• تلفن: 09129426434
 • ایمیل: info@toyoland1.com
 • ساعات کاری: 08:00-21:00

تعمیر گیربکس اتوماتیک رنو

 • خانه
 • /
 • تعمیر گیربکس اتوماتیک رنو
تعمیر گیربکس اتوماتیک رنو

تماس بگیرید: 09192381468

تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک رنو

گیربکس اتوماتیک دارای سیستم برقی پیچیده و ساختار هیدرولیکی می‌باشد بنابراین مستلزم توجه و حساسیت بیشتری نسبت به گیربکس های دستی است. در ادامه با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در این زمینه برای شما عزیزان ارئه دهیم.

تاریخچه کارخانه خودرو رنو

لوئی رنو کارآفرین و بنیانگذار شرکت رنو است که اولین اتومبیل آن رنو تیپ ای نام داشت و در سال 1898 ساخته شد البته شرکت رنو به طور رسمی در سال 1899 توسط لوئی رنو و برادرش با نام رنو فررس ساخته شد. در حال حاضرتیپ های مختلف ازاین محصول در بازار به فروش می رسد که عبارت اند از: رنو تندر90 – رنو ساندرو- رنو استپ وی- رنو تالیسمان و رنو سیمبل  و…

گیربکس های نصب شده بر روی خودروهای اتوماتیک رنو

یکی از دغدغه های بیشتر مالکان دارای خودرو این می باشد که هنگام رانندگی کردن به چه نکاتی باید توجه کنند تا آسیبی به خودرو وارد نشود و طریقه رانندگی آنها چگونه باید باشد تا مشکلی برای قطعات خودرو به وجود نیاید و این حساسیت زمانی به وجود می آید که نوع گیربکس خودروی آن ها گیربکس اتوماتیک باشد.

تماس بگیرید: 09192381468

تهران، تهرانپارس، خ هنگام، بالاتر از چهارراه استقلال، پلاک ۶۳۹/۲

گیربکس های نصب شده شامل

 • گیربکس های CVT : خودروهایی مانند رنو کولئوس مجهز به این نوع از گیربکس هستند.
 • گیربکس های Dual clutch: خودروهایی مانند رنو تالیسمان مجهز به این نوع از گیربکس می باشند.
 • گیربکس های اتوماتیک هیدرولیکی: خوروهایی مانند رنو مگان، رنو داستر، رنو تندر90 مجهز به این نوع از گیربکس می باشند. خودروهایی که گیربکس اتوماتیک هیدرولیکی بر روی آن ها نصب شده است دارای قسمت های مختلفی هستند که مهم ترین آنها مدار هیدرولیک، کوپلینک هیدرولیکی، ترمز ها، دنده های سیاره ای، یونیت گیربکس اتوماتیک. و رعایت نکردن بعضی از اصول های رانندگی باعث آسیب دیدن به هر یک از قسمت های فوق می شود.

زمان تعویض روغن گیربکس رنو

در گیربکس های اتوماتیک رنو فقط دستگاه کلیپ می تواند اطلاعات دمای روغن را نمایش دهد . روغن گیربکس اتوماتیک رنو باید حداکثر هر 120000 کیلومتر تعویض شود. کنترل سطح و تعویض روغن گیربکس از مواردی است که باید در خصوص گیربکس اتوماتیک رنو مورد توجه قرار گیرد. روغن گیربکس اتوماتیک نقش بسیار مهمی در کارایی گیربکس دارد و باید سطح و کیفیت آن تحت کنترل باشد یک سنسور در درون بلوک هیدرولیک قرار گرفته است تا دمای روغن گیربکس را هرلحظه به یونیت گیربکس اتوماتیک گزارش دهد. یونیت گیربکس تعداد دفعاتی که دمای روغن افزایش می یابد میزان دمای بالای روغن را در خود ثبت می کند. در گیربکس اتوماتیک رنو سنسوری برای حس کردن کیفیت روغن وجود و تعداد دفعاتی که دمای روغن از حد معمول افزایش می یابد و زمانی که روغن در دمای بالا باقی می ماند را ذخیره و آنها را به همراه تعدادی دیگر از پارامتر ها تجزیه و تحلیل کرده و وضعیت فرسودگی روغن را محاسبه می کند و به وسیله دستگاه عیب یاب گزارش می دهد.

آنالیز یونیت گیربکس اتوماتیک رنو می تواند وضعیت فرسودگی روغن را نشان هد اگر وضعیت روغن مناسب باشد آنچه مقابل Old Oil نشان داده می شود NO و اگر روغن فرسوده شده باشد مقابل Old Oil واژه Yes نشان داده می شود و روغن گیربکس اتوماتیک رنو باید تعویض شود.

مزایای گیربکس اتوماتیک رنو

 • گیربکس اتوماتیک رنو کمتر به حرکات بدنی نیاز دارد و باعث می شود راننده با خیال راحت رانندگی کند و از هوشیاری بیشتری برخوردار باشد.
 • گیربکس اتوماتیک از لحاظ ایمنی و سهولت استفاده نسبت به سایر گیربکس های معمولی از مزایای زیادی برخوردار است.
 • با وجود گیربکس های اتوماتیک خودرو در شرایط ترافیکی به طور یکنواخت و نرم حرکت می کند.

تماس بگیرید: 09192381468

تعمیر گیربکس اتوماتیک رنو

اجزای تشکیل دهنده گیربکس اتوماتیک رنو

اجزای تشکیل دهنده گیربکس اتوماتیک رنو شامل:دیفرانسیل- توربین- دنده ها، ترمزها، مجموعه دنده های سیاری می باشند.

علائم مشکلات گیربکس اتوماتیک رنو

 • روغن گیربکس نشت می کند و یا سطح آن پایین می آید.
 • چراغ اخطار موتور خودرو رنو روشن می شود.
 • دنده از جای خود خارج می شود.
 • بوی سوختگی به مشام می رسد.
 • هنگامی که دنده در حالت خلاص است خوردو صدای وز وز می دهد.
 • احساس لرزش در جعبه دنده

تقه زدن گیربکس رنو

علت تقه زدن می تواند اشکال داشتن در رانندگی راننده باشد که این مسئله شاید ساده ترین و رایج ترین علت تقه زدن گیربکس اتوماتیک رنو است. در صورتی که راننده به درستی رانندگی نکند و یا درتعویض دنده ،و یا تغییر سرعت ، ناگهانی و نادرست باشد بخش کامپیوتری گیربکس در طول زمان فرسوده می شود و موجب تقه زدن گیربکس می شود. از دلایل دیگر تقه زدن  گیربکس میتواند اشکال در روغن گیربکس باشد که در گیربکس های اتوماتیک رنو از روغن گیربکس استفاده می کنند در صورتی که این روغن آلوده شده باشد و یا به هر طریقی کیفیت خود را از دست داده باشد روانکاوی گیربکس ضعیف شده و حین عملکرد صدای تقه زدن گیربکس به گوش می رسد و یا می تواند علت تقه زدن معیوب شدن سوپاپ ها باشد، در صورتی که سوپاپ ها دچار مشکل شده باشند و عملکرد خود را به درستی انجام ندهند روغن گیربکس تحت فشار قرار می‌گیرد و روان سازی گیربکس اتوماتیک رنو به درستی انجام نمی شود و در عین  کارکرد صدای تقه زدن گیربکس را راننده دریافت می کند ،و یا می تواند علت تقه زدن گیربکس اتوماتیک رنو خرابی شیر رادیاتورگیربکس باشد که گیربکس های اتوماتیک باید درمحیط خنک کار کنند وسیستم آن همیشه باید خنک باشد به همین دلیل از یک سیستم و مایع خنک کننده در آن استفاده می شود که به وسیله شیر رادیاتور کنترل می گردد.اگر این شیر رادیاتور خراب شود حرارت بالا رفته و در حین کارکردن صدای تقه خواهد داد.

نکاتی در خصوص نگه داری از گیربکس اتوماتیک رنو:

از خودرو رنو که مجهز به گیربکس اتوماتیک می باشد برای یدک کشی استفاده نکنید مخصوصا در هوای گرم زیرا احتمال سوختن روغن گیربکس وجود دارد و حداقل سالی یک بار برای مواردی مانند نشتی روغن ، رنگ و بوی آن به تعمیرگاه مراجعه کنید و از هرگونه ایراد در گیربکس اتوماتیک رنو جلوگیری کنید.

در این مقاله سعی نموده ایم نکات مختصر و مفیدی در رابطه با گیربکس اتوماتیک رنو برای شما عزیزان ارائه دهیم.

در صورت بروز هرگونه مشکل می‌توانید به تعمیرگاه تویولند مراجعه کرده و یا با ما در تماس باشید.

خدمات دیگر تویولند