• تلفن: 09129426434
  • ایمیل: info@toyoland1.com
  • ساعات کاری: 08:00-21:00

تعمیر گیربکس اتوماتیک سانگ یانگ

  • خانه
  • /
  • تعمیر گیربکس اتوماتیک سانگ یانگ
تعمیر گیربکس اتوماتیک سانگ یانگ

تماس بگیرید: 09192381468

تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک سانگ یانگ

همانطور که گیربکس اتوماتیک سانگ یانگ دارای سیستم برقی پیچیده‌ای است ، نیاز به مراقبت ویژه ای نیز دارد.

شاید تاکنون با خرابی گیربکس اتوماتیک سانگ یانگ مواجه شده باشید ، در ادامه با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در این خصوص در اختیار شما قرار دهیم.

سانگ یانگ شرکت خودروسازی کره ای است، به عنوان چهارمین شرکت خودروسازی بزرگ کره ای به شمار می آید. سانگ یانگ در زبان کره ای به معنی دو اژدها می باشد، که تلفظ اصلی آن سنگ یون است. شرکت سانگ یانگ در سال 1954 تاسیس شده، در 1986 توسط گروه سانگ یانگ خریداری شد. این گروه در سال 1977 سانگ یانگ را به دوو موتورز واگذار نمود. این شرکت در نهایت در سال 2010 به ارزش 470 میلیون دلار توسط شرکت ماهیندار خریدداری شد.

علائم بروز مشکل در گیربکس اتوماتیک سانگ یانگ

دلایلی مختلفی وجود دارد که ممکن است گیربکس اتوماتیک سانگ یانگ خراب شود. گاهی استفاده مداوم و سرویس نکردن گیر بکس طی چند ماه باعث بروز مشکل در گیربکس سانگ یانگ می‌شود. ممکن است در هنگام رانندگی صداهایی شنیده شود مانند صدای ناله که گاهی اوقات قطع می شود ولی مجدد اتفاق می افتد، استشمام بوی سوختگی، جا نرفتن درست دنده به صورت مکرر و … این ها علامت های مشخصی هستند که به راننده خودرو سانگ یانگ هشدار میدهد که این خودرو به تعمیر گیربکس اتوماتیک نیاز دارد و اگر این کار انجام نشود، اتومبیل این پتانسیل را دارد که راننده و سایر افراد سرنشین را در جاده به خطر اندازد و  در درازمدت هزینه بیشتری هم برای تعمیر آن باید پرداخت کند.

تماس بگیرید: 09192381468

تهران، تهرانپارس، خ هنگام، بالاتر از چهارراه استقلال، پلاک ۶۳۹/۲

نشانه های خرابی توربین گیربکس اتوماتیک سانگ یانگ

توربین گیربکس مانند هر قطعه یا وسیله ای هنگام خرابی یک سری علائم از خود بروزمی دهد که عبارت اند از:

  • روغن ریزی پشت پمپ
  • خورد شدن و آسیب دیدن دهانه ی  پمپ
  • تعویض اشتباه توربین گیربکس
  • روشن شدن همزمان چراغ اسنو و تقه زدن
  • زمانی که توربین خراب می شود معمولا در اکثر مواقع خودرو سانگ یانگ با ضعف و کندی حرکت می کنند یعنی حرکت اولیه و استارت حرکت خیلی کند است.

سطح روغن در گیربکس اتوماتیک سانگ ینگ

خودرو سانگ یانگ با گیربکس اتوماتیک  دارای یک میله نشانگر خواهد بود  و برای چک کردن اندازه روغن با بیرون کشیدن میله نشانگر در حالی که موتور روشن و در حال  گرم شدن است انجام می شود. باید به  این نکته  دقت کنید که هنگام  چک کردن سطح  روغن در گیربکس سانگ یانگ  دنده  باید در حالت پارک قرراربگیرد.  و در صورت مشاهده کردن هر گونه روغن ریزی سطح روغن خودرو سانگ یانگ را چک کنید. برخلاف روغن موتور ، روغن گیربکس نمی سوزد،اگرسطح روغن خودرو کاهش می یابد به احتمال زیاد خودرو سانگ یانگ روغن ریزی دارد.

چک کردن واسکازین گیربکس اتوماتیک سانگ یانگ

گیربکس اتوماتیک ساننگ یانگ  در کنار موتور و زیر کاپوت قررار دارد و به راحتی می توان  گیج تعبیه شده میزان روغن جعبه دنده را چک کرد  و باید هر 50 هزار کیلومتر واسکازین را تعویض نمایید.

