• تلفن: 09129426434
  • ایمیل: info@toyoland1.com
  • ساعات کاری: 08:00-21:00

تعمیر گیربکس اتوماتیک فولکس واگن

  • خانه
  • /
  • تعمیر گیربکس اتوماتیک فولکس واگن
تعمیر گیربکس اتوماتیک فولکس واگن

تماس بگیرید: 09192381468

تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک فولکس واگن

کمپانی آلمانی فولکس را می توان به عنوان بزرگ ترین کمپانی خودروسازی در جهان نام نهاد. این برند آلمانی در بازارهای بین المللی به امپراتور صنعت خودرو مشهور است. در اوایل دهه 1930 میلادی آدولف هیتلر که به تازگی به مقام پیشوایی آلمان رسیده بود طرح های خود را برای یک خودرو ارزان و ساده که برای عموم قابل استفاده باشد به دکترفردیناند پورشه ارائه کرد. دستور هیتلر کاملا روشن بود: ساخت خودرویی با قیمت برابر با یک موتور سیکلت با حداکثر سرعت 100 کیلومتر و توانایی جابه جایی اعضای یک خانواده 5 نفره باشد. آن خودروی فولکس کاملا مطابق فلسفه پورشه طراحی شده بود که اعتقاد داشت بهترین خودروها انواع موتور عقب و دیفرانسیل عقب هستند.

گیربکس های اتوماتیک DCT فولکس

وظیفه اصلی گیربکس اتوماتیک را باید ایجاد تعادل میان سرعت و نیرو دانست. این موضوع بدین معنی است که یک جعبه دنده باید بتواند در سربالایی نیروی کافی و مناسب خودرو را فراهم کند و در مسیر صاف و هموار همچون اتوبان ها و بزرگراه ها سرعت بالای مورد نیاز را تامین کند. چنین فرآیندی بدون انتخاب دنده مناسب در گیربکس میسر نمی شود. گیربکس‌های DCT تجربه لذت بخشی را عرضه می کنند زیرا بدون هرگونه وقفه، گشتاور موتور را انتقال می دهند. در یک جعبه دنده معمولی کلاچ با قطع کردن گشتاور امکان تعویض دنده را فراهم می کند تا گشتاور مجددا با تعویض دنده و بسته شدن کلاچ ها به کار گرفته شود.

فیلتر گیربکس اتوماتیک فولکس چیست؟

نقش اصلی فیلترگیربکس اتوماتیک فولکس جداسازی ذرات ریزی از فلزات و گاه غیرفلزات داخل روغن گیربکس اتوماتیک است. داخل گیربکس ها از روغن واسکازین استفاده می شود که به روان سازی و خنک سازی قطعات گیربکس اتوماتیک فولکس کمک می کند. و با توجه به این که از روانسازی در گیربکس ها استفاده میشود گاهی ذراتی وارد گیربکس میشود  که فیلتر گیربکس می تواند آن ها را از روغن گیربکس اتوماتیک جدا کند  و اگر این کار به درستی انجام نشود  می تواند آسیب شدیدی به گیربکس وارد کند.

تماس بگیرید: 09192381468

تهران، تهرانپارس، خ هنگام، بالاتر از چهارراه استقلال، پلاک ۶۳۹/۲

علت تقه زدن گیربکس اتوماتیک فولکس چیست و چگونه از تقه زدن جلوگیری کنید؟

علت اصلی تقه زدن گیربکس اتوماتیک می تواند ناشی از ایراد برقی باشد. همچنین میزان نبودن فشار روغن گیربکس که ناشی از ایراد ساعت می باشد، فشارنامتعال داخل گیربکس اتومبیل و کثیف بودن گیربکس ،خراب شدن کلاچ ها، اتصال در مدارات و سیم کشی گیربکس از موارد مهم دیگر است. با تعویض به موقع روغن گیربکس اتوماتیک فولکس و جلوگیری از بالا نرفتن آمپر آب می توان از سوختن و فاسد شدن روغن گیربکس اتواتیک پیشگیری کرد و سلامت گیربکس را تضمین نمود.

علت تقه زدن گیربکس اتوماتیک فولکس هنگام دنده عقب حرکت کردن چیست؟

تقه زدن گیربکس هنگام دنده عقب مانند تقه زدن در دنده جلو است. هنگامی که ماشین بر روی دنده عقب قرار می گیرد، چرخ دنده های گیربکس اتوماتیک فولکس با یک دیگر درگیر شده و قدرت را از موتور به لاستیک های ماشین منتقل می کنند. ولی این بارجهت چرخش دنده ها عکس حالت دنده جلو است و به همین خاطر مسیر جریان پیدا کردن روغن با دفعات قبلی متفاوت و معکوس است و این تفاوت می تواند منجر به بروز مشکل در عملکرد گیربکس اتوماتیک فولکس شود و اگر به موقع مراقبت های لازم برای گیربکس را انجام نداده باشید منجر به تقه زدن در دنده عقب گیربکس می شود.

خرابی توربین گیربکس اتوماتیک فولکس

یکی از ایرادات خرابی توربین گیربکس اتوماتیک فولکس در حین تقه زدن دو به سه می باشد. در بیشتر مواقع وقتی توربین خراب می شود خودرو با ضعف حرکت می کند یعنی حرکت اولیه بسیار کند وآهسته می باشد. از دیگر مواردی که به اشتباه توربین را تعویض میکنند، این است که به اشتباه فکرمیکنند که در سربالایی خودرو کند حرکت می کند حتما باید توربین گیربکس اتوماتیک را تعویض کنند در صورتی که این کار اشتباه  است باید اول حجم روغن گیربکس چک شود و بعد به وسیله دیاگ شیربرقی مختص به فشار ورودی روغن که به توربین ربط دارد چک گردد. روغن ریزی پشت پمپ  باعث می شود گیربکس بسوزد زیرا در اکثر مواقع نشان داده شده است که در حدی روغن ریزی به وجودآمده که راننده خودرو فولکس سهل انگاری کرده و باعث شده قطعات داخلی چون باندها، صفحه ها،، پیستون های داخل گیربکس به دلیل ضعیف شدن پیستون ها از کسری روغن بسوزد .وقتی دهنه پمپ روغن که به توربین گیربکس وصل است خورده شده باشد  باعث لقی توربین می گردد و در نتیجه کاسه نمد خراب شده  و باعث سوختن توربین گیربکس اتوماتیک فولکس می شود.

تعمیر گیربکس اتوماتیک فولکس واگن

هنگام تعویض دنده صدایی از آن به گوش می رسد و پس از آن گیربکس اقدام به تعویض دنده میکند، علت آن چیست؟

گیربکس اتواتیک فولس مانند گیربکس های دستی ممکن است هنگام خرابی چند نوع صدای مختلف از خود بروز دهند که دلایل و نوع صداها بسیار مشابه گیربکس دستی می باشد. زوزه کشیدن یا جیرینگ جیرینگ کردن حاکی از وجود پریدگی یا خردشدگی که به مجموعه ی چهار پر دنده ی مربوطه است اگر مشکل از دنده های یک و دو باشد، این صدا در دنده سه که انتقال مستقیم است شنیده نمی شود. چون مجموعه دنده های سیاره در انتقال مستقیم قفل هستند به همین دلیل عموما به هنگام بروز نقص فنی جدی در مجموعه گیربکس برای حفاظت از خود وارد دنده سه می شود که با تعویض دنده های چهار پر مشکل برطرف می شود.

استهلاک گیربکس اتوماتیک فولکس

در خودروهای گیربکس اتوماتیک به دلیل این که مراحل تعویض دنده به صورت خودکار توسط دور موتور انجام می شود از استهلاک کمتری برخوردار است.گیربکس های اتوماتیک فولکس تنها ایرادی که دارند این است که در صورت خرابی این نوع گیربکس خودرو قادر به حرکت نیست و برای تعمیر این نوع از گیربکس ها باید به یک تعمیرگاه تخصصی مراجعه کنید.

تویولند مجموعه ای است که هر بخش از آن خدمات تعمیر خاصی را برای خودروی شما انجام می‌دهد. از جمله این خدمات میتوان به تعمیر و تعویض گیربکس اتوماتیک فولکس اشاره کرد ، شما میتوانید با مراجعه به وبسایت و یا تماس با ما جهت تعمیر خودروی خود، در ارتباط باشید.

خدمات دیگر تویولند