلیت برای خودروهای قدرتی امتیاز بسیار مهمی محسوب می شود.

گیربکس اتوماتیک Shift Tronic پورشه

گیربکس های اتوماتیک شیفت ترونیک برخلاف گیربکس های اتوماتیک معمولی این امکان را به راننده خودرو می دهد تا توسط اهرم تعویض دنده یا پدال های تعبیه شده در پشت فرمان ، دنده را به صورت دستی سبک یا سنگین کند و در این نوع جعبه دنده اگر راننده اهرم تعویض دنده را در حالت تعویض دنده اتوماتیک قرار دهد، گیربکس به صورت اتوماتیک دنده مورد نظر را انتخاب و در زمان مناسب اقدام به درگیر کردن آن می کند، اما با قرار دادن اهرم دنده در وضعیت تعویض دنده دستی، با تعریف الگوهای خاص حرکتی برای اهرم دنده یا شیفترهای پشت فرمان، عمل تعویض دنده به صورت دستی توسط راننده انجام می پذیرد  البته در صورت عدم تعویض دنده توسط راننده و رسیدن دور موتور به محدوده قرمز رنگ دور موتور، جهت جلوگیری از آسیب رسیدن  به موتور و اجزایی داخلی جعبه دنده، ECU جعبه دنده به صورت خودکار وارد عمل شده و اقدام به سبک کردن دنده می کند.

تماس بگیرید: 09192381468

تعمیر گیربکس اتوماتیک پورشه

چه زمانی اقدام به تعویض روغن گیربکس اتوماتیک پورشه انجام شود؟

زمانی که  معمولا برای تعویض کردن روغن گیربکس های اتوماتیک پورشه توصیه می شود بین 40000 کیلومتر تا 45000 کیلومتر می باشد . اگرکیلومتر خودرو پورشه از این اعداد بالاتر رفت باید برای تعویض روغن خودرو به تعمیرگاه مراجعه کنید.

چگونه تشخیص دهید که باید تعمیر گیربکس اتوماتیک پورشه را انجام دهید؟

یکی از ساده ترین روش ها که می توان تشخیص داد تعمیر گیربکس اتوماتیک پورشه لازم است نشت کردن روغن گیربکس می باشد .وقتی روغن گیربکس در جریان نباشد یا سطح روغن پایین باشد باعث از کار افتادن موتور می شود و زمانی این اتفاق رقم می خورد که صدای زوزه مانندی از خودرو می شنوید و به این معنی می باشد که گیربکس خودرو روغن ندارد و نداشتن روغن باعث می شود بین دنده ها اصطکاک ایجاد شود و صدای زوزه مانند ایجاد کند. دلیل دیگر این صداها این است که آب موجود در روغن گیربکس اتوماتیک به سطح فولادی چرخ دنده ها حمله می کند و باعث خورد شدن فولاد می شود و برای جلوگیری از این مشکل روغن واسکازین پیشنهاد می شود.

تعمیرگاه تویولند با سال ها تجربه آماده خدمت رسانی در زمینه تعمیر و تعویض گیربکس اتوماتیک پورشه میباشد.

خدمات دیگر تویولند