نگه داری از گیربکس اتوماتیک سانگ یانگ

نگه  داری از گیربس اتوماتیک یا جعبه دنده اتوماتیک سانگ یانگ برای حفظ  حرکت  نرم و روان تمام چرخ دنده ها و محور ها نیاز به روانکاوی دارد. که با پر کردن محفظه  جعبه دنده به صورت کلی و جزئی با روغن چرخ دنده غلیظ انجام می شود. زمانی که چرخ دنده ها می چرخند روغن را به اطراف روانه میکند و تمام  قسمت ها را روانکاوی می کنند.

تماس بگیرید: 09192381468

تعمیر گیربکس اتوماتیک ولوو

تغییر دنده در گیربکس اتوماتیک سانگ یانگ

دو شاخه یا ماهک های تعویض دنده که به آن ها  یوغ های لرزان  هم گفته می شود و شبیه جای پارویی در قایق هستند و در شیاری واقع در غاف کلاچ سوار می شوند. ماهک های تعویض دنده به یک بادامک یا  محور متصل شده اند. این بادامک نیز توسط توپ های فولادی بارگذاری شده با فنر که از میان شکاف هایی موجود در بادامک بالا می روند به حرکت در می آید و در چرخ دنده انتخاب شده  نگه داری می شوند و ماهک های تعویض  را در همان چرخ دنده  نگه می دارند. محورهای بادامک و سیسستم محورها وارد محفظه و به اهرم های تعویض بسته می شوند.سپس ماهک ها ی تعویض، هماهنگ کننده را با چرخ دنده ها و محورهایی که روی آن سوار هستند درگیر می کنند و به  حرکت در می آورد.

جلوگیری از قفل شدن گیربکس اتوماتیک سانگ یانگ

در زمانی که خودرو سانگ یانگ متوقف شده: ابتدا ترمز دستی را بکشید سپس خودرو را خاموش کنید و اهرم دنده را به حالت پارک ببرید و توجه داشته باشید هنگامی که  ترمز دستی را کشیده اید ابتدا پای خود را از روی پدال ترمز بردارید و اجازه دهید خودرو اندکی حرکت کند زیرا این کار باعث  می شود وزن خودروسانگ یانگ کاملا بر روی ترمز دستی و دیسک های ترمز وارد شود و سپس آرام دنده را به حالت  پارک ببرید.

یکی  از موارد سرویس گیربکس اتوماتیک سانگ  یانگ  سیستم سرمایش  موتور خودرو می باشد:

سیستم سرمایش فقط برای تنظیم  دمای موتور طراحی  نشده بلکه یکی از وظایف مهم  این سیستم پایین  نگه داشتن دمای  گیربکس اتوماتیک سانگ یانگ می باشد  که در نگه داری گیربکس اتوماتیک بسیارکمک کننده است. راننده خودرو سانگ یانگ همیشه  باید از سالم بودن سیستم سرمایش موتور اطمینان حاصل کند زیرا در صورت معیوب بودن آن گیربکس اتوماتیک سانگ یانگ  نیز دچار مشکل خواهد شد.

فلنچ واسط گیربکس ،کمک گیربکس اتوماتیک سانگ یانگ

این قطعه مسئولیت انتقال نیرو از گیربکس به کمک گیربکس را به عهده دارد. این قطع از آلیاژ بسیار سخت ساخته شده  و در صورت خراب شدن هزار خاری ها تقه و ضربه در هنگام حرکت و دنده عقب و تعویض دنده ها حس می شود و در صورت توجه نکردن به خرابی در اثر ضربه هایی که به آن وارد می شود فلنچ گیربکس و کمک گیربکس خراب می شود و همچنین باعث خرابی شفت اصلی گیربکس اتوماتیک و خرابی چهار شاخ  گاردها هم می شود.

  در این مقاله نکاتی در رابطه با تعمیر گیربکس اتوماتیک سانگ یانگ ، علائم و نشانه های خرابی گیربکس اتوماتیک سانگ یانگ و… را ارائه کرده ایم. در صورت بروز هرگونه مشکل گیربکس خودرو ، میتوانید به تعمیرگاه تویولند مراجعه کرده و یا با ما در تماس باشید.

خدمات دیگر تویولند