راه انداز ریموت موتور چیست؟
۰۷
مهر

راه انداز ریموت موتور چیست؟

در دماهای بالا ممکن است احساس کنید که فضای داخلی وسیله نقلیه غیرقابل تحمل است. چه در ماه‌های سرد زمستانی و چه در گرمای شدید، می ‌توان از راه‌ انداز ریموت خودرو برای تنظیم فضای داخلی خودرو پیش از حرکت استفاده کرد تا هنگام ورود به داخل خودرو راحتتر باشید.

همانطور که از این اصطلاح بر می آید، استارت ریموت موتور دستگاهی است که به شما امکان می ‌دهد موتور را از راه دور و با فشار دادن یک دکمه روی کنترل ریموت یا در برخی از انواع با استفاده از یک برنامه تلفن هوشمند یا ساعت هوشمند روشن کنید. این دستگاه می تواند یک آپشن نصب شده در کارخانه یا یک کیت پس از فروش باشد که به سیستم الکتریکی ماشین متصل شده است و قیمت آن می تواند با توجه به کارایی متغیر باشد.

در این مقاله هر آنچه که باید در مورد نحوه عملکرد راه ‌انداز ریموت موتور، مزایا و اینکه آیا همان چیزی است که می ‌توانید خودتان آن را نصب کنید یا خیر، آورده شده است.

راه انداز ریموت موتور چیست؟

راه انداز ریموت موتور چگونه کار می کند

یک راه ‌انداز ریموت معمولی از یک فرکانس رادیویی برای برقراری ارتباط فرمانی به منظور راه ‌اندازی موتور استفاده می ‌کند که دکمه یا دنباله مربوطه روی صفحه کلید ریموت فشار داده شود. به سیستم الکتریکی متصل شده است تا احتراق را آغاز کند و موتور بتواند وقتی در وسیله نقلیه خود نیستید روشن شود.

با این حال، اکثر خودروها از سال 2000 به بعد، و بسیاری از مدل ‌های قبلی، دارای یک سیستم ضد سرقت نصب هستند که از استارت ‌های غیرمجاز بدون وجود کلید دارای تراشه‌ در هنگام احتراق جلوگیری می ‌کند. همچنین استارت ریموت موتور دارای یک ماژول است که عملکرد تراشه امنیتی را کپی می کند و نیاز به سوئیچ را دور می زند.

استارت ریموت موتور هنگامی که راه اندازی شد، تا زمانی که یک تایمر از پیش تعیین شده شمارش خود را کامل نکند، موتور را روشن نمی کند.

راه انداز ریموت موتور چیست؟

انواع راه انداز ریموت

همه راه ‌اندازهای ریموت یکسان عمل نمی کنند. به طور کلی، چهار دسته ریموت را می توان بررسی کرد.

راه انداز ریموت نصب شده در کارخانه

بسیاری از خودروسازان راه اندازی ریموت را به عنوان آپشنی در کارخانه نصب کرده اند که از همان جا کلیدی استفاده می کند که برای قفل و باز کردن درها استفاده می کنید. از سیم کشی و ماژول های الکترونیکی موجود برای انجام عملیات راه اندازی ریموت استفاده می شود. برخی از خودروسازان نیز همان سیستم ‌هایی را ارائه می ‌کنند که آپشن های نصب شده توسط فروشنده هستند.

راه انداز ریموت موتور یک طرفه پس از فروش

راه ‌انداز ریموت پس از فروش، لوازم جانبی اضافه شده به خودروی شما هستند که نیاز به سیم ‌کشی بیشتر، ماژول راه ‌اندازی ریموت و یک جا کلیدی جداگانه برای کنترل سیستم دارند. همراه با راه‌ اندازی خودرو، می ‌توان آن را برای کنترل قفل برقی درها نیز سیم ‌کشی و تنظیم کرد.

ریموت فرمان را به ماشین شما ارسال می کند اما تاییدیه ای دریافت نمی کند، به این دلیل به آن یک طرفه می گویند.

راه انداز ریموت موتور چیست؟

راه انداز ریموت موتور دو طرفه پس از فروش

راه ‌انداز ریموت دو طرفه اساساً همان سیستم یک طرفه در نحوه نصب آن است. عملکردهای مشابهی را انجام می دهد، اما تفاوت عمده در خود ریموت است. یک ریموت دو طرفه برای استارت خودرو دارای یک LED یا صفحه نمایش است که پس از دریافت فرمان، بازخورد را از خودروی شما ارائه می دهد. برخی از سیستم ‌های دارای صفحه LCD روی کنترل ریموت نیز می ‌توانند شمارش معکوس را تا خاموش شدن موتور نمایش دهند.

راه انداز ریموت با برنامه کنترل شده

برخی از سیستم‌ های راه ‌اندازی ریموت، هم از طریق کارخانه و هم اضافه شده به خودرو، می ‌توانند توسط یک برنامه و همچنین ریموت کنترل شوند. کنترل ‌های مبتنی بر برنامه مبتنی بر تلفن همراه هستند و برای کار کردن نیاز دارند که راه‌ انداز ریموت یک اتصال شبکه داشته باشد. با این حال، این بدان معناست که برد دیگر محدود به یک چهارم مایل یا بیشتر نیست، بلکه می ‌توان در هر جایی که اپراتور و خودرو هر دو اتصال سلولی داشته باشند، کنترل کرد.

مزایای استارت ریموت موتور

دلایل خوبی برای خرید و نصب استارت ریموت در وسیله نقلیه خود وجود دارد.

  • روغن موتور را گرم کرده و به گردش در می آورد. راندن ماشینی با موتور سرد می تواند برای خودرو کاری سخت باشد و استارت ریموت باعث می شود روغن کمتر چسبناک شود و بهتر جریان یابد.
  • زمان رسیدن به دمای عملیاتی را کمتر می کند. هنگامی که در آب و هوای بد ریموت شروع به کار می کند، فضای داخلی می تواند ظرف چند دقیقه تا دمای قابل کنترل گرم یا سرد شود.
  • پنجره ها پاک می شوند. هنگامی که شیشه جلو مه آلود یا یخ زده است، روشن کردن ریموت موتور می تواند قبل از سوار شدن و رانندگی، موجب پاک شدن آن شود.
  • می تواند لوازم جانبی دیگر را فعال کند. هنگامی که ریموت را فعال می کنید، اغلب امکان فعال شدن همزمان صندلی ‌ها یا فرمان وجود دارد.
  • می تواند به شما کمک کند ماشین خود را در یک پارکینگ پیدا کنید. وقتی دکمه ای را فشار می دهید، معمولاً چراغ ها به عنوان پاسخ به فرمان چشمک می زند.
  • راه انداز ریموت موتور چیست؟

هزینه استارت ریموت ماشین چقدر است؟

قیمت استارت ماشین ریموت بسته به کیتی که خریداری می کنید متفاوت است، خواه سیستم یک طرفه یا دو طرفه باشد، و اگر قصد دارید خودتان آن را نصب کنید یا یک متخصص آن را نصب کند قیمت تفاوت خواهد کرد. در پایین ترین سطح، یک سیستم راه انداز ریموت اگر سیستم ضد سرقت در ماشین خود نداشته باشید، کمترین هزینه را خواهد داشت. قیمت ها برای یک سیستم دو طرفه که دارای کنترل برنامه و ماژول نادیده گرفتن امنیت است، متغیر بوده و بیشتر است.

بسته به سطح مهارت شما، نصب ممکن است چند ساعت یا بیشتر طول بکشد. حتی یک مکانیک حرفه ای برای تکمیل نصب به یک ساعت یا بیشتر زمان نیاز دارد.

آیا می توانم خودم استارت ماشین ریموت را نصب کنم؟

اگر دستورالعمل ها به دقت دنبال شوند، ممکن است بتوانید یک سیستم راه اندازی ریموت نصب کند. شما همچنین به تجهیزاتی برای ایجاد اتصالات الکتریکی و مدارهای آزمایشی نیاز دارید.

آیا نصب استارت ریموت آسان است؟

راه ‌انداز ریموت ممکن است وسیله جانبی ساده ای برای نصب به تنهایی نباشد. درک درستی از سیستم های الکتریکی و عیب یابی نیاز دارد، و انجام یک اشتباه می تواند خسته کننده و پرهزینه باشد.

راه انداز ریموت موتور چیست؟

آیا می توان یک استارت ریموت به هر ماشینی اضافه کرد؟

همه سیستم های راه اندازی ریموت را نمی توان روی هر وسیله نقلیه ای نصب کرد. همیشه باید قبل از اقدام به نصب، سازگاری را مشخص کنید.

هزینه نصب استارت ریموت موتور چقدر است؟

نصب سیستم راه‌ اندازی ریموت موتور برای ابتدایی ‌ترین سیستم‌ ها و سیستم‌ های پیشرفته متغیر است.

آیا استارت ریموت ارزشش را دارد؟

اگر در منطقه ‌ای زندگی می‌ کنید که قبل از سوار شدن به خودرو، فضای داخلی خودرو شما نامناسب است، نصب یک استارت ریموت ارزشمند می شود.

تفاوت بین استارت ماشین ریموت یک طرفه و دو طرفه چیست؟

سیستم ‌های استارت ریموت دو طرفه دستورات را به وسیله نقلیه شما ارسال می ‌کنند و تاییدیه را از ریموت دریافت می ‌کنند.

در حالی که سیستم یک طرفه فقط فرمان را بدون تایید به ماشین شما ارسال می ‌کند.

آیا راه ‌انداز ریموت می ‌تواند باعث مشکلات الکتریکی شود؟

اکثر سیستم های امروزی قابل اعتماد هستند. مشکلات الکتریکی معمولاً از یک نصب ضعیف سرچشمه می گیرند.

 

اگر نیاز به نصب آپشن برای خودروهای لوکس و وارداتی خود دارید، از تویولند کمک بگیرید